СТАВРЕСКИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА, ПОТВРДИЈА ОД ВЛАДАТА

a:1:{s:9:"td_source";s:45:"Скопје,(САКАМДАКАЖАМ.МК)

  СТАВРЕСКИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА, ПОТВРДИЈА ОД ВЛАДАТА

  Министерот за финансии Зоран Ставрески си поднел оставка, потврдија од Владата за САКАМДАКАЖАМ.МК.

  „Здравствените проблеми со кои се соочувам и советите на лекарите упатуваат на тоа дека постои неопходност од подолго лекување и опоравување, заради што јас нема да сум во можност да ја обавувам функцијата министер за финансии и потпретседател на владата на Република Македонија”, навел во оставката Зоран Ставрески.

  Ставрески беше дел од Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ  од 2006-та година на позицијата потпретседател задолжен за економски прашања, а од 2009-та година и на позицијата министер за финансии.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира