Таг: Азербџејџан

AКТИВИСТ ОД АЗЕРБЕЈЏАН ВО ТЕТОВО НАЦРТА МУРАЛИ ПРОТИВ ДИСКРИМИНАЦИЈАТА НА ЖЕНИТЕ И ТРАНСРОДОВИТЕ ЛИЦА

AКТИВИСТ ОД АЗЕРБЕЈЏАН ВО ТЕТОВО НАЦРТА МУРАЛИ ПРОТИВ ДИСКРИМИНАЦИЈАТА НА ЖЕНИТЕ И ТРАНСРОДОВИТЕ ЛИЦА

Младиот активист за човекови права од Азербејџан Сејмоур Назаров, патува низ земјите и црта мурали со кои се бори против дискриминацијата во неговата ...
ЖЕСТОКИТЕ БОРБИ ВО НАГОРНО-КАРАБАХ ПРОДОЛЖУВААТ ВТОР ДЕН, НАД 60 МРТВИ ДОСЕГА

ЖЕСТОКИТЕ БОРБИ ВО НАГОРНО-КАРАБАХ ПРОДОЛЖУВААТ ВТОР ДЕН, НАД 60 МРТВИ ДОСЕГА

Властите на сепаратистичкиот регион Нагорно-Карабах, кој е под контрола на етничките Ерменци, објавија дека досега загинале 59 негови војници во борби ...
ЕРМЕНИЈА ПРОГЛАСИ ВОЕНА СОСТОЈБА ПО ПОСЛЕДНИТЕ СУДИРИ СО АЗЕРБЕЈЏАН ВО РЕГИОНОТ НАГОРНО-КАРАБАХ

ЕРМЕНИЈА ПРОГЛАСИ ВОЕНА СОСТОЈБА ПО ПОСЛЕДНИТЕ СУДИРИ СО АЗЕРБЕЈЏАН ВО РЕГИОНОТ НАГОРНО-КАРАБАХ

Ерменија прогласи воена состојба и општа мобилизација по денешните судири со силите на Азербејџан во спорниот регион Нагорно-Карабах. Ерменскиот пр ...
МКИТАРЈАН НЕМА ДА ИГРА ВО ФИНАЛЕТО НА ЛИГА ЕВРОПА ВО БАКУ САМО ЗАТОА ШТО Е ЕРМЕНЕЦ

МКИТАРЈАН НЕМА ДА ИГРА ВО ФИНАЛЕТО НА ЛИГА ЕВРОПА ВО БАКУ САМО ЗАТОА ШТО Е ЕРМЕНЕЦ

Хенрик Мкитарјан нема да игра во финалето на Лига Европа на 29 мај од безбедносни причини, објави неговиот клуб Арсенал. Ерменскиот репрезентативец не ...
ХОРХЕ АЛИЕВ

ХОРХЕ АЛИЕВ

1 Ќути трај до 1 мај. Како и да è, до тогаш може и ќе имаме Собрание. Ако не, може и до 1 септември да почекаме. Дај да го истуркаме летото. До тогаш ...
„ЦРНИ ДУПКИ ВО НАС“ Е ЖИВОТНА ДРАМА, ВЕЛИ АВТОРКАТА МАРТА МАРКОСКА ПРЕД ДЕНЕШНАТА ПРОМОЦИЈА ВО ЈАВНА СОБА

„ЦРНИ ДУПКИ ВО НАС“ Е ЖИВОТНА ДРАМА, ВЕЛИ АВТОРКАТА МАРТА МАРКОСКА ПРЕД ДЕНЕШНАТА ПРОМОЦИЈА ВО ЈАВНА СОБА

Двојазичното македонско-англиско издание на книгата „Црни дупки во нас“ на Марта Маркоска вечерва во 20 часот ќе добие мултимедијална промоција во Јав ...
6 / 6 НАПИСИ