Таг: дете

1 2 3 10 / 26 НАПИСИ
МОРА ДА ЈА СПАСАМ СЕСТРА МИ – ДЕВЕТГОДИШНИОТ НИКОЛА Е ПРВО ДЕТЕ ДОНОР НА МАТИЧНИ КЛЕТКИ ЗА ЛЕКУВАЊЕ ЛЕУКЕМИЈА

МОРА ДА ЈА СПАСАМ СЕСТРА МИ – ДЕВЕТГОДИШНИОТ НИКОЛА Е ПРВО ДЕТЕ ДОНОР НА МАТИЧНИ КЛЕТКИ ЗА ЛЕКУВАЊЕ ЛЕУКЕМИЈА

Деветгодишниот Никола од Скопје е првото дете-донор на периферни матични клетки во Македонија кои ќе бидат искористени за лекување на неговата 15- год ...
ДЕТЕТО ОД СТРУШКО МИСЛЕШЕВО КОЕ НЕ ГО ПРИМАА В БОЛНИЦА, КОНЕЧНО ЌЕ БИДЕ ЗГРИЖЕНО ВО УЧИЛИШТЕ ЗА ДЕЦА СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ

ДЕТЕТО ОД СТРУШКО МИСЛЕШЕВО КОЕ НЕ ГО ПРИМАА В БОЛНИЦА, КОНЕЧНО ЌЕ БИДЕ ЗГРИЖЕНО ВО УЧИЛИШТЕ ЗА ДЕЦА СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ

Дванаесетгодишниот син во петчленото семејството Рајчиноски во струшко Мислешево, кој има лесна попреченост во развојот, ќе биде згрижен во Посебното ...
ДЕТЕТО ШТО ИЗГОРЕ ВРЗАНО СО СИНЏИР НЕ БИЛО ПРИЈАВЕНО КАКО ПРОБЛЕМАТИЧНО, МАЈКАТА СО ЧЕТИРИТЕ ДЕЦА СЕ ДОСЕЛИЛЕ ВО СТАНОТ ВО ГОСТИВАР ПРЕД 10 ДЕНА

ДЕТЕТО ШТО ИЗГОРЕ ВРЗАНО СО СИНЏИР НЕ БИЛО ПРИЈАВЕНО КАКО ПРОБЛЕМАТИЧНО, МАЈКАТА СО ЧЕТИРИТЕ ДЕЦА СЕ ДОСЕЛИЛЕ ВО СТАНОТ ВО ГОСТИВАР ПРЕД 10 ДЕНА

Пред само десетина дена, седумгодишното дете што изгоре денеска врзано со синџир, мајката и три браќа-сестри од една ипол до 5 годишна возраст, се дос ...
ВРЗАНО СО СИНЏИР БИЛО 7-ГОДИШНОТО ДЕТЕ ШТО ЗАГИНА ВО ПОЖАР ВО СТАН ВО ГОСТИВАР

ВРЗАНО СО СИНЏИР БИЛО 7-ГОДИШНОТО ДЕТЕ ШТО ЗАГИНА ВО ПОЖАР ВО СТАН ВО ГОСТИВАР

Врзано со синџир било 7-годишното дете што денеска загина во пожарот во стан во Гостивар, соопшти Обвинителството. „Првичните сознанија на лекарски ...
НА ТИКТОК СЕ ПОЈАВИ ВИДЕО ВО КОЕ ДВАЈЦА МАЖИ МУ ПОМАГААТ НА ТРИГОДИШНО ДЕТЕ ДА ПУКА СО ПИШТОЛ НА НОВА ГОДИНА, ОД ТЕТОВСКАТА ПОЛИЦИЈА ВЕЛАТ НЕМААТ ТАКВА ПРИЈАВА

НА ТИКТОК СЕ ПОЈАВИ ВИДЕО ВО КОЕ ДВАЈЦА МАЖИ МУ ПОМАГААТ НА ТРИГОДИШНО ДЕТЕ ДА ПУКА СО ПИШТОЛ НА НОВА ГОДИНА, ОД ТЕТОВСКАТА ПОЛИЦИЈА ВЕЛАТ НЕМААТ ТАКВА ПРИЈАВА

На популарната мобилна апликација ТикТок денеска се појави видео во кое мало дете, со помош на двајца возрасни мажи, пука со пиштол. На видеото има и ...
ЗЕМЈОТРЕС ОД 6,2 СТЕПЕНИ ВО ХРВАТСКА, ВО ПЕТРИЊА ЗАГИНА ДЕТЕ, ИМА ГОЛЕМА ШТЕТА И ПОВРЕДЕНИ

ЗЕМЈОТРЕС ОД 6,2 СТЕПЕНИ ВО ХРВАТСКА, ВО ПЕТРИЊА ЗАГИНА ДЕТЕ, ИМА ГОЛЕМА ШТЕТА И ПОВРЕДЕНИ

Силен земјотрес од 6,2 степени ја погоди Хрватска околу 12.20 часот, со епицентар на 3 км од Петриња, но се почувствува во целата земја, па и до Љубља ...
ВО САД СЕ РОДИ БЕБЕ ОД ЕМБРИОН КОЈ БИЛ ЗАМРЗНАТ РЕКОРДНИ 27 ГОДИНИ

ВО САД СЕ РОДИ БЕБЕ ОД ЕМБРИОН КОЈ БИЛ ЗАМРЗНАТ РЕКОРДНИ 27 ГОДИНИ

Иако Моли Гибсон има само еден месец, таа можела да се роди во кој било момент во изминатите 27 години. Нејзиниот ембрион бил замрзнат во октомври ...
ДВЕГОДИШНО ДЕТЕ МЕЃУ 28 БИТОЛЧАНИ НОВОЗАРАЗЕНИ ОД КОВИД-19

ДВЕГОДИШНО ДЕТЕ МЕЃУ 28 БИТОЛЧАНИ НОВОЗАРАЗЕНИ ОД КОВИД-19

Во Битола денес  се евидентирани 28 новозарзаени од ковид-19, меѓу кои е и двегодишно дете, што е нов дневен рекорд во градот. Од Центарот за јавно зд ...
ДВЕГОДИШНО ДЕТЕ СЕ УДАВИ ВО КАНАЛ ЗА НАВОДНУВАЊЕ КАЈ ГРАДСКО

ДВЕГОДИШНО ДЕТЕ СЕ УДАВИ ВО КАНАЛ ЗА НАВОДНУВАЊЕ КАЈ ГРАДСКО

Двегодишно дете вчеравечер се удавило во близина на Градско. Родителите на детето, кои биле од скопската населба Шуто Оризари, престојувале во Долно Ч ...
ДРАМА ЗА СПАС НА ЖИВОТОТ НА СЕДУМГОДИШНО ДЕТЕ ДОНЕСЕНО ПОЧИНАТО ВО БОЛНИЦАТА ВО ВЕЛЕС

ДРАМА ЗА СПАС НА ЖИВОТОТ НА СЕДУМГОДИШНО ДЕТЕ ДОНЕСЕНО ПОЧИНАТО ВО БОЛНИЦАТА ВО ВЕЛЕС

Вчера на пладне во здравствените институции од Велес се водела животна драма за спас на седумгодишно дете, за чиј живот се бореле и докторите од Итнат ...
1 2 3 10 / 26 НАПИСИ