Таг: авион

1 2 3 4 5 30 / 49 НАПИСИ
ПРЕПОЛН АВИОН СЕ УРНА ВО ЈУЖЕН СУДАН, ИМА 21 ЗАГИНАТ

ПРЕПОЛН АВИОН СЕ УРНА ВО ЈУЖЕН СУДАН, ИМА 21 ЗАГИНАТ

Дваесет и едно лице загинаа при уривањето на преполн патнички вион во Јужен Судан, соопштија властите. Авионот со 19 седишта на „Бејби ер“ патувал од ...
ПАТНИЧКИ АВИОН ПРИ СЛЕТУВАЊЕ ВО СОЧИ ИЗЛЕТА ОД ПИСТА И СЕ ЗАПАЛИ, 18 ПАТНИЦИ ПОВРЕДЕНИ

ПАТНИЧКИ АВИОН ПРИ СЛЕТУВАЊЕ ВО СОЧИ ИЗЛЕТА ОД ПИСТА И СЕ ЗАПАЛИ, 18 ПАТНИЦИ ПОВРЕДЕНИ

18 патници се повредени откако  утрово околу 3 часот по локално време, авионот „Боинг 737- 800“ кој летал од Москва за Сочи, при слетувањето излетал о ...
АВИОН НА „РАЈАНЕР“ КОЈ ЛЕТАЛ ОД ИРСКА ЗА ХРВАТСКА ПРИНУДНО СЛЕТА ВО ФРАНКФУРТ, 33 ПАТНИЦИ ЗАВРШИЛЕ ВО БОЛНИЦА

АВИОН НА „РАЈАНЕР“ КОЈ ЛЕТАЛ ОД ИРСКА ЗА ХРВАТСКА ПРИНУДНО СЛЕТА ВО ФРАНКФУРТ, 33 ПАТНИЦИ ЗАВРШИЛЕ ВО БОЛНИЦА

Триесет и три патници се примени во болница, некои со крвавање од ушите, откако авион на „Рајанер“, кој леташе на релацијата Даблин-Задар, нагло загуб ...
„ЛУФТХАНЗА“ ГИ ПОВЛЕЧЕ АВИОНИТЕ ШТО ГИ ПОЗАЈМИ НА „ЛАУДАМОУШН“ И СЕ СКАРА СО „РАЈАНЕР“

„ЛУФТХАНЗА“ ГИ ПОВЛЕЧЕ АВИОНИТЕ ШТО ГИ ПОЗАЈМИ НА „ЛАУДАМОУШН“ И СЕ СКАРА СО „РАЈАНЕР“

Откако „Лаудамоушн“ беше преземена од „Рајанер“, „Луфтханза“ го раскина договорот за деветте авиони што ѝ ги имаше дадено на заем на авиокомпанијата, ...
„ЕРБАС“ ГИ ПРЕТСТАВИ СВОИТЕ НОВИ АВИОНИ А220

„ЕРБАС“ ГИ ПРЕТСТАВИ СВОИТЕ НОВИ АВИОНИ А220

„Ербас“ и официјално ја претстави својата нова серија авиони А220, која е резултат на партнерскиот договор со „Бомбардиер“, потпишан минатата година. ...
ОД СКОПЈЕ ЗА ЛОНДОН СЕ ЛЕТАЛО СО АВИОН УШТЕ ПРЕД 90 ГОДИНИ

ОД СКОПЈЕ ЗА ЛОНДОН СЕ ЛЕТАЛО СО АВИОН УШТЕ ПРЕД 90 ГОДИНИ

На 28 мај 1928, точно пред деведесет години,  на скопскиот аеродром на просторот на некогашна Јурија, сегашна населба Аеродром, слета првиот авион на ...
РУСИЈА Е ОДГОВОРНА ЗА ПАДОТ НА МАЛЕЗИСКИОТ АВИОН ВО 2014 ГОДИНА, ВЕЛАТ ХОЛАНДИЈА И АВСТРАЛИЈА

РУСИЈА Е ОДГОВОРНА ЗА ПАДОТ НА МАЛЕЗИСКИОТ АВИОН ВО 2014 ГОДИНА, ВЕЛАТ ХОЛАНДИЈА И АВСТРАЛИЈА

Австралија и Холандија одлучија дека официјално Русија е одговорна за својата улога за уривањето на авионот МХ17 на „Малезија ерлајнс“ во 2014 година, ...
СТЈУАРД СИ ЈА СКРШИЛ НОГАТА НА ЛЕТОТ МИЛАНО – СКОПЈЕ ПОРАДИ СИЛНИ ТУРБУЛЕНЦИИ

СТЈУАРД СИ ЈА СКРШИЛ НОГАТА НА ЛЕТОТ МИЛАНО – СКОПЈЕ ПОРАДИ СИЛНИ ТУРБУЛЕНЦИИ

Стјуард од Македонија, вработен во унгарската нискобуџетна авиокомпанија „Визер“ ја скршил левата нога во текот на летот од Милано за Скопје вчера поп ...
СЕ УРНА ВОЕН АВИОН ВО САД, НАЈМАЛКУ 5 ЗАГИНАТИ

СЕ УРНА ВОЕН АВИОН ВО САД, НАЈМАЛКУ 5 ЗАГИНАТИ

Најмалку пет припадници на Националната гарда се загинати откако воен авион се урна во градот Савана, во сојузната американска држава Џорџија. Авио ...
ПОЧИНА ПАТНИК ВО АВИОН НА ЛЕТОТ СКОПЈЕ-БАЗЕЛ

ПОЧИНА ПАТНИК ВО АВИОН НА ЛЕТОТ СКОПЈЕ-БАЗЕЛ

Патник почина во авион кој летал на релација Скопје-Базел на 26 март, потврдија од МВР за САКАМДАКАМ.МК Од Министерството за внатрешни работи велат ...
1 2 3 4 5 30 / 49 НАПИСИ