Таг: апсења

АПСЕЊА НА БИЗНИСМЕНИ И ИНСПЕКТОРИ ВО УЈП КОИ ДАВАЛЕ ФИКТИВНИ ПОТВРДИ ЗА ПРЕБИВАЊЕ ДАНОК, МЕЃУ УАПСЕНИТЕ И ИСМЕТ ГУРИ ОД ДУИ, ВЕЌЕ ОСУДЕН  ВО „ТИТАНИК 3“

АПСЕЊА НА БИЗНИСМЕНИ И ИНСПЕКТОРИ ВО УЈП КОИ ДАВАЛЕ ФИКТИВНИ ПОТВРДИ ЗА ПРЕБИВАЊЕ ДАНОК, МЕЃУ УАПСЕНИТЕ И ИСМЕТ ГУРИ ОД ДУИ, ВЕЌЕ ОСУДЕН ВО „ТИТАНИК 3“

Големи фирми се оштетени со шемата на злосторничкото здружение во Управата за јавни приходи, на чие чело со години бил Исмет Гури, кој пред да биде не ...
ТРИ ГОДИНИ ПО НЕУСПЕШНИОТ ПУЧ, ТУРЦИЈА УАПСИ УШТЕ 200 ЛУЃЕ ЗА НАВОДНА ПОВРЗАНОСТ СО ФЕТУЛА ЃУЛЕН

ТРИ ГОДИНИ ПО НЕУСПЕШНИОТ ПУЧ, ТУРЦИЈА УАПСИ УШТЕ 200 ЛУЃЕ ЗА НАВОДНА ПОВРЗАНОСТ СО ФЕТУЛА ЃУЛЕН

Турските обвинители наредија апсење на речиси 200 воени лица и неколку цивили поради наводна поврзаност со мрежата што Анкара ја обвинува за организац ...
ОТКАЖАНИ СЕ НАД 750 УВЕРЕНИЈА ЗА БУГАРСКО ПОТЕКЛО, КАЖА БУГАРСКАТА МИНИСТЕРКА ЗА ПРАВДА ПО АПСЕЊАТА ЗА ПОТКУП ВО АГЕНЦИЈАТА ЗА БУГАРИ ВО СТРАНСТВО

ОТКАЖАНИ СЕ НАД 750 УВЕРЕНИЈА ЗА БУГАРСКО ПОТЕКЛО, КАЖА БУГАРСКАТА МИНИСТЕРКА ЗА ПРАВДА ПО АПСЕЊАТА ЗА ПОТКУП ВО АГЕНЦИЈАТА ЗА БУГАРИ ВО СТРАНСТВО

Бугарската министерка за правда Цецка Цачева кажа дека на над 750 лица им е откажано издавањето уверение за бугарско потекло во последните година дена ...
ПРЕДАВАЊЕТО НЕ Е ОПЦИЈА, ВЕЛАТ КАТАЛОНЦИТЕ ПО АПСЕЊЕТО НА ДВАЈЦА ЛИДЕРИ НА ДВИЖЕЊЕТО ЗА НЕЗАВИСНОСТ

ПРЕДАВАЊЕТО НЕ Е ОПЦИЈА, ВЕЛАТ КАТАЛОНЦИТЕ ПО АПСЕЊЕТО НА ДВАЈЦА ЛИДЕРИ НА ДВИЖЕЊЕТО ЗА НЕЗАВИСНОСТ

Каталонија повторно се крена на нозе, откако двајца лидери на сепаратистичкото движење беа уапсени вчера. Џорди Санчес и Џорди Куичар беа приведени б ...
ХРВАТСКАТА ПОЛИЦИЈА УАПСИ ДИРЕКТОРИ НА „АГРОКОР“, ГАЗДАТА ТОДОРИЌ СЕ КРИЕ ВО ЛОНДОН

ХРВАТСКАТА ПОЛИЦИЈА УАПСИ ДИРЕКТОРИ НА „АГРОКОР“, ГАЗДАТА ТОДОРИЌ СЕ КРИЕ ВО ЛОНДОН

Десетина директори на најголемата компанија на Балканот, хрватски „Агрокор“, беа уапсени во масовната полициска акција, која почна во понеделникот нау ...
НАТО ОДБИ ДА ГИ ОСУДИ АПСЕЊАТА НА ТУРСКИТЕ НОВИНАРИ И ПРАТЕНИЦИ

НАТО ОДБИ ДА ГИ ОСУДИ АПСЕЊАТА НА ТУРСКИТЕ НОВИНАРИ И ПРАТЕНИЦИ

Генералниот секретар на НАТО одби да ги осуди апсењата на пратеници и новинари во земјата членка Турција, откако беше притиснат да одговори во врска с ...
ЕРДОГАН УАПСИ 6.000 ВОЈНИЦИ И СУДИИ И УШТЕ ЌЕ АПСИ

ЕРДОГАН УАПСИ 6.000 ВОЈНИЦИ И СУДИИ И УШТЕ ЌЕ АПСИ

Турција уапси 6.000 луѓе по неуспешниот обид за воен удар во петокот, а се очекува бројот на уапсени да расте, изјави министерот за правда Бекир Бозда ...
7 / 7 НАПИСИ