Таг: аеродром

1 2 3 17 10 / 164 НАПИСИ
ПО 18 ЧАСА ЗАВРШИ ЗАЛОЖНИЧКАТА ДРАМА НА АЕРОДРОМОТ ВО ХАМБУРГ, МАЖОТ ШТО УПАДНА НА ПИСТАТА СЕ ПРЕДАДЕ

ПО 18 ЧАСА ЗАВРШИ ЗАЛОЖНИЧКАТА ДРАМА НА АЕРОДРОМОТ ВО ХАМБУРГ, МАЖОТ ШТО УПАДНА НА ПИСТАТА СЕ ПРЕДАДЕ

По 18 часа заврши заложничката драма на аеродромот во Хамбург, во која беше вклучено и четиригодишно дете, објави полицијата. Таа почна синоќа околу 2 ...
ЗАТВОРЕН АЕРОДРОМОТ ВО ХАМБУРГ ПОРАДИ ЗАЛОЖНИЧКА КРИЗА, ВООРУЖЕН МАЖ УПАДНА СО АВТОМОБИЛ НА ПИСТАТА

ЗАТВОРЕН АЕРОДРОМОТ ВО ХАМБУРГ ПОРАДИ ЗАЛОЖНИЧКА КРИЗА, ВООРУЖЕН МАЖ УПАДНА СО АВТОМОБИЛ НА ПИСТАТА

Полицијата на Хамбург се справува со заложничка драма на аеродромот, кој останува затворен откако вооружен маж синоќа упадна на пистата со автомобил. ...
ХОЛАНДСКАТА ВЛАДА ЌЕ ГО СКРАТИ БРОЈОТ НА ЛЕТОВИТЕ НА АЕРОДРОМОТ ВО АМСТЕРДАМ ЗА ДА ГО НАМАЛИ ЗВУЧНОТО ЗАГАДУВАЊЕ

ХОЛАНДСКАТА ВЛАДА ЌЕ ГО СКРАТИ БРОЈОТ НА ЛЕТОВИТЕ НА АЕРОДРОМОТ ВО АМСТЕРДАМ ЗА ДА ГО НАМАЛИ ЗВУЧНОТО ЗАГАДУВАЊЕ

Холандските власти потврдија дека ќе го намалат бројот на летовите на аеродромот „Схипхол“ во Амстердам во обид да го намалат звучното загадување, пор ...
УПАДОТ НА АНТИИЗРАЕЛСКА ТОЛПА НА АЕРОДРОМОТ ВО МАХАЧКАЛА Е РЕЗУЛТАТ НА НАДВОРЕШНО МЕШАЊЕ, КАЖА КРЕМЉ

УПАДОТ НА АНТИИЗРАЕЛСКА ТОЛПА НА АЕРОДРОМОТ ВО МАХАЧКАЛА Е РЕЗУЛТАТ НА НАДВОРЕШНО МЕШАЊЕ, КАЖА КРЕМЉ

Кремљ кажа дека вчерашниот упад на антиизраелска толпа на аеродромот во Махачкала, главниот град на јужниот регион Дагестан, бил резултат на надворешн ...
ТОЛПА ВЛЕЗЕ НА ПИСТА НА АЕРОДРОМОТ ВО ДАГЕСТАН ЗА ДА СПРЕЧИ ВЛЕЗ НА ПАТНИЦИ ОД ИЗРАЕЛ

ТОЛПА ВЛЕЗЕ НА ПИСТА НА АЕРОДРОМОТ ВО ДАГЕСТАН ЗА ДА СПРЕЧИ ВЛЕЗ НА ПАТНИЦИ ОД ИЗРАЕЛ

Толпа упадна на аеродромот во Дагестан барајќи патници кои пристигнуваат од Тел Авив. Непроверено видео објавено на социјалните мрежи покажува луѓе ка ...
ОТКАЖАН ЛЕТОТ СО КОЈ ТРЕБАШЕ 11-МИНА МАКЕДОНСКИ ГРАДЕЖНИ РАБОТНИЦИ ДА СИ ДОЈДАТ ДОМА ОД ТЕЛ АВИВ, АМБАСАДОРОТ ЗБОРУВА СО НИВ, ЌЕ ПОЛЕТААТ НАЈВЕРОЈАТНО В ПЕТОК

ОТКАЖАН ЛЕТОТ СО КОЈ ТРЕБАШЕ 11-МИНА МАКЕДОНСКИ ГРАДЕЖНИ РАБОТНИЦИ ДА СИ ДОЈДАТ ДОМА ОД ТЕЛ АВИВ, АМБАСАДОРОТ ЗБОРУВА СО НИВ, ЌЕ ПОЛЕТААТ НАЈВЕРОЈАТНО В ПЕТОК

Единаесетмина градежни работници од Македонија, кои успеале да заминат од палестинската област Рамалах на Западниот Брег, се заглавени во Тел Авив, от ...
УЛИЦАТА ЕСЕНИНОВА КОНЕЧНО ПУШТЕНА ВО УПОТРЕБА, ОД АЕРОДРОМ ДО КИСЕЛА ВОДА СЕГА СЕ ИЗБЕГНУВА ТЕСНОТО ГРЛО КАЈ „ТУТУНСКИ КОМБИНАТ“

УЛИЦАТА ЕСЕНИНОВА КОНЕЧНО ПУШТЕНА ВО УПОТРЕБА, ОД АЕРОДРОМ ДО КИСЕЛА ВОДА СЕГА СЕ ИЗБЕГНУВА ТЕСНОТО ГРЛО КАЈ „ТУТУНСКИ КОМБИНАТ“

Новата скопска улица Есенинова која ги поврзува општините Аеродром и Кисела Вода конечно е пуштена во употреба. Две години по доаѓањето на функција на ...
НА СКОПСКАТА УЛИЦА ЕСЕНИНОВА СЕ ВОЗИ, АРСОВСКА 2 ГОДИНИ НЕ ЈА ПУШТА ВО УПОТРЕБА

НА СКОПСКАТА УЛИЦА ЕСЕНИНОВА СЕ ВОЗИ, АРСОВСКА 2 ГОДИНИ НЕ ЈА ПУШТА ВО УПОТРЕБА

Се вози на новата улица Есенинова во Скопје, која ги поврзува општините Аеродром и Кисела Вода, но градоначалничката Данела Арсовска не ја пушта во уп ...
РУСИЈА ВЕЛИ ДЕКА ОДБИЛА УКРАИНСКИ НАПАД СО ДРОНОВИ НА МОСКВА, ПОРАДИ КОЈ БИЛ ЗАТВОРЕН АЕРОДРОМОТ „ВНУКОВО“

РУСИЈА ВЕЛИ ДЕКА ОДБИЛА УКРАИНСКИ НАПАД СО ДРОНОВИ НА МОСКВА, ПОРАДИ КОЈ БИЛ ЗАТВОРЕН АЕРОДРОМОТ „ВНУКОВО“

Русија кажа дека Украина утрово лансирала напад со дронови на Москва и околниот регион, што довело до нарушување на авиосообраќајот на еден од главнит ...
ТАЏИКИСТАНЕЦ ГО УКРАЛ ПИШТОЛОТ ОД ПОЛИЦАЕЦОТ И ЗАСТРЕЛАЛ ДВАЈЦА НА АЕРОДРОМОТ ВО КИШИЊЕВ ОТИ МУ БИЛ ЗАБРАНЕТ ВЛЕЗ ВО МОЛДАВИЈА

ТАЏИКИСТАНЕЦ ГО УКРАЛ ПИШТОЛОТ ОД ПОЛИЦАЕЦОТ И ЗАСТРЕЛАЛ ДВАЈЦА НА АЕРОДРОМОТ ВО КИШИЊЕВ ОТИ МУ БИЛ ЗАБРАНЕТ ВЛЕЗ ВО МОЛДАВИЈА

Две лица загинаа откако еден маж почна да пука на Меѓународниот аеродром во Кишињев, соопшти Министерството за внатрешни работи на Молдавија. Напаѓачо ...
1 2 3 17 10 / 164 НАПИСИ