Таг: студенти

1 2 3 4 30 / 40 НАПИСИ
СТУДЕНТИ НА АРХИТЕКТУРА ЌЕ ГИ ДИЗАЈНИРААТ НОВИТЕ КЛУПИ И КОРПИ ЗА ОТПАДОЦИ ВО СКОПЈЕ

СТУДЕНТИ НА АРХИТЕКТУРА ЌЕ ГИ ДИЗАЈНИРААТ НОВИТЕ КЛУПИ И КОРПИ ЗА ОТПАДОЦИ ВО СКОПЈЕ

Студентите на архитектура ќе го прават изгледот на новата урбана опрема која Град Скопје ќе ја поставува низ градот. Градоначалникот Петре Шилегов ...
СТУДЕНТИТЕ ОД ТЕТОВСКИОТ УНИВЕРЗИТЕТ СО ПРОЦЕСОТ ПРОТИВ ЉУБЕ БОШКОСКИ ПОБЕДИЈА НА НАТПРЕВАРОТ ВО СИМУЛИРАНО СУДЕЊЕ ВО ШТИП

СТУДЕНТИТЕ ОД ТЕТОВСКИОТ УНИВЕРЗИТЕТ СО ПРОЦЕСОТ ПРОТИВ ЉУБЕ БОШКОСКИ ПОБЕДИЈА НА НАТПРЕВАРОТ ВО СИМУЛИРАНО СУДЕЊЕ ВО ШТИП

Студенти од Правниот факултет при Тетовскиот универзитет победија со симулација на судскиот процес со две кривични дела против Љубе Бошкоски, за злоуп ...
НАШИТЕ ПРАВА СЕ НАРУШЕНИ, СТУДЕНТСКИТЕ ПАРЛАМЕНТИ НЕ ФУНКЦИОНИРААТ, ВЕЛАТ СТУДЕНТИТЕ

НАШИТЕ ПРАВА СЕ НАРУШЕНИ, СТУДЕНТСКИТЕ ПАРЛАМЕНТИ НЕ ФУНКЦИОНИРААТ, ВЕЛАТ СТУДЕНТИТЕ

Нелегитимни студентски претставници и студентски парламенти кои не функционираат се главните причини поради кои студентите во Македонија покренуваат и ...
СУДОВИТЕ УШТЕ ГИ ВЛЕЧКААТ ПРОЦЕСИТЕ ПРОТИВ ДЕМОНСТРАНТИТЕ ЗА МАРТИН НЕШКОВСКИ И ШАРЕНИТЕ РЕВОЛУЦИОНЕРИ

СУДОВИТЕ УШТЕ ГИ ВЛЕЧКААТ ПРОЦЕСИТЕ ПРОТИВ ДЕМОНСТРАНТИТЕ ЗА МАРТИН НЕШКОВСКИ И ШАРЕНИТЕ РЕВОЛУЦИОНЕРИ

Судските процеси по разни основи не се завршени за најмалку 20 учесници во демонстрациите во 2015  и за десетина шарени револуционери од протестите во ...
НЕМА ПОВРЕДЕНИ ВО ПОЖАРОТ НА ГРАДЕЖЕН, СТУДЕНТИТЕ НАВРЕМЕНО БИЛЕ ЕВАКУИРАНИ

НЕМА ПОВРЕДЕНИ ВО ПОЖАРОТ НА ГРАДЕЖЕН, СТУДЕНТИТЕ НАВРЕМЕНО БИЛЕ ЕВАКУИРАНИ

Нема повредени студентите во пожарот што изби во Градежниот факултет во Скопје. Пожарот е изгаснат и има само матeријална штета. Командирот на Противп ...
„ВОДОВОД“ ЈА ИСКЛУЧИ ВОДАТА ВО СТУДЕНТСКИТЕ ДОМОВИ ЗА ДОЛГ ОД ПРЕД 5 ГОДИНИ

„ВОДОВОД“ ЈА ИСКЛУЧИ ВОДАТА ВО СТУДЕНТСКИТЕ ДОМОВИ ЗА ДОЛГ ОД ПРЕД 5 ГОДИНИ

ЈП „Водовод и канализација“ кое е под надлежност на Град Скопје утрово им ја исклучи водата на студентските домови. Без никакво предупредување, како ш ...
ЕУРОЛИНК ОСИГУРУВАЊЕ РАСПИША КОНКУРС ЗА СТИПЕНДИИ ЗА 35 СТУДЕНТИ ПО ПРАВО

ЕУРОЛИНК ОСИГУРУВАЊЕ РАСПИША КОНКУРС ЗА СТИПЕНДИИ ЗА 35 СТУДЕНТИ ПО ПРАВО

Еуролинк осигурување го распиша конкурсот за доделување 35 стипендии,  за 25 студенти  додипломци и 10 стипендии за  суденти на постдипломски студии, ...
НЕПРИЗНАВАЊЕТО НА ДИПЛОМИТЕ Е ДОГОВОРЕНО СО ТУРЦИЈА, ВЕЛИ МНР, А МИНИСТЕРОТ ЗА ОБРАЗОВАНИЕ НЕ ЗНАЕ

НЕПРИЗНАВАЊЕТО НА ДИПЛОМИТЕ Е ДОГОВОРЕНО СО ТУРЦИЈА, ВЕЛИ МНР, А МИНИСТЕРОТ ЗА ОБРАЗОВАНИЕ НЕ ЗНАЕ

Непризнавање на македонските дипломи во Турција е резултат на претходен договор меѓу надлежните институции на Македонија и на Турција, изјавија од Мин ...
ТУРЦИЈА НЕМА ДА ГИ ПРИЗНАВА МАКЕДОНСКИТЕ ДИПЛОМИ, СТУДЕНТИТЕ ИСПЛАШЕНИ

ТУРЦИЈА НЕМА ДА ГИ ПРИЗНАВА МАКЕДОНСКИТЕ ДИПЛОМИ, СТУДЕНТИТЕ ИСПЛАШЕНИ

Вознемиреност кај македонските студенти во Турција, како и турските во Македонија предизвика одлуката на Турција да го раскине договорот со Македонија ...
СТУДЕНТСКИОТ ДОМ „КУЗМАН“ ДВА ДЕНА БЕЗ СТРУЈА И ПАРНО

СТУДЕНТСКИОТ ДОМ „КУЗМАН“ ДВА ДЕНА БЕЗ СТРУЈА И ПАРНО

Во студентскиот дом „Кузман Јосифовски-Питу“ во Скопје два дена нема струја, а од претходно нема и парно греење, се пожалија студенти кои престојуваат ...
1 2 3 4 30 / 40 НАПИСИ