ГЕРМАНЦИ СИ ГО ДАЛЕ БЕБЕТО НА ПРОДАЖБА ПРЕКУ ИНТЕРНЕТ ЗА 5.000 ЕВРА

a:1:{s:9:"td_source";s:19:"Берлин(АП)

  ГЕРМАНЦИ СИ ГО ДАЛЕ БЕБЕТО НА ПРОДАЖБА ПРЕКУ ИНТЕРНЕТ ЗА 5.000 ЕВРА

  Полицијата во германскиот град Дуизбург соопшти дека истражува родители на новородено девојче од 40 дена поради тоа што се осомничени дека пробале да ја продат својата ќерка преку интернет мрежата еВаy.

  Според полицијата во вторникот бебето било поставено на популарниот интернет сајт на аукција за цена од 5000 евра.  При претресот на станот на родителите  откриено е дека постот бил публикуван од нивната интернет мрежа.

  Властите велат дека е можно и други членови од семејството да имале пристап до интернет мрежата.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира