Таг: Чашка

1 2 10 / 13 НАПИСИ
ДУИ, АЛИЈАНСА И АЛТЕРНАТИВА НА ИЗБОРИ СО ЗАЕДНИЧКА ЛИСТА ЗА СОВЕТНИЦИ ВО ОПШТИНА ЧАШКА

ДУИ, АЛИЈАНСА И АЛТЕРНАТИВА НА ИЗБОРИ СО ЗАЕДНИЧКА ЛИСТА ЗА СОВЕТНИЦИ ВО ОПШТИНА ЧАШКА

Коалицијата „Сите заедно“ ги обедини албански партии од власта и од опозицијата и тие заеднички ќе настапат со листа за членови на Советот за Општина ...
ЦЕНТАРОТ НА МАКЕДОНИЈА Е МЕСНОСТА ДЛАБОК ДОЛ ВО ЧАШКА, А НЕ СЕЛОТО КРИВА КРУША КАКО ШТО СЕ СМЕТАЛО СО ДЕЦЕНИИ

ЦЕНТАРОТ НА МАКЕДОНИЈА Е МЕСНОСТА ДЛАБОК ДОЛ ВО ЧАШКА, А НЕ СЕЛОТО КРИВА КРУША КАКО ШТО СЕ СМЕТАЛО СО ДЕЦЕНИИ

Центарот на Македонија се наоѓа во месноста Длабок Дол, во близина на селото Долно Врановци во Општина Чашка. Неговите географски координати се 41° 35 ...
И ВО ПОВТОРЕНИОТ СУДСКИ ПРОЦЕС ЕКСГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЧАШКА ДОБИ ТРИ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ЛЕГАЛИЗАЦИЈАТА НА ПЛАНИНАРСКИОТ ДОМ „ЧЕПЛЕС“

И ВО ПОВТОРЕНИОТ СУДСКИ ПРОЦЕС ЕКСГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЧАШКА ДОБИ ТРИ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ЛЕГАЛИЗАЦИЈАТА НА ПЛАНИНАРСКИОТ ДОМ „ЧЕПЛЕС“

И во повторениот судски процес во Основен суд Велес, во кој обвинет е поранешниот градоначалник на Општина Чашка Горанчо Пановски, тој неправосилно е ...
ЕКСГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЧАШКА ОБВИНЕТ ДЕКА ДЕЛ ОД ПАРИТЕ ЗА ИЗГРАДБА НА ЛОКАЛЕН ПАТ ГИ ПОТРОШИЛ ЗА ДРУГИ НАМЕНИ, ПО ШТО ИЗВЕДУВАЧОТ ПРИСИЛНО НАПЛАТИЛ ТРОШОЦИ ЗА ИЗВРШУВАЊЕ

ЕКСГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЧАШКА ОБВИНЕТ ДЕКА ДЕЛ ОД ПАРИТЕ ЗА ИЗГРАДБА НА ЛОКАЛЕН ПАТ ГИ ПОТРОШИЛ ЗА ДРУГИ НАМЕНИ, ПО ШТО ИЗВЕДУВАЧОТ ПРИСИЛНО НАПЛАТИЛ ТРОШОЦИ ЗА ИЗВРШУВАЊЕ

Против поранешниот градоначалник на Општина Чашка Горанчо Пановски, ОЈО Велес поднесе обвинителен акт против за „Злоупотреба на службената положба и о ...
ПРВИ ДВА СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ВО ОПШТИНА ЧАШКА

ПРВИ ДВА СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ВО ОПШТИНА ЧАШКА

Градоначалникот на Општина Чашка Горан Стојановски, на неговиот фејсбук профил попладнево објави дека во населбата Чашка денес се регистрирани првите ...
350 ПОЖАРИ ИМАЛО ЛАНИ ВО ВЕЛЕШКО

350 ПОЖАРИ ИМАЛО ЛАНИ ВО ВЕЛЕШКО

Лани на Територијалната противпожарна единица Велес имало регистрирано 351 пожар. Тоа е далеку повеќе отколку во 2018 година, кога биле регистрирани 2 ...
ПОЛСКАТА АМБАСАДА ОБЕЗБЕДИ ПАРНО ГРЕЕЊЕ НА ПЕЛЕТИ ЗА ГРАДИНКАТА ВО ЧАШКА

ПОЛСКАТА АМБАСАДА ОБЕЗБЕДИ ПАРНО ГРЕЕЊЕ НА ПЕЛЕТИ ЗА ГРАДИНКАТА ВО ЧАШКА

Градинката „Бамби“ во населбата Чашка доби ново парно греење, а системот работи на пелети. Донација на амбасадата на Полска, со ова ќе бидат подобрени ...
КРИВИЧНА ЗА ЕКСГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЧАШКА, ВРАБОТИЛ 40 ЛИЦА КОИ НЕ ОДЕЛЕ НА РАБОТА

КРИВИЧНА ЗА ЕКСГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЧАШКА, ВРАБОТИЛ 40 ЛИЦА КОИ НЕ ОДЕЛЕ НА РАБОТА

Полицијата поднесе кривична пријава против поранешниот градоначалник на Општина Чашка Горанчо Пановски поради основано сомнение за сторено кривично де ...
ДА СЕ МЕНУВА ПРАВИЛНИКОТ НА ФЗОМ ЗА ДА ИМА ЛЕКАРИ ПО СЕЛАТА, БАРААТ ДОКТОРИТЕ

ДА СЕ МЕНУВА ПРАВИЛНИКОТ НА ФЗОМ ЗА ДА ИМА ЛЕКАРИ ПО СЕЛАТА, БАРААТ ДОКТОРИТЕ

Жителите на руралните области мака мачат да дојдат до лекар, оти на многу места, како во Општина Чашка на пример, на стотина километри нема здравствен ...
НАСЕЛБАТА ИЗВОР ВО ЧАШКА ДОБИ ДНЕВЕН ЦЕНТАР ЗА СТАРИ ЛИЦА, ТИЕ БАРААТ И ЛЕКАР

НАСЕЛБАТА ИЗВОР ВО ЧАШКА ДОБИ ДНЕВЕН ЦЕНТАР ЗА СТАРИ ЛИЦА, ТИЕ БАРААТ И ЛЕКАР

Од денеска почна со работа Дневен центар за стари лица во населбата Извор во Општина Чашка. Во неа, на 50 квадратни метри, можат да се дружат и да го ...
1 2 10 / 13 НАПИСИ