Таг: 1 октомври

ГРАД СКОПЈЕ КОНЕЧНО ПОЧНА ДА КАЗНУВА ЗА ПАРКИРАЊЕ КОЛИ НА КЕЈ „13 НОЕМВРИ“

ГРАД СКОПЈЕ КОНЕЧНО ПОЧНА ДА КАЗНУВА ЗА ПАРКИРАЊЕ КОЛИ НА КЕЈ „13 НОЕМВРИ“

Инспекторатот на Град Скопје денеска излезе на терен и почна да казнува за паркирање на кеј „13 Ноември“ . Изречени се 21 казна, а во денешната акција ...
УЧЕБНАТА ГОДИНА ЌЕ ПОЧНЕ НА 1 ОКТОМВРИ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

УЧЕБНАТА ГОДИНА ЌЕ ПОЧНЕ НА 1 ОКТОМВРИ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

Учебната година ќе почне на 1 октомври, одлучи Владата на денешната седница. Владата го задолжи Министерството за образование и наука да го промени ка ...
УЧЕБНАТА ГОДИНА НАЈВЕРОЈАТНО ЌЕ ПОЧНЕ НА 1 ОКТОМВРИ, ОБЈАВИ МАНДАТАРОТ ЗАЕВ

УЧЕБНАТА ГОДИНА НАЈВЕРОЈАТНО ЌЕ ПОЧНЕ НА 1 ОКТОМВРИ, ОБЈАВИ МАНДАТАРОТ ЗАЕВ

Мандатарот Зоран Заев кажа дека учебната година најверојатно ќе почне на 1 октомври, одговарајќи на новинарско прашање на денешната прес-конференција ...
3 / 3 НАПИСИ