Таг: антизападно

СДСМ ЌЕ ГО ТУЖИ ВМРО-ДПМНЕ ЗА КЛЕВЕТА ЗА ТВРДЕЊАТА ЗА НАВОДЕН ПОТКУП НА ПРАТЕНИЦИ ДА ГЛАСААТ ЗА УСТАВНИ ИЗМЕНИ

СДСМ ЌЕ ГО ТУЖИ ВМРО-ДПМНЕ ЗА КЛЕВЕТА ЗА ТВРДЕЊАТА ЗА НАВОДЕН ПОТКУП НА ПРАТЕНИЦИ ДА ГЛАСААТ ЗА УСТАВНИ ИЗМЕНИ

СДСМ вечерва најави тужби за изнесените клевети за наводен поткуп на пратеници од ВМРО-ДПМНЕ за да гласаат за уставните измени.  Тужбите ги најави на ...
1 / 1 НАПИСИ