Таг: аеродром

1 2 3 4 13 20 / 125 НАПИСИ
НАЈМАЛКУ 12 АМЕРИКАНСКИ МАРИНЦИ И 60 ЦИВИЛИ ЗАГИНАА ВО САМОУБИСТВЕНИТЕ НАПАДИ НА АЕРОДРОМОТ ВО КАБУЛ

НАЈМАЛКУ 12 АМЕРИКАНСКИ МАРИНЦИ И 60 ЦИВИЛИ ЗАГИНАА ВО САМОУБИСТВЕНИТЕ НАПАДИ НА АЕРОДРОМОТ ВО КАБУЛ

Двајца бомбаши самоубијци и напаѓачи со огнено оружје ја нападнаа густата толпа народ пред аеродромот во Кабул, при што загинаа најмалку 60 цивили и н ...
БРОЈНИ АМЕРИКАНСКИ И ЦИВИЛНИ ЖРТВИ ВО ДВА НАПАДА ВО КАБУЛ, ВЕЛИ ПЕНТАГОН

БРОЈНИ АМЕРИКАНСКИ И ЦИВИЛНИ ЖРТВИ ВО ДВА НАПАДА ВО КАБУЛ, ВЕЛИ ПЕНТАГОН

Портпаролот на Пентагон рече дека во експлозиите на аеродромот во Кабул има бројни американски и цивилни жртви, како резултат на „комплексен напад“, с ...
ЕКСПЛОЗИИ НА АЕРОДРОМОТ ВО КАБУЛ, НАЈМАЛКУ 11 ЖРТВИ

ЕКСПЛОЗИИ НА АЕРОДРОМОТ ВО КАБУЛ, НАЈМАЛКУ 11 ЖРТВИ

Експлозии одекнаа пред аеродромот во Кабул, каде што илјадници луѓе се насобрани во обид да избегаат од талибанците кои ја презедоа власта во Авганист ...
ВЕСКОВСКИ НАМЕСТО БОГОЕВ КАНДИДАТ НА СДСМ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА КАРПОШ, СУГАРЕСКИ ЗА ПРИЛЕП

ВЕСКОВСКИ НАМЕСТО БОГОЕВ КАНДИДАТ НА СДСМ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА КАРПОШ, СУГАРЕСКИ ЗА ПРИЛЕП

Актуелните градоначалници на скопските Општини Карпош и Аеродром Стефан Богоев и Златко Марин, нема да бидат кандидати на СДСМ на претстојните локални ...
19-ГОДИШЕН ФУДБАЛЕР Е МЕЃУ АВГАНИСТАНЦИТЕ КОИ ЗАГИНАА ПАЃАЈЌИ ОД АМЕРИКАНСКИ АВИОН НА ПОЛЕТУВАЊЕ ОД КАБУЛ

19-ГОДИШЕН ФУДБАЛЕР Е МЕЃУ АВГАНИСТАНЦИТЕ КОИ ЗАГИНАА ПАЃАЈЌИ ОД АМЕРИКАНСКИ АВИОН НА ПОЛЕТУВАЊЕ ОД КАБУЛ

Деветнаесетгодишен фудбалер е идентификуван како еден од Авганистанците кои во понеделникот загинаа паѓајќи од американски воен авион во полетување. Г ...
ПРЕКИНАТИ СИТЕ ЛЕТОВИ ОД И КОН КАБУЛ, АМЕРИКАНСКИТЕ ВОЈНИЦИ УБИЈА ДВAЈЦА ВООРУЖЕНИ МАЖИ

ПРЕКИНАТИ СИТЕ ЛЕТОВИ ОД И КОН КАБУЛ, АМЕРИКАНСКИТЕ ВОЈНИЦИ УБИЈА ДВAЈЦА ВООРУЖЕНИ МАЖИ

Сите воени и цивилни летови од и кон аеродромот во Кабул се суспендирани, соопшти Пентагон, не прецизирајќи кога ќе продолжат. Американските војници м ...
ОПШТИНИТЕ ГИ ДОБИЈА ПАРИТЕ ОД „ТАВ“ СО КОИ ТРЕБАШЕ ДА СЕ ГРАДИ КАРГО АЕРОДРОМ ВО ШТИП

ОПШТИНИТЕ ГИ ДОБИЈА ПАРИТЕ ОД „ТАВ“ СО КОИ ТРЕБАШЕ ДА СЕ ГРАДИ КАРГО АЕРОДРОМ ВО ШТИП

Парите кои турската компанија „ТАВ Македонија“ требаше да ги вложи во изградба на кагро аеродром во Штип, се пренаменуваат за инфраструктурни проекти ...
ЌЕ СЕ ПРОБИВА УЛИЦАТА ВАСКО КАРАНГЕЛЕСКИ КАЈ ВОЕНИОТ БАЗЕН ВО СКОПСКИ АЕРОДРОМ, КАФЕАНАТА „ФИРМА“ ТРЕБА ДА СЕ УРНЕ

ЌЕ СЕ ПРОБИВА УЛИЦАТА ВАСКО КАРАНГЕЛЕСКИ КАЈ ВОЕНИОТ БАЗЕН ВО СКОПСКИ АЕРОДРОМ, КАФЕАНАТА „ФИРМА“ ТРЕБА ДА СЕ УРНЕ

Град Скопје наредниот месец ќе почне со проширување и пробивање на улицата Васко Карангелески во населбата Аеродром, кај воениот базен. Изработен е пр ...
РУСКИ ПРЕВОЗНИЦИ НАЈАВУВААТ ЛЕТОВИ ОД МОСКВА ЗА СКОПЈЕ

РУСКИ ПРЕВОЗНИЦИ НАЈАВУВААТ ЛЕТОВИ ОД МОСКВА ЗА СКОПЈЕ

Руски превозници најавиле дека се заинтересирани за летање од Москва за Скопје, потврдија за САКАМДАКАЖАМ.МК од Агенцијата за цивилно воздухопловство. ...
ЈАПОНСКА АВИОКОМПАНИЈА НУДИ ОБРОЦИ ВО ПАРКИРАН АВИОН ОД 540 ДОЛАРИ

ЈАПОНСКА АВИОКОМПАНИЈА НУДИ ОБРОЦИ ВО ПАРКИРАН АВИОН ОД 540 ДОЛАРИ

Најголемиот јапонски авиопревозник почна да нуди оброци од прва класа во паркиран авион, што чинат 540 долари. „Ол Нипон ервејс“ почна да ја нуди оваа ...
1 2 3 4 13 20 / 125 НАПИСИ