Таг: банки

1 2 3 10 / 21 НАПИСИ
НОБЕЛОВА НАГРАДА ЗА ЕКОНОМИЈА ЗА ТРОЈЦА АМЕРИКАНЦИ КОИ ЈА ДОКАЖАЛЕ ВАЖНОСТА НА БАНКИТЕ

НОБЕЛОВА НАГРАДА ЗА ЕКОНОМИЈА ЗА ТРОЈЦА АМЕРИКАНЦИ КОИ ЈА ДОКАЖАЛЕ ВАЖНОСТА НА БАНКИТЕ

Кралската шведска академија објави дека годинашните добитници на Нобеловата награда за економија се бившиот претседател на Федералните резерви на САД ...
РУСКИТЕ ДРЖАВЈАНИ ИМААТ ВЛОЖЕНО 213 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ ВО ШВАЈЦАРСКИТЕ БАНКИ

РУСКИТЕ ДРЖАВЈАНИ ИМААТ ВЛОЖЕНО 213 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ ВО ШВАЈЦАРСКИТЕ БАНКИ

Во швајцарските банки се складирани над 200 милијарди долари од руското богатство, процени Асоцијацијата на швајцарските банкари (СБА) откако западнит ...
И НЕУТРАЛНАТА ШВАЈЦАРИЈА ПЛАНИРА ДА ГИ ЗАМРЗНЕ РУСКИТЕ СРЕДСТВА

И НЕУТРАЛНАТА ШВАЈЦАРИЈА ПЛАНИРА ДА ГИ ЗАМРЗНЕ РУСКИТЕ СРЕДСТВА

Претседателот Игнацио Касис изјави дека и неутралната Швајцарија веројатно ќе ја следи Европската Унија и ќе воведе санкции за Русија и ќе ги замрзне ...
БАНКИТЕ ВО ЕВРОПА И САД ПРЕДУПРЕДЕНИ ДА СЕ ПОДГОТВАТ ЗА РУСКИ САЈБЕРНАПАДИ ВО СЛУЧАЈ НА ИНВАЗИЈА НА УКРАИНА

БАНКИТЕ ВО ЕВРОПА И САД ПРЕДУПРЕДЕНИ ДА СЕ ПОДГОТВАТ ЗА РУСКИ САЈБЕРНАПАДИ ВО СЛУЧАЈ НА ИНВАЗИЈА НА УКРАИНА

Европската централна банка (ЕЦБ) ги предупреди банките да бидат подготвени за можни руски сајбернапади, додека се зголемуваат тензиите околу Украина. ...
БАНКИТЕ ЌЕ ГИ ИЗГАСАТ СВЕТЛЕЧКИТЕ РЕКЛАМИ ЗА ДА ШТЕДАТ СТРУЈА

БАНКИТЕ ЌЕ ГИ ИЗГАСАТ СВЕТЛЕЧКИТЕ РЕКЛАМИ ЗА ДА ШТЕДАТ СТРУЈА

Сите експозитури и централни објекти на банките во земјава ќе ги изгаснат светлечките реклами во период од 30 дена за да се штеди струја, одлучи Макед ...
БАНКИТЕ ЌЕ ГИ ПРИФАЌААТ ЛИВЧИЊАТА ОД МВР ЗА ЛИЧНА КАРТА АКО ГРАЃАНИТЕ НЕМААТ НИ ВАЛИДЕН ПАСОШ

БАНКИТЕ ЌЕ ГИ ПРИФАЌААТ ЛИВЧИЊАТА ОД МВР ЗА ЛИЧНА КАРТА АКО ГРАЃАНИТЕ НЕМААТ НИ ВАЛИДЕН ПАСОШ

Македонската банкарска асоцијација (МБА) вели дека е надминат проблемот во врска со непреченото користење на услугите и производите на банките и штеди ...
БАНКИТЕ СЕ ПРИНУДЕНИ ДА ИМ ГИ БЛОКИРААТ СМЕТКИТЕ НА ГРАЃАНИТЕ БЕЗ НОВИ ЛИЧНИ КАРТИ, ЗАШТО ФИНАНСИСКОТО РАЗУЗНАВАЊЕ НЕ ГИ ПРИЗНАВА ЛИВЧИЊАТА ОД МВР

БАНКИТЕ СЕ ПРИНУДЕНИ ДА ИМ ГИ БЛОКИРААТ СМЕТКИТЕ НА ГРАЃАНИТЕ БЕЗ НОВИ ЛИЧНИ КАРТИ, ЗАШТО ФИНАНСИСКОТО РАЗУЗНАВАЊЕ НЕ ГИ ПРИЗНАВА ЛИВЧИЊАТА ОД МВР

Хаос со блокирани сметки во банка, неможност да се подигнат средства од шалтер, да се направат трансакции... настана по банките со ливчињата од МВР ме ...
ГЕРМАНЦИТЕ СЀ ПОЧЕСТО СИ ГО СКЛАДИРААТ ЗЛАТОТО ВО БАНКИ, ВЕЛИ НОВО ИСТРАЖУВАЊЕ

ГЕРМАНЦИТЕ СЀ ПОЧЕСТО СИ ГО СКЛАДИРААТ ЗЛАТОТО ВО БАНКИ, ВЕЛИ НОВО ИСТРАЖУВАЊЕ

Германците во 2020 го складирале своето злато поради неизвесностите во ковид пандемијата, покажа неодамнешно истражување на приватниот универзитет „Шт ...
ПРОДОЛЖЕН РОКОТ ЗА ИСПЛАТА НА ПОМОШТА ОД 6.000 ДЕНАРИ ЗА ГРАЃАНИТЕ КОИ НЕМАА АЖУРИРАНО ПОДАТОЦИ ВО БАНКИТЕ

ПРОДОЛЖЕН РОКОТ ЗА ИСПЛАТА НА ПОМОШТА ОД 6.000 ДЕНАРИ ЗА ГРАЃАНИТЕ КОИ НЕМАА АЖУРИРАНО ПОДАТОЦИ ВО БАНКИТЕ

До 31 март е продолжен рокот за исплата на помошта од 6.000 денари за ранливи групи. Владата на денешната седница донесе одлука да се продолжи рокот д ...
НА ПЕНЗИОНЕРИТЕ СЕКОЈ МЕСЕЦ ИМ СТИГА ПЕНЗИЈА, АМА ПОМОШTA ОД ВЛАДАТА НЕ JA ДОБИЈА ОТИ НЕ ОТИШЛЕ ВО БАНКА ДА ГИ АЖУРИРААТ ПОДАТОЦИТЕ

НА ПЕНЗИОНЕРИТЕ СЕКОЈ МЕСЕЦ ИМ СТИГА ПЕНЗИЈА, АМА ПОМОШTA ОД ВЛАДАТА НЕ JA ДОБИЈА ОТИ НЕ ОТИШЛЕ ВО БАНКА ДА ГИ АЖУРИРААТ ПОДАТОЦИТЕ

Граѓаните на кои не им биле ажурирани податоците во банка не ја добија на своите сметки паричната помош од Владата од 6.000 денари. Најголем број од с ...
1 2 3 10 / 21 НАПИСИ