Таг: бегалец од Сирија

ОСОМНИЧЕНИОТ БОМБАШ ВО ГЕРМАНИЈА СЕ ОБЕСИ СО СВОЈАТА МАИЦА, ПОТВРДИЈА ВЛАСТИТЕ

ОСОМНИЧЕНИОТ БОМБАШ ВО ГЕРМАНИЈА СЕ ОБЕСИ СО СВОЈАТА МАИЦА, ПОТВРДИЈА ВЛАСТИТЕ

22-годишниот Сириец осомничен за планирање исламистички бомбашки напад се обеси врзувајќи ја својата маица за решетката во затворската ќелија, соопшти ...
ГЕРМАНСКАТА ПОЛИЦИЈА ГО УАПСИ СИРИЕЦОТ ЗАРАДИ КОЈ ВО САБОТАТА ЕВАКУИРАШЕ ЦЕЛА ЗГРАДА ВО КЕМНИЦ

ГЕРМАНСКАТА ПОЛИЦИЈА ГО УАПСИ СИРИЕЦОТ ЗАРАДИ КОЈ ВО САБОТАТА ЕВАКУИРАШЕ ЦЕЛА ЗГРАДА ВО КЕМНИЦ

Германската полиција соопшти дека го фатила осомничениот кој го бркаше два дена, а за кого верува дека планирал бомбашки напад. Станува збор за сирис ...
2 / 2 НАПИСИ