Таг: битолско

ГЛУТНИЦА ВОЛЦИ ЗАКЛА 40 ОВЦИ ВО ЖИВОЈНО, БИТОЛСКО

ГЛУТНИЦА ВОЛЦИ ЗАКЛА 40 ОВЦИ ВО ЖИВОЈНО, БИТОЛСКО

Глутница волци заклала околу четириесетина овци во атарот на пелагониското и погранично село Живојно, вчеравечер кога овчарите Владо и син му Игор Сте ...
ИЗБРКАН ОТИ  ВИКАЛ „ВРАТЕТЕ ГИ ПАРИТЕ!“ ЗАД ГРУЕВСКИ ВО ТРНОВО

ИЗБРКАН ОТИ ВИКАЛ „ВРАТЕТЕ ГИ ПАРИТЕ!“ ЗАД ГРУЕВСКИ ВО ТРНОВО

Обезбедувањето на високите партиски функционери од ВМРО-ДПМНЕ на денешната Семакедонска средба во Трново, Битолско, отстрани од народниот собир лице к ...
2 / 2 НАПИСИ