Категорија: Свет

1 332 333 334 335 336 354 3340 / 3533 НАПИСИ
ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА УБИСТВО НА ПЕТ ЛУЃЕ ВО ТРГОВСКИ ЦЕНТАР ВО САД БИЛ ДОСЕЛЕНИК ОД ТУРЦИЈА, НЕМА ДОКАЗИ ЗА ТЕРОРИЗАМ

ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА УБИСТВО НА ПЕТ ЛУЃЕ ВО ТРГОВСКИ ЦЕНТАР ВО САД БИЛ ДОСЕЛЕНИК ОД ТУРЦИЈА, НЕМА ДОКАЗИ ЗА ТЕРОРИЗАМ

Еден ден по пукањето во кое што загинаа пет луѓе во трговски центар северено од Сиетл, во американската држава Вашингтон, властите во саботата по цело ...
„БРЕД Е ЕРГЕН“ – АВИОКОМПАНИЈА РЕКЛАМИРА ЛЕТ ЗА ЛОС АНЏЕЛЕС

„БРЕД Е ЕРГЕН“ – АВИОКОМПАНИЈА РЕКЛАМИРА ЛЕТ ЗА ЛОС АНЏЕЛЕС

Норвешката нискобуџетна авиокомпанија „Норвиџан“ го рекламира летот за Лос Анџелес, САД со слоганот „Бред е ерген“. Овие реклами за новиот лет од Лонд ...
ОСКАРОВКАТА МАРИОН КОТИЈАР НЕГИРА ДЕКА Е ЉУБОВНИЦА НА БРЕД ПИТ

ОСКАРОВКАТА МАРИОН КОТИЈАР НЕГИРА ДЕКА Е ЉУБОВНИЦА НА БРЕД ПИТ

Француската оскаровка Марион Котијар го прекина молкот за разводот на Бред Пит и Анџелина Џоли, и негира дека таа има врска со нивната разделба. Актер ...
ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ВО ШАРЛОТ ПО НАСИЛНИТЕ ПРОТЕСТИ ПОРАДИ ПОЛИЦИСКО УБИСТВО

ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ВО ШАРЛОТ ПО НАСИЛНИТЕ ПРОТЕСТИ ПОРАДИ ПОЛИЦИСКО УБИСТВО

Гувернерот на Северна Каролина прогласи вонредна состојба во градот Шарлот, додека траат протестите поради убиството на афроамериканец од страна на по ...
ПО ПАНАМСКИТЕ, СЕГА И БАХАМСКИ ДОКУМЕНТИ ОТКРИВААТ ПОЛИТИЧАРИ СО ВРСКИ ВО ДАНОЧНИТЕ РАЕВИ

ПО ПАНАМСКИТЕ, СЕГА И БАХАМСКИ ДОКУМЕНТИ ОТКРИВААТ ПОЛИТИЧАРИ СО ВРСКИ ВО ДАНОЧНИТЕ РАЕВИ

Пет месеци по објавувањето на Панамските документи, излегоа на виделина нови информации од светот на оф шор даночните раеви, кои содржат имиња на дире ...
БРЕД ПИТ Е МНОГУ РАСТАЖЕН ПОРАДИ РАЗВОДОТ СО АНЏЕЛИНА ЏОЛИ

БРЕД ПИТ Е МНОГУ РАСТАЖЕН ПОРАДИ РАЗВОДОТ СО АНЏЕЛИНА ЏОЛИ

Актерот Бред Пит кажа дека е „многу растажен“ што неговата сопруга Анџелина Џоли поднесе барање за развод и побара да биде заштитена приватноста на ни ...
ВО БУНТ ИЗГОРЕ ПОЛА БЕГАЛСКИ КАМП НА ЛЕЗБОС

ВО БУНТ ИЗГОРЕ ПОЛА БЕГАЛСКИ КАМП НА ЛЕЗБОС

Во насилни инциденти изгоре половина од бегалскиот центар Морија на островот Лезбос. Повеќе од 60 отсто од шаторите во кампот се целосно уништени, а и ...
АНЏЕЛИНА ЏОЛИ СЕ РАЗВЕДУВА ОД БРЕД ПИТ, ПОТВРДИ НЕЈЗИНИОТ АДВОКАТ

АНЏЕЛИНА ЏОЛИ СЕ РАЗВЕДУВА ОД БРЕД ПИТ, ПОТВРДИ НЕЈЗИНИОТ АДВОКАТ

Анџелина Џоли поднесе барање за развод од Бред Пит, потврди адвокатот на холивудската актерка. Адвокатот Роберт Офер кажа дека актерката вчера подн ...
ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА БОМБАШКИТЕ НАПАДИ ВО ЊУЈОРК УАПСЕН И ОБВИНЕТ ЗА ПЕТ УБИСТВА ВО ОБИД НА ПОЛИЦАЈЦИ

ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА БОМБАШКИТЕ НАПАДИ ВО ЊУЈОРК УАПСЕН И ОБВИНЕТ ЗА ПЕТ УБИСТВА ВО ОБИД НА ПОЛИЦАЈЦИ

48-часовната потрага по бомбашот кој го тероризираше Њујорк викендов заврши синоќа со престрелка помеѓу полицијата и осомничениот за нападите, во која ...
УАПСЕН ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА БОМБАШКИТЕ НАПАДИ ВО ЊУЈОРК, ДВАЈЦА ПОЛИЦАЈЦИ ПОВРЕДЕНИ ВО ПРЕСТРЕЛКАТА

УАПСЕН ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА БОМБАШКИТЕ НАПАДИ ВО ЊУЈОРК, ДВАЈЦА ПОЛИЦАЈЦИ ПОВРЕДЕНИ ВО ПРЕСТРЕЛКАТА

Ахмад Кан Рахами, осомничениот за бомбашките напади викендов во Њујорк и Њу Џерси, е уапсен и однесен на операција откако беше ранет во престрелката с ...
1 332 333 334 335 336 354 3340 / 3533 НАПИСИ