Таг: Аександар Вучиќ

ВУЧИЌ НАЈАВИ ЦЕЛОСНО РАЗОРУЖУВАЊЕ НА СРБИЈА, ГО ПРЕМИСЛИЛЕ ОКОЛУ ВРАЌАЊЕТО НА СМРТНАТА КАЗНА

ВУЧИЌ НАЈАВИ ЦЕЛОСНО РАЗОРУЖУВАЊЕ НА СРБИЈА, ГО ПРЕМИСЛИЛЕ ОКОЛУ ВРАЌАЊЕТО НА СМРТНАТА КАЗНА

Александар Вучиќ најави разоружување на Србија и вработување на уште 1.200 полицајци кои ќе бидат распоредени во училиштата по масовните пукања во Бел ...
ВУЧИЌ И КУРТИ ВО ОХРИД ГО ПРОДОЛЖУВААТ ДИЈАЛОГОТ ЗА НОРМАЛИЗАЦИЈА НА ОДНОСИТЕ ПОДДРЖАН ОД ЕУ

ВУЧИЌ И КУРТИ ВО ОХРИД ГО ПРОДОЛЖУВААТ ДИЈАЛОГОТ ЗА НОРМАЛИЗАЦИЈА НА ОДНОСИТЕ ПОДДРЖАН ОД ЕУ

Косовскиот премиер Албин Курти и српскиот претседател Александар Вучиќ денеска пристигнаа во Македонија на нова рунда разговори со претставници на ЕУ ...
2 / 2 НАПИСИ