1 2 3 3.767 10 / 37665 НАПИСИ
ДЕБЕЛИНАТА СЕ ЛЕКУВА, ВЕЛИ Д-Р ХАСАН ОД ПРВИОТ ЦЕНТАР ЗА ДЕБЕЛИНА ВО МАКЕДОНИЈА ВО БОЛНИЦАТА „8 СЕПТЕМВРИ“

ДЕБЕЛИНАТА СЕ ЛЕКУВА, ВЕЛИ Д-Р ХАСАН ОД ПРВИОТ ЦЕНТАР ЗА ДЕБЕЛИНА ВО МАКЕДОНИЈА ВО БОЛНИЦАТА „8 СЕПТЕМВРИ“

Дебелината е веќе пандемија, не е само болест на возрасната популација, туку и на детската, вели специјалистот интернист-ендокринолог д-р Танер Хасан ...
ПАК НЕМА ОБРАЗОВАНИЕ ЗА ДЕЦАТА ОД ВП ДОМ „ТЕТОВО”, ЗА ЦЕЛА ШКОЛСКА ГОДИНА ИМАА САМО НЕКОЛКУ ДЕНА НАСТАВА 

ПАК НЕМА ОБРАЗОВАНИЕ ЗА ДЕЦАТА ОД ВП ДОМ „ТЕТОВО”, ЗА ЦЕЛА ШКОЛСКА ГОДИНА ИМАА САМО НЕКОЛКУ ДЕНА НАСТАВА 

Во Воспитно-поправниот дом во Тетово, штитениците посетуваа настава само неколку дена во јануари. Пак е прекината наставата за децата. Само што поч ...
ПАПАТА ФРАЊО Е В БОЛНИЦА СО ИНФЕКЦИЈА НА ДИШНИТЕ ПАТИШТА

ПАПАТА ФРАЊО Е В БОЛНИЦА СО ИНФЕКЦИЈА НА ДИШНИТЕ ПАТИШТА

Папата Фрањо има инфекција на дишните патшта и ќе треба да помине неколку дена в болница за лекување, соопшти Ватикан. Во соопштението се вели дека 86 ...
ЈАНА НЕ МОЖЕМЕ ДА ЈА ВРАТИМЕ, НО ДА СПАСИМЕ ДРУГИ ДЕЦА ДА НЕ ЈА ДОЖИВЕАТ НЕЈЗИНАТА СУДБИНА, РЕКОА НА ПРОТЕСТОТ ПО СМРТТА НА 5-ГОДИШНОТО ДЕВОЈЧЕ ВО БИТОЛА

ЈАНА НЕ МОЖЕМЕ ДА ЈА ВРАТИМЕ, НО ДА СПАСИМЕ ДРУГИ ДЕЦА ДА НЕ ЈА ДОЖИВЕАТ НЕЈЗИНАТА СУДБИНА, РЕКОА НА ПРОТЕСТОТ ПО СМРТТА НА 5-ГОДИШНОТО ДЕВОЈЧЕ ВО БИТОЛА

„Јана не можеме да ја вратиме назад, ама сакаме колку е можно да спасиме многу други дечиња за да не ја доживеат судбината на нашата малечка и непребо ...
ОД 1 ЈУЛИ СЕ ВРАЌА ЕВТИНАТА ТАРИФА ПРЕКУ ДЕН, ИМА ВИШОК ПРОИЗВЕДЕНА СТРУЈА, ВЕЛИ БЕКТЕШИ

ОД 1 ЈУЛИ СЕ ВРАЌА ЕВТИНАТА ТАРИФА ПРЕКУ ДЕН, ИМА ВИШОК ПРОИЗВЕДЕНА СТРУЈА, ВЕЛИ БЕКТЕШИ

На прес-конференција пред Владата, министерот за економија Крешник Бектеши денеска најави дека од први јули ќе се врати евтината дневна тарифа на стру ...
АМСТЕРДАМ ГИ ПРЕДУПРЕДИ МЛАДИТЕ БРИТАНЦИ ДА НЕ ДОАЃААТ ЗА СЕКС И ДРОГА

АМСТЕРДАМ ГИ ПРЕДУПРЕДИ МЛАДИТЕ БРИТАНЦИ ДА НЕ ДОАЃААТ ЗА СЕКС И ДРОГА

Амстердам ги предупреди британските туристи кои доаѓаат за секс и дрога, „да стојат настрана“. Дигиталната кампања е насочена кон мажи на возраст од 1 ...
ПО 4-МЕСЕЧНИОТ ЗАСТОЈ БЕЗ ПРИЧИНА, КЕЈОТ НА ВАРДАР ВО ВЕЛЕС ЌЕ ПРОДОЛЖИ ДА СЕ ГРАДИ ШТОМ ЌЕ СЕ СТАБИЛИЗИРА НИВОТО НА РЕКАТА, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ

ПО 4-МЕСЕЧНИОТ ЗАСТОЈ БЕЗ ПРИЧИНА, КЕЈОТ НА ВАРДАР ВО ВЕЛЕС ЌЕ ПРОДОЛЖИ ДА СЕ ГРАДИ ШТОМ ЌЕ СЕ СТАБИЛИЗИРА НИВОТО НА РЕКАТА, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ

Изградбата на кејот на реката Вардар, од нејзината десна страна ќе продолжи штом ќе се стабилизира нивото на реката, најави градоначалникот на Општина ...
НЕ ГИ ДРАМАТИЗИРАЈТЕ УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ, ВЕЛИ АВСТРИСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ВАН ДЕР БЕЛЕН

НЕ ГИ ДРАМАТИЗИРАЈТЕ УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ, ВЕЛИ АВСТРИСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ВАН ДЕР БЕЛЕН

Австрискиот претседател Александер ван дер Белен, кој денеска е во посета на Скопје, вели дека уставните измени за внесување на Бугарите во Уставот не ...
ПАК ЗАИГРА ПОЛИТИКАТА ВО СУДСКИОТ СОВЕТ, ВРХОВНИОТ СУД ОСТАВЕН СО ЕДНА СУДИЈКА МАКЕДОНКА, ТРОЈЦА АЛБАНЦИ И ЕДНА СРБИНКА КРИВИЧАРИ

ПАК ЗАИГРА ПОЛИТИКАТА ВО СУДСКИОТ СОВЕТ, ВРХОВНИОТ СУД ОСТАВЕН СО ЕДНА СУДИЈКА МАКЕДОНКА, ТРОЈЦА АЛБАНЦИ И ЕДНА СРБИНКА КРИВИЧАРИ

Пропадна шансата да се избалансира застапеноста во Врховниот суд воопшто, и во кривичниот оддел особено, откако денеска Судскиот совет не избра никој ...
СТОЧАРИТЕ СЕ ОТКАЖУВААТ ОД ОВЧАРСТВОТО ПОРАДИ НИСКАТА ОТКУПНА ЦЕНА И ВИСОКИТЕ ТРОШОЦИ

СТОЧАРИТЕ СЕ ОТКАЖУВААТ ОД ОВЧАРСТВОТО ПОРАДИ НИСКАТА ОТКУПНА ЦЕНА И ВИСОКИТЕ ТРОШОЦИ

Деновиве пред Велигден е шпиц на откупната сезона на јагниња, но сточарите воопшто не се задоволни од откупната цена која се движи од 180-190 денари з ...
1 2 3 3.767 10 / 37665 НАПИСИ