Таг: Битола

1 51 52 53 54 55 59 530 / 585 НАПИСИ
ВИДЕО: ФРЛАЊЕТО ЛЕПЕШКИ ВРЗ ОПШТИНА БИТОЛА

ВИДЕО: ФРЛАЊЕТО ЛЕПЕШКИ ВРЗ ОПШТИНА БИТОЛА

Две маскирани лица истуриле животински измет пред општина Битола и со него ја испрскале општинската зграда, соопштија од МВР. Настанот се случил вечер ...
И МАЈКАТА НА ЗДРАВКО САВЕСКИ НА ПРОТЕСТ ВО БИТОЛА

И МАЈКАТА НА ЗДРАВКО САВЕСКИ НА ПРОТЕСТ ВО БИТОЛА

Со транспарент „Слобода за Здравко и Владимир“ на протестниот собир пред Основниот суд во Битола излезе и мајката на притворениот Здравко Савески од Л ...
ТАЛЕСКИ БЕГА ОД БИТОЛСКАТА ГЕРИЛА, НЕ СЕ СЛИКАШЕ СО НОВИОТ ТРЕНЕР НА „ПЕЛИСТЕР“

ТАЛЕСКИ БЕГА ОД БИТОЛСКАТА ГЕРИЛА, НЕ СЕ СЛИКАШЕ СО НОВИОТ ТРЕНЕР НА „ПЕЛИСТЕР“

Битолскиот градоначалник Владимир Талески денес не се појави на прес конференцијата на ракометниот клуб „Пелистер“ на која беше промовиран новиот трен ...
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ВО БИТОЛА ЗАЕДНО СО ШЕЌЕРАШИТЕ

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ВО БИТОЛА ЗАЕДНО СО ШЕЌЕРАШИТЕ

Колку инсулини чини еден споменик? Вакви пароли излепија група дијабетичари на споменикот Филип Втори  вечерва за време на протестите што се одржаа во ...
СО „ВЛАДИМИРКИ“ В РАЦЕ БИТОЛЧАНИ ИГРАА ОРО НА ПЕСНАТА „МАЈКА НА НИКОЛЧО ДУМАШЕ“

СО „ВЛАДИМИРКИ“ В РАЦЕ БИТОЛЧАНИ ИГРАА ОРО НА ПЕСНАТА „МАЈКА НА НИКОЛЧО ДУМАШЕ“

Песната „Мајка на Николчо думаше, стани си сине премиер, да крадеш народ сиромав“ во изведба на „Белизе бенд“ ечеше на Широк Сокак пред новото кин ...
БИТОЛСКАТА ЛЕВИЦА УДРИ СО ДЕСНИЦА

БИТОЛСКАТА ЛЕВИЦА УДРИ СО ДЕСНИЦА

Како во партизанско доба мафтаат со црвени знамиња, носат пароли за социјална правда, пеат песни од НОБ, ја слушаат Интернационалата и песната на анти ...
ГРУЕВСКИ СО МЕРЦЕДЕС ВО БИТОЛА ГО ОТВОРИ СТАДИОНОТ НА ТАЛЕСКИ „ДВОЈЧЕ“

ГРУЕВСКИ СО МЕРЦЕДЕС ВО БИТОЛА ГО ОТВОРИ СТАДИОНОТ НА ТАЛЕСКИ „ДВОЈЧЕ“

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ доцна попладнево пристигна на плоштадот Магнолија во Битола и го отвори новиот стадион „Двојче“. Ова е новата герила акција н ...
НА ТАЛЕСКИ ВО БИТОЛА МУ СТИГНА „ТРАНСПОРТЕР“ СО ЗУРЛИ И ТАПАНИ

НА ТАЛЕСКИ ВО БИТОЛА МУ СТИГНА „ТРАНСПОРТЕР“ СО ЗУРЛИ И ТАПАНИ

Демонстрантите вечерва пред општина Битола поставија макета од автобус на која пишуваше „Транспортер“. Тоа е асоцијација на истоимениот предмет што пр ...
БИТОЛЧАНИ ГО СПРЕМИЈА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ЗА В ЗАТВОР

БИТОЛЧАНИ ГО СПРЕМИЈА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ЗА В ЗАТВОР

Битолските антивладини демонстранти вечерва пред зградата на општината ставија кукла со ликот на градоначалникот Владимир Талевски. Кукла е со пелена ...
ФИЛЏАНО И КЛАВИРО ВО БИТОЛА – СИМБОЛ НА ОТПОРОТ ПРОТИВ ТАЛЕСКИ

ФИЛЏАНО И КЛАВИРО ВО БИТОЛА – СИМБОЛ НА ОТПОРОТ ПРОТИВ ТАЛЕСКИ

Да знаеше битолскиот градоначалник Владимир Талески дека сврталиште на демонстрантите што цел месец протестираат против него ќе биде „Филџано“,  сигур ...
1 51 52 53 54 55 59 530 / 585 НАПИСИ