Таг: авион

1 3 4 5 6 50 / 53 НАПИСИ
САМО ДО АРГЕНТИНА ЛЕТАВ СО БИЗНИС КЛАСА, ВЕЛИ АЛЕКСАНДАР ДОНЕВ, ДИРЕКТОР НА АГЕНЦИЈАТА ЗА ТУРИЗАМ

САМО ДО АРГЕНТИНА ЛЕТАВ СО БИЗНИС КЛАСА, ВЕЛИ АЛЕКСАНДАР ДОНЕВ, ДИРЕКТОР НА АГЕНЦИЈАТА ЗА ТУРИЗАМ

Директорот на државната Агенција за промоција и поддршка на туризмот Александар Донев вели дека само до Буенос Аирес, Аргентина, летал со бизнис класа ...
ПРЕКИНАТО СЛЕТУВАЊЕ НА АЕРОДРОМОТ ВО САЛЦБУРГ, ОТКАКО АВИОНОТ ПОТСКОКНУВАЛ НА ПИСТАТА ОД СИЛНИ ВЕТРОВИ

ПРЕКИНАТО СЛЕТУВАЊЕ НА АЕРОДРОМОТ ВО САЛЦБУРГ, ОТКАКО АВИОНОТ ПОТСКОКНУВАЛ НА ПИСТАТА ОД СИЛНИ ВЕТРОВИ

Шокантна снимка го покажува моментот кога авион е принуден да го прекине застрашувачкото слетување, откако потскокнуваше на пистата, предизвикано од с ...
БИТОЛЧАНЕЦ РЕСТАВРИРАШЕ РЕДОК ВОЕН АВИОН ОД КОЈ АМЕРИКАНЦИТЕ СЕ ОТКАЖАЛЕ

БИТОЛЧАНЕЦ РЕСТАВРИРАШЕ РЕДОК ВОЕН АВИОН ОД КОЈ АМЕРИКАНЦИТЕ СЕ ОТКАЖАЛЕ

Битолчанецот Никола Попоски кој живее  на Флорида, САД успеа да реставрира легендарен американски авион од Втората светска војна. Тој успеа да го ожив ...
ТОРНАДО НА ВИЕНСКИОТ АЕРОДРОМ, АВИОНОТ ОД СКОПЈЕ ПРЕНАСОЧЕН ЗА ГРАЦ

ТОРНАДО НА ВИЕНСКИОТ АЕРОДРОМ, АВИОНОТ ОД СКОПЈЕ ПРЕНАСОЧЕН ЗА ГРАЦ

Големо невреме попладнево го зафати главниот град на Австрија, Виена, јавува известувачот на САКАМДАКАЖАМ.МК. Виенскиот дневен весник „Хојте“ објав ...
ПОРАДИ „СОМНИТЕЛНИ ТЕРОРИСТИЧКИ МУАБЕТИ“ АВИОН ОД ЉУБЉАНА ЗА ЛОНДОН ИТНО ЕВАКУИРАН ВО КЕЛН

ПОРАДИ „СОМНИТЕЛНИ ТЕРОРИСТИЧКИ МУАБЕТИ“ АВИОН ОД ЉУБЉАНА ЗА ЛОНДОН ИТНО ЕВАКУИРАН ВО КЕЛН

Авион што летал на релација Љубљана – Лондон во саботата вечер итно слетал на аеродромот Келн-Бон во Германија, откако на пилотот му предочиле дека тр ...
СЕ ПРОДАВА ПРИВАТНИОТ АВИОН НА ЕЛВИС ПРИСЛИ ЗА 2 ДО 3.5 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

СЕ ПРОДАВА ПРИВАТНИОТ АВИОН НА ЕЛВИС ПРИСЛИ ЗА 2 ДО 3.5 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

Приватниот авион на рок легендата Елвис Присли е ставен на аукција на пистата во Њу Мексико каде што е паркиран веќе 30 години. Црвениот Локид Џетс ...
КИНА НАПРАВИ ПАТНИЧКИ АВИОН СЛИЧЕН НА БОИНГ 737 И ЕРБАС 320

КИНА НАПРАВИ ПАТНИЧКИ АВИОН СЛИЧЕН НА БОИНГ 737 И ЕРБАС 320

Првиот голем патнички авион што го произведе Кина денес во Шангај го направи првото тест летање. Тоа е симболичен пресврт во долгогодишните напори на ...
ПОЛИЦИЈАТА 4 МЕСЕЦИ ГО ЧУВА ИТАЛИЈАНСКОТО АВИОНЧЕ ШТО ПАДНА КАЈ КОЖЛЕ

ПОЛИЦИЈАТА 4 МЕСЕЦИ ГО ЧУВА ИТАЛИЈАНСКОТО АВИОНЧЕ ШТО ПАДНА КАЈ КОЖЛЕ

Остатоците од авионот „пајпер“ на италијанскиот авиоклуб од Тревизо, уште не се кренати од местото на несреќата кај скопското село Кожле. Тие лежат та ...
ПАДНА АВИОН СО ФУДБАЛСКИ ТИМ ОД БРАЗИЛ, НАЈМАЛКУ ШЕСТ ПРЕЖИВЕАНИ

ПАДНА АВИОН СО ФУДБАЛСКИ ТИМ ОД БРАЗИЛ, НАЈМАЛКУ ШЕСТ ПРЕЖИВЕАНИ

Чартер авион со 81 луѓе во него, вклучувајќи и еден бразилски тим од првата фудбалска лига, кој летал за Колумбија се урнал на летот кон меѓународниот ...
ВО МАЛТА СЕ УРНА АВИОН НА ЕВРОПСКАТА ГРАНИЧНА АГЕНЦИЈА

ВО МАЛТА СЕ УРНА АВИОН НА ЕВРОПСКАТА ГРАНИЧНА АГЕНЦИЈА

Најмалку пет луѓе загонаа откако мал авион со официјални лица од граничната агенција на ЕУ се урна во Малта, јави „Тајмс оф Малта“ повикувајќи се на о ...
1 3 4 5 6 50 / 53 НАПИСИ