Таг: авион

1 2 3 4 5 6 30 / 53 НАПИСИ
СЕ УРНА АВИОН СО 189 ЛУЃЕ ВО ИНДОНЕЗИЈА ПО ПОЛЕТУВАЊЕТО ОД ЏАКАРТА

СЕ УРНА АВИОН СО 189 ЛУЃЕ ВО ИНДОНЕЗИЈА ПО ПОЛЕТУВАЊЕТО ОД ЏАКАРТА

Авион со 189 луѓе се верува дека потонал, откако се урнал покрај брегот на индонезискиот остров Јава, набрзо по полетувањето од Џакарта, објавија лока ...
АВИОНОТ НА МЕЛАНИЈА ТРАМП ПРИНУДНО СЛЕТА ПОРАДИ ЧАД ВО КАБИНАТА

АВИОНОТ НА МЕЛАНИЈА ТРАМП ПРИНУДНО СЛЕТА ПОРАДИ ЧАД ВО КАБИНАТА

Авион што ја превезувал Меланија Трамп бил принуден да се врати назад и да слета, откако почнало да чади од пилотската кабина. „Сѐ е во ред и сите ...
ПРЕД 93 ГОДИНИ ВО ШТИП СЛЕТАЛ ПРВИОТ АВИОН, ШТИПЈАНИ ДАВАЛE ЦЕЛА ПЛАТА ЗА ЕДЕН ЛЕТ НАД ГРАДОТ

ПРЕД 93 ГОДИНИ ВО ШТИП СЛЕТАЛ ПРВИОТ АВИОН, ШТИПЈАНИ ДАВАЛE ЦЕЛА ПЛАТА ЗА ЕДЕН ЛЕТ НАД ГРАДОТ

Штип годинава одбележува 93 години откако над градот летал и слетал првиот авион и на 28 август 1925 година се одржал првиот аеромитинг во Македонија. ...
ПТИЦА ГО ПРИЗЕМЈИ АВИОНОТ НА „ВИЗЕР“ ЗА ПАРИЗ ПО ПОЛЕТУВАЊЕТО ОД СКОПЈЕ

ПТИЦА ГО ПРИЗЕМЈИ АВИОНОТ НА „ВИЗЕР“ ЗА ПАРИЗ ПО ПОЛЕТУВАЊЕТО ОД СКОПЈЕ

Авион на унгарската авиокомпанијата „Визер“ кој од Скопје вчера попладнето полетал за Париз  морал да се врати назад оти птица влегла во моторот, вела ...
ПРЕПОЛН АВИОН СЕ УРНА ВО ЈУЖЕН СУДАН, ИМА 21 ЗАГИНАТ

ПРЕПОЛН АВИОН СЕ УРНА ВО ЈУЖЕН СУДАН, ИМА 21 ЗАГИНАТ

Дваесет и едно лице загинаа при уривањето на преполн патнички вион во Јужен Судан, соопштија властите. Авионот со 19 седишта на „Бејби ер“ патувал од ...
ПАТНИЧКИ АВИОН ПРИ СЛЕТУВАЊЕ ВО СОЧИ ИЗЛЕТА ОД ПИСТА И СЕ ЗАПАЛИ, 18 ПАТНИЦИ ПОВРЕДЕНИ

ПАТНИЧКИ АВИОН ПРИ СЛЕТУВАЊЕ ВО СОЧИ ИЗЛЕТА ОД ПИСТА И СЕ ЗАПАЛИ, 18 ПАТНИЦИ ПОВРЕДЕНИ

18 патници се повредени откако  утрово околу 3 часот по локално време, авионот „Боинг 737- 800“ кој летал од Москва за Сочи, при слетувањето излетал о ...
АВИОН НА „РАЈАНЕР“ КОЈ ЛЕТАЛ ОД ИРСКА ЗА ХРВАТСКА ПРИНУДНО СЛЕТА ВО ФРАНКФУРТ, 33 ПАТНИЦИ ЗАВРШИЛЕ ВО БОЛНИЦА

АВИОН НА „РАЈАНЕР“ КОЈ ЛЕТАЛ ОД ИРСКА ЗА ХРВАТСКА ПРИНУДНО СЛЕТА ВО ФРАНКФУРТ, 33 ПАТНИЦИ ЗАВРШИЛЕ ВО БОЛНИЦА

Триесет и три патници се примени во болница, некои со крвавање од ушите, откако авион на „Рајанер“, кој леташе на релацијата Даблин-Задар, нагло загуб ...
„ЛУФТХАНЗА“ ГИ ПОВЛЕЧЕ АВИОНИТЕ ШТО ГИ ПОЗАЈМИ НА „ЛАУДАМОУШН“ И СЕ СКАРА СО „РАЈАНЕР“

„ЛУФТХАНЗА“ ГИ ПОВЛЕЧЕ АВИОНИТЕ ШТО ГИ ПОЗАЈМИ НА „ЛАУДАМОУШН“ И СЕ СКАРА СО „РАЈАНЕР“

Откако „Лаудамоушн“ беше преземена од „Рајанер“, „Луфтханза“ го раскина договорот за деветте авиони што ѝ ги имаше дадено на заем на авиокомпанијата, ...
„ЕРБАС“ ГИ ПРЕТСТАВИ СВОИТЕ НОВИ АВИОНИ А220

„ЕРБАС“ ГИ ПРЕТСТАВИ СВОИТЕ НОВИ АВИОНИ А220

„Ербас“ и официјално ја претстави својата нова серија авиони А220, која е резултат на партнерскиот договор со „Бомбардиер“, потпишан минатата година. ...
ОД СКОПЈЕ ЗА ЛОНДОН СЕ ЛЕТАЛО СО АВИОН УШТЕ ПРЕД 90 ГОДИНИ

ОД СКОПЈЕ ЗА ЛОНДОН СЕ ЛЕТАЛО СО АВИОН УШТЕ ПРЕД 90 ГОДИНИ

На 28 мај 1928, точно пред деведесет години,  на скопскиот аеродром на просторот на некогашна Јурија, сегашна населба Аеродром, слета првиот авион на ...
1 2 3 4 5 6 30 / 53 НАПИСИ