Категорија: Свет

1 306 307 308 309 310 322 3080 / 3218 НАПИСИ
НАЈМАЛКУ 38 ЗАГИНАТИ, ВКЛУЧУВАЈЌИ ЕДНО БЕБЕ, ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ИТАЛИЈА

НАЈМАЛКУ 38 ЗАГИНАТИ, ВКЛУЧУВАЈЌИ ЕДНО БЕБЕ, ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ИТАЛИЈА

Земјотрес со јачина од 6,2 степени ја погоди централна Италија, оставајќи најмалку 38 мртви, вклучувајќи едно бебе, јави “Анса”. 150 се водат како исч ...
СЕ УШТЕ СЕ ТРЕСЕ ЗЕМЈАТА ПО СИЛНИОТ ЗЕМЈОТРЕС ВО ИТАЛИЈА ВО КОЈ ЗАГИНА НАЈМАЛКУ 21 ЛИЦЕ

СЕ УШТЕ СЕ ТРЕСЕ ЗЕМЈАТА ПО СИЛНИОТ ЗЕМЈОТРЕС ВО ИТАЛИЈА ВО КОЈ ЗАГИНА НАЈМАЛКУ 21 ЛИЦЕ

Силен и плиток земјотрес ја погоди централна Италија рано утрово, оставајќи ги преплашените жители надвор од нивните домови и засега непознат број нас ...
НАЈМАЛКУ 21 ЖРТВА, ПОЛОВИНА ОД ГРАТЧЕТО АМАТРИЧЕ ГО НЕМА ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ЦЕНТРАЛНА ИТАЛИЈА

НАЈМАЛКУ 21 ЖРТВА, ПОЛОВИНА ОД ГРАТЧЕТО АМАТРИЧЕ ГО НЕМА ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ЦЕНТРАЛНА ИТАЛИЈА

Земјотрес со јачина од 6,2 ја погоди централна Италија, има најмалку 21 загинат, а многумина се затрупани под урнатините, велат италијанските власти, ...
СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО ЦЕНТРАЛНА ИТАЛИЈА, НАЈМАЛКУ 10 ЗАГИНАТИ

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО ЦЕНТРАЛНА ИТАЛИЈА, НАЈМАЛКУ 10 ЗАГИНАТИ

Земјотес со јачина од 6,2 степени ја погоди централна Италија и најмалку 14 лица се загинати и многумина заробени под урнатините, соопштија официјални ...
ДЕТЕ НА ВОЗРАСТ ОД 12-14 ГОДИНИ Е БОМБАШОТ САМОУБИЕЦ КОЈ УБИ НАД 50 ЛУЃЕ ВО ТУРЦИЈА

ДЕТЕ НА ВОЗРАСТ ОД 12-14 ГОДИНИ Е БОМБАШОТ САМОУБИЕЦ КОЈ УБИ НАД 50 ЛУЃЕ ВО ТУРЦИЈА

Самоубиствениот бомбашки напад во турскиот град Газиантеп во кој загинаа над 50 луѓе бил извршен од дете на возраст помеѓу 12 и 14 години, соопшти тур ...
БОМБАШ САМОУБИЕЦ СЕ РАЗНЕСЕ НА СВАДБА ВО ТУРЦИЈА, НАЈМАЛКУ 30 ЗАГИНАТИ

БОМБАШ САМОУБИЕЦ СЕ РАЗНЕСЕ НА СВАДБА ВО ТУРЦИЈА, НАЈМАЛКУ 30 ЗАГИНАТИ

Во експлозијата што се случи во сабота навечер на свадба на отворено во јужниот турски град Газиантеп, според последните податоци загинаа најмалку 30 ...
БОМБА НА СВАДБА ВО ТУРЦИЈА, НАЈМАЛКУ 22 ЗАГИНАТИ, 94 ПОВРЕДЕНИ

БОМБА НА СВАДБА ВО ТУРЦИЈА, НАЈМАЛКУ 22 ЗАГИНАТИ, 94 ПОВРЕДЕНИ

Најмалку 22 луѓе се убиени и 94 се повредени во експлозија на свадба во саботата навечер во турскиот град Газиантеп, соопшти регионалниот гувернер. Т ...
НАМАЛЕН КРЕДИТНИОТ РЕЈТИНГ НА МАКЕДОНИЈА

НАМАЛЕН КРЕДИТНИОТ РЕЈТИНГ НА МАКЕДОНИЈА

Рејтинг агенцијата Фич го намали кредитниот рејтинг на Македонија од „ББ+“ на „ББ“, го објави Ројтерс соопштението на агенцијата доцна во петокот наве ...
ПЕТГОДИШНИОТ ОМРАН Е ЛИЦЕ НА УЖАСОТ ВО СИРИЈА

ПЕТГОДИШНИОТ ОМРАН Е ЛИЦЕ НА УЖАСОТ ВО СИРИЈА

Сириски опозициски активисти објавија трогателна снимка на момче спасено од урнатините на зграда погодена во воздушен напад во Але ...
ЛЕБ И СОЛ ЗА ПОТПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА САД БАЈДЕН ВО СРБИЈА

ЛЕБ И СОЛ ЗА ПОТПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА САД БАЈДЕН ВО СРБИЈА

Потпретседателот на САД Џозеф Бајден попладнево допатува во Белград, во проштална балканска турнеја. Покрај Србија, тој ќе го посети и Косово. ...
1 306 307 308 309 310 322 3080 / 3218 НАПИСИ