Таг: Биба Додева

1 214 / 14 НАПИСИ
МАРШОТ „НАПРЕД РОЗОВО“ ПОВИКА НА ТИМСКА ПОДДРШКА ЗА БОЛНИТЕ ОД РАК НА ДОЈКА

МАРШОТ „НАПРЕД РОЗОВО“ ПОВИКА НА ТИМСКА ПОДДРШКА ЗА БОЛНИТЕ ОД РАК НА ДОЈКА

„Напред розово“, прошетка низ Скопје што по деветти пат ја организира здружението за борба против ракот „Борка“, со поддршка од амбасадата на САД, се ...
ВО МАКЕДОНИЈА ЧЕТИРИ ЖЕНИ ДНЕВНО ДОБИВААТ ДИЈАГНОЗА РАК НА ДОЈКА

ВО МАКЕДОНИЈА ЧЕТИРИ ЖЕНИ ДНЕВНО ДОБИВААТ ДИЈАГНОЗА РАК НА ДОЈКА

Во Македонија лани се откриени 1.200 нови случаи на заболени од рак на дојка, или просечно четири жени дневно. Во последните 15 години, смртноста од к ...
БИБА ДОДЕВА КАКО ДВОЈНИК НА КАТИЦА ЈАНЕВА НА ЗЛАТНА БУБА МАРА

БИБА ДОДЕВА КАКО ДВОЈНИК НА КАТИЦА ЈАНЕВА НА ЗЛАТНА БУБА МАРА

Пејачката Биба Додева имаше настап како Катица Јанева на синоќешното 20 издание на Златна Буба Мара на полуларноста во Скопје. Таа заедно со уште две ...
БОЛНИТЕ ОД РЕТКИ МАЛИГНИ БОЛЕСТИ ОСТАВЕНИ ДА УМРАТ

БОЛНИТЕ ОД РЕТКИ МАЛИГНИ БОЛЕСТИ ОСТАВЕНИ ДА УМРАТ

Болните од ретки малигни заболувања се оставени да умрат или да бидат заковани во постела, бидејќи за нив нема нова современа терапија ниту на позитив ...
1 214 / 14 НАПИСИ