Таг: авион

1 2 3 4 5 20 / 49 НАПИСИ
СТУДЕНТ ПРИЈАВИЛ БОМБА ВО АВИОН ЗА ДА НЕ МУ ДОЈДАТ РОДИТЕЛИТЕ НА ПОСЕТА

СТУДЕНТ ПРИЈАВИЛ БОМБА ВО АВИОН ЗА ДА НЕ МУ ДОЈДАТ РОДИТЕЛИТЕ НА ПОСЕТА

Авион на компанијата „Изиџет“, кој летал на релацијата Лион-Рен, бил вратен назад, откако примил закана дека во него се наоѓа бомба. Истрагата утврдил ...
АВИОН ПРЕД ПОЛЕТУВАЊЕ СЕ ЗАГЛАВИЛ ВО НАНОС НА СНЕГ НА ПИСТАТА НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ, НЕМА ПОВРЕДЕНИ

АВИОН ПРЕД ПОЛЕТУВАЊЕ СЕ ЗАГЛАВИЛ ВО НАНОС НА СНЕГ НА ПИСТАТА НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ, НЕМА ПОВРЕДЕНИ

Скопскиот аеродом вечерва е затворен за сообраќај откако авион на компанијата „Германија“ што требало да полета од Скопскиот аеродром кон Цирих се заг ...
ПИЈАН ПАТНИК КИДНАПИРАЛ АВИОН НА „АЕРОФЛОТ“ И НАРЕДИЛ ДА ЛЕТА КОН АВГАНИСТАН

ПИЈАН ПАТНИК КИДНАПИРАЛ АВИОН НА „АЕРОФЛОТ“ И НАРЕДИЛ ДА ЛЕТА КОН АВГАНИСТАН

Патник од авионот на „Аерофлот“ што летал на релацијата Сургут-Москва наредил негово свртување кон Авганистан, објави агенцијата „Интерфакс“, повикува ...
ЗАБОРАВЕНО ЧОВЕЧКО СРЦЕ ПРИНУДИЛО АВИОН ДА СЕ ВРАТИ НАЗАД ВО СИЕТЛ

ЗАБОРАВЕНО ЧОВЕЧКО СРЦЕ ПРИНУДИЛО АВИОН ДА СЕ ВРАТИ НАЗАД ВО СИЕТЛ

Американски патнички авион кој летал на релацијата Сиетл-Далас бил принуден да се врати назад по неколку часови лет, откако човечко срце останало во н ...
ЗА 9 МЕСЕЦИ ДЕПОРТИРАНИ 891 МАКЕДОНЦИ КОИ БАРАЛЕ АЗИЛ, ГЕРМАНИЈА НУДИ ПАРИ ЗА ДОБРОВОЛЦИ

ЗА 9 МЕСЕЦИ ДЕПОРТИРАНИ 891 МАКЕДОНЦИ КОИ БАРАЛЕ АЗИЛ, ГЕРМАНИЈА НУДИ ПАРИ ЗА ДОБРОВОЛЦИ

Од јануари до септември оваа година, во земјава се депортирани 891 македонски државјани кои барале азил во странска земја. Според податоците од Мин ...
ПРИНУДНО СЛЕТУВАЊЕ НА АВИОНОТ НА МЕРКЕЛ, ОТКАЖАЛЕ СИСТЕМИТЕ ЗА КОМУНИКАЦИЈА

ПРИНУДНО СЛЕТУВАЊЕ НА АВИОНОТ НА МЕРКЕЛ, ОТКАЖАЛЕ СИСТЕМИТЕ ЗА КОМУНИКАЦИЈА

Германската канцеларка Ангела Меркел ќе го пропушти отварањето на Самитот Г20 во Аргентина поради сериозни проблеми што го принудија нејзиниот авион н ...
СЕ УРНА АВИОН СО 189 ЛУЃЕ ВО ИНДОНЕЗИЈА ПО ПОЛЕТУВАЊЕТО ОД ЏАКАРТА

СЕ УРНА АВИОН СО 189 ЛУЃЕ ВО ИНДОНЕЗИЈА ПО ПОЛЕТУВАЊЕТО ОД ЏАКАРТА

Авион со 189 луѓе се верува дека потонал, откако се урнал покрај брегот на индонезискиот остров Јава, набрзо по полетувањето од Џакарта, објавија лока ...
АВИОНОТ НА МЕЛАНИЈА ТРАМП ПРИНУДНО СЛЕТА ПОРАДИ ЧАД ВО КАБИНАТА

АВИОНОТ НА МЕЛАНИЈА ТРАМП ПРИНУДНО СЛЕТА ПОРАДИ ЧАД ВО КАБИНАТА

Авион што ја превезувал Меланија Трамп бил принуден да се врати назад и да слета, откако почнало да чади од пилотската кабина. „Сѐ е во ред и сите ...
ПРЕД 93 ГОДИНИ ВО ШТИП СЛЕТАЛ ПРВИОТ АВИОН, ШТИПЈАНИ ДАВАЛE ЦЕЛА ПЛАТА ЗА ЕДЕН ЛЕТ НАД ГРАДОТ

ПРЕД 93 ГОДИНИ ВО ШТИП СЛЕТАЛ ПРВИОТ АВИОН, ШТИПЈАНИ ДАВАЛE ЦЕЛА ПЛАТА ЗА ЕДЕН ЛЕТ НАД ГРАДОТ

Штип годинава одбележува 93 години откако над градот летал и слетал првиот авион и на 28 август 1925 година се одржал првиот аеромитинг во Македонија. ...
ПТИЦА ГО ПРИЗЕМЈИ АВИОНОТ НА „ВИЗЕР“ ЗА ПАРИЗ ПО ПОЛЕТУВАЊЕТО ОД СКОПЈЕ

ПТИЦА ГО ПРИЗЕМЈИ АВИОНОТ НА „ВИЗЕР“ ЗА ПАРИЗ ПО ПОЛЕТУВАЊЕТО ОД СКОПЈЕ

Авион на унгарската авиокомпанијата „Визер“ кој од Скопје вчера попладнето полетал за Париз  морал да се врати назад оти птица влегла во моторот, вела ...
1 2 3 4 5 20 / 49 НАПИСИ