РЕГИСТРИРАНИ ДВЕ ЗДРУЖЕНИЈА „СТУДЕНТСКИ ПЛЕНУМ“ СО ИСТ ПРЕТСЕДАТЕЛ, СТУДЕНТСКИ ПЛЕНУМ СЕ ОГРАДУВА

a:1:{s:9:"td_source";s:45:"Скопје,(САКАМДАКАЖАМ.МК)

    РЕГИСТРИРАНИ ДВЕ ЗДРУЖЕНИЈА „СТУДЕНТСКИ ПЛЕНУМ“ СО ИСТ ПРЕТСЕДАТЕЛ, СТУДЕНТСКИ ПЛЕНУМ СЕ ОГРАДУВА

    Студентскиот пленум се огради од двете здруженија со името „Студентски пленум“, кои беа регистрирани минатата недела во петокот. Едното е регистрирано како Здружение „Студентски Пленум“, додека другото е Здружение за заштита и одбрана на студентските права „Студентски Пленум – Скопје“. Како претседател на двете здруженија се јавува истото лице со различни потписи, велат од Студентски пленум

    „Ние се оградуваме од ова, бидејќи ставот е дека Студентскиот Пленум е иницијатива, движење, кое од наша страна не е регистрирано и никогаш немаше намера да се регистрира. Ова е злоупотреба и манипулација од страна на овие лица“, соопшти Студентски пленум.

    ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

    Коментари