Таг: студенти

1 2 3 6 10 / 59 НАПИСИ
СТУДЕНТИТЕ ОД ФАКУЛТЕТОТ ЗА УМЕТНОСТИ ПОВТОРНО ПРОТЕСТИРАА ВО ТЕТОВО БАРАЈЌИ СМЕНА НА ПРОФЕСОРКА

СТУДЕНТИТЕ ОД ФАКУЛТЕТОТ ЗА УМЕТНОСТИ ПОВТОРНО ПРОТЕСТИРАА ВО ТЕТОВО БАРАЈЌИ СМЕНА НА ПРОФЕСОРКА

Студентите од Факултетот за уметности при Државниот универзитет во Тетово го продолжија протестот против професорка од Факултетот бидејќи се незадовол ...
ПРОФЕСОРКА ОД ТЕТОВСКИОТ УНИВЕРЗИТЕТ ИМ СЕ ЗАКАНУВАЛА НА СТУДЕНТИТЕ ОТИ НЕ Ѝ СЕ ДОПАЃАЛЕ КОМЕНТАРИТЕ НА ФЕЈСБУК

ПРОФЕСОРКА ОД ТЕТОВСКИОТ УНИВЕРЗИТЕТ ИМ СЕ ЗАКАНУВАЛА НА СТУДЕНТИТЕ ОТИ НЕ Ѝ СЕ ДОПАЃАЛЕ КОМЕНТАРИТЕ НА ФЕЈСБУК

Студентите од Факултетот музичка уметност при Државниот универзитет во Тетово денеска протестираа незадоволни од односот кој професорката Бесијана Мем ...
САМО УШТЕ ФАКУЛТЕТИТЕ СЕ ОНЛАЈН, КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ ПРЕПОРАЧУВА СТУДЕНТИТЕ ДА СЕ ВРАТАТ СО ФИЗИЧКО ПРИСУСТВО

САМО УШТЕ ФАКУЛТЕТИТЕ СЕ ОНЛАЈН, КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ ПРЕПОРАЧУВА СТУДЕНТИТЕ ДА СЕ ВРАТАТ СО ФИЗИЧКО ПРИСУСТВО

Две години студентите на државните и приватните факултети следат настава онлајн. Училиштата од почетокот на оваа учебна годината имаат настава со физи ...
ГРАН ПРИ, ДВЕ ЗЛАТА, ЕДНО СРЕБРО И ТРИ БРОНЗЕНИ МЕДАЛИ ОСВОИЈА СТУДЕНТИТЕ НА ОХРИДСКИОТ ФАКУЛТЕТ ЗА ТУРИЗАМ НА СВЕТСКИОТ ГАСТРОНОМСКИ НАТПРЕВАР ВО ТУРЦИЈА

ГРАН ПРИ, ДВЕ ЗЛАТА, ЕДНО СРЕБРО И ТРИ БРОНЗЕНИ МЕДАЛИ ОСВОИЈА СТУДЕНТИТЕ НА ОХРИДСКИОТ ФАКУЛТЕТ ЗА ТУРИЗАМ НА СВЕТСКИОТ ГАСТРОНОМСКИ НАТПРЕВАР ВО ТУРЦИЈА

Тимот студенти на насоката Гастрономија од Факултетот за туризам и угостителство - Охрид  освои еден куп медали на осумнаесетиот Меѓународен гастроном ...
ФОНДАЦИЈАТА „ТРАЈЧЕ МУКАЕТОВ“ ДОДЕЛИ НОВИ 40 СТИПЕНДИИ НА СТУДЕНТИ НА ФАРМАЦЕВТСКИОТ И МЕДИЦИНСКИОТ ФАКУЛТЕТ

ФОНДАЦИЈАТА „ТРАЈЧЕ МУКАЕТОВ“ ДОДЕЛИ НОВИ 40 СТИПЕНДИИ НА СТУДЕНТИ НА ФАРМАЦЕВТСКИОТ И МЕДИЦИНСКИОТ ФАКУЛТЕТ

Фондацијата „Трајче Мукаетов“ четиринаесетта година по ред додели  стипендии за студенти на Фармацевтскиот и на Медицинскиот факултет при Универзитето ...
НА 9 СЕПТЕМВРИ СЕ ОТВОРА ВАКЦИНАЛЕН ПУНКТ НА СКОПСКИОТ ДРЖАВЕН УНИВЕРЗИТЕТ

НА 9 СЕПТЕМВРИ СЕ ОТВОРА ВАКЦИНАЛЕН ПУНКТ НА СКОПСКИОТ ДРЖАВЕН УНИВЕРЗИТЕТ

На 9 септември (четврток) ќе се отвори пункт за вакцинација против ковид-19 на кампусот на Скопскиот Универзитет „Св. Кирил и Методиј“, со цел да се п ...
ПО ДЕСЕТ ГОДИНИ, ВРАТЕНИ СТИПЕНДИИТЕ ЗА ПОСТДИПЛОМЦИ, ПО 9 ИЛЈАДИ ДЕНАРИ ЗА 50 ЛИЦА, РЕЧЕ ЦАРОВСКА

ПО ДЕСЕТ ГОДИНИ, ВРАТЕНИ СТИПЕНДИИТЕ ЗА ПОСТДИПЛОМЦИ, ПО 9 ИЛЈАДИ ДЕНАРИ ЗА 50 ЛИЦА, РЕЧЕ ЦАРОВСКА

Барањата кои студентите ги имаа пред една година ќе ги прифатиме за престојната студиска година, рече министерката за образование и наука Мила Царовск ...
НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ТУРИСТИ КОИ СЕ ВРАЌААТ ОД ГРЧКИТЕ ОСТРОВИ МОРА ДА ПРИЛОЖАТ КОВИД ТЕСТ

НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ТУРИСТИ КОИ СЕ ВРАЌААТ ОД ГРЧКИТЕ ОСТРОВИ МОРА ДА ПРИЛОЖАТ КОВИД ТЕСТ

Туристите кои не се вакцинирани против ковид-19 и кои се враќаат во Грција од островите, ќе мора да приложат негативен ПЦР тест или брз тест пред да с ...
СТУДЕНТИ ОД УНИВЕРЗИТЕТОТ ВО ТЕТОВО ЕДЕН МЕСЕЦ ВОЛОНТИРААТ НА ПУНКТОТ ЗА МАСОВНА ВАКЦИНАЦИЈА

СТУДЕНТИ ОД УНИВЕРЗИТЕТОТ ВО ТЕТОВО ЕДЕН МЕСЕЦ ВОЛОНТИРААТ НА ПУНКТОТ ЗА МАСОВНА ВАКЦИНАЦИЈА

Студентите од Факултетот за медицински науки при Универзитетот во Тетово веќе еден месец се вклучени во вакцинацијата во Тетовскиот регионален вакцина ...
СТУДЕНТИТЕ И УЧЕНИЦИТЕ ОД ТЕТОВО БАРААТ И ТИЕ ДА ПЛАЌААТ ПОЕВТИН АВТОБУСКИ БИЛЕТ КАКО ОПШТИНСКАТА АДМИНИСТРАЦИЈА

СТУДЕНТИТЕ И УЧЕНИЦИТЕ ОД ТЕТОВО БАРААТ И ТИЕ ДА ПЛАЌААТ ПОЕВТИН АВТОБУСКИ БИЛЕТ КАКО ОПШТИНСКАТА АДМИНИСТРАЦИЈА

Одлуката на Советот на Општина Тетово со која студентите ќе плаќаат поскап автобуски билет од вработените во локалнта самоуправа, силно ги вознемири с ...
1 2 3 6 10 / 59 НАПИСИ