Таг: Битола

1 100 101 102 103 104 105 1020 / 1043 НАПИСИ
АКО НЕМАТЕ ЈАЈЦА, ПОВЕЛЕТЕ! – ЖЕНИТЕ ВО БИТОЛА КОН ПОЛИЦАЈЦИТЕ

АКО НЕМАТЕ ЈАЈЦА, ПОВЕЛЕТЕ! – ЖЕНИТЕ ВО БИТОЛА КОН ПОЛИЦАЈЦИТЕ

Жените на вечерашниот протест во Битола им делеа јајца на полицајците што ја чуваат општинската зграда од бојосување. „Ако немате јајца повелете“, ...
СПАСОВСКИ ОД БИТОЛА: ЖАЛАМ ЗА ИНЦИДЕНТИТЕ, НЕ САКАМ ДА ИМ ДАВАМ ПОЛИТИЧКА КОНОТАЦИЈА

СПАСОВСКИ ОД БИТОЛА: ЖАЛАМ ЗА ИНЦИДЕНТИТЕ, НЕ САКАМ ДА ИМ ДАВАМ ПОЛИТИЧКА КОНОТАЦИЈА

„Жалам за инцидентот што се случи вчера во Битола, во кој жртва е поранешен пратеник на СДСМ. Меѓутоа, на масата биле и поранешен градоначалник и пора ...
ЕКСНАЧАЛНИКОТ НА УБК БИЛ ВО ДРУШТВО СО  ПЕТКОВСКИ ОД СДСМ КОГА ТОЈ БИЛ ЗАСТРЕЛАН ВО БИТОЛА

ЕКСНАЧАЛНИКОТ НА УБК БИЛ ВО ДРУШТВО СО ПЕТКОВСКИ ОД СДСМ КОГА ТОЈ БИЛ ЗАСТРЕЛАН ВО БИТОЛА

Функционерот на СДСМ од Битола, Борче Петковски, кој вчера беше повреден со куршум во ногата за време на инцидентот бил заедно со неговите блиски приј ...
ДЕМОНСТРАНТИТЕ ВО БИТОЛА ЗАПАЛИЈА СВЕЌИ ПРЕД БРАНИТЕЛИТЕ ЗАГИНАТИ ВО ВЕЈЦЕ

ДЕМОНСТРАНТИТЕ ВО БИТОЛА ЗАПАЛИЈА СВЕЌИ ПРЕД БРАНИТЕЛИТЕ ЗАГИНАТИ ВО ВЕЈЦЕ

Демонстрантите во Битола  вечерва положија цвеќе и запалија свеќи пред споменикот Ангел посветен на бранителите кои загинаа во конфликтот во 2001 годи ...
ПЕТКОВСКИ ОД СДСМ БИЛ СО ВРШКОВСКИ КОГА ПУКАЛЕ ВО НЕГО ВО БИТОЛА

ПЕТКОВСКИ ОД СДСМ БИЛ СО ВРШКОВСКИ КОГА ПУКАЛЕ ВО НЕГО ВО БИТОЛА

Високиот функционер на СДСМ Борче Петковски бил со поранешниот градоначалник од оваа партија на Битола, докторот Златко Вршковски, кога куршумот заврш ...
ПУКАНО ВО ФУНКЦИОНЕР НА СДСМ ВО БИТОЛА

ПУКАНО ВО ФУНКЦИОНЕР НА СДСМ ВО БИТОЛА

Денеска поплдне со куршум во ногата е повреден Борче Петковски, висок функционер на СДСМ од Битола и поранешен пратеник. Не се знае дали е намерно пук ...
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ТАЛЕСКИ СЕ ЧУДИ ЗОШТО БИЛА ГАЃАНА ОПШТИНАТА

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ТАЛЕСКИ СЕ ЧУДИ ЗОШТО БИЛА ГАЃАНА ОПШТИНАТА

Битолскиот градоначалник Владимир Талески по неколкудневно отсуство конечно се појави во јавноста. Го немаше додека траеше паниката околу притворите ...
ЧОВЕК И ЧОВЕЧИЊА

ЧОВЕК И ЧОВЕЧИЊА

  1 Не за џабе се рекло: Што еден будала може да расипе, сто паметни не можат да поправат. Македонија веќе втора недела е преплавена од ...
ПАК ПРОТЕСТ ВО БИТОЛА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НЕ СЕ ПОЈАВУВАЛ НА РАБОТА

ПАК ПРОТЕСТ ВО БИТОЛА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НЕ СЕ ПОЈАВУВАЛ НА РАБОТА

Битолскиот градоначалник Владимир Талески веќе неколку дена не се има појавено на работа, дознаваме од извори во Општината. Стотина битолчани и ден ...
ДЕТСКАТА ПЕСНА ЗА ТАЛЕВСКИ ПОВЛЕЧЕНА ОД ЈУТЈУБ, БИТОЛЧАНИ СО НОВА ПЕСНА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ

ДЕТСКАТА ПЕСНА ЗА ТАЛЕВСКИ ПОВЛЕЧЕНА ОД ЈУТЈУБ, БИТОЛЧАНИ СО НОВА ПЕСНА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ

Детската песна  „Судски процес“ од популарната серија „Здраво генијалци“ од 1990-те е избришана од Интернет каналот Јутјуб. Ова се случи откако објави ...
1 100 101 102 103 104 105 1020 / 1043 НАПИСИ