Таг: дете

1 2 3 5 10 / 44 НАПИСИ
СКОПСКА ИГРОТЕКА ИЗБРКАЛА ТРИГОДИШНО ТЕШКОПОДВИЖНО ДЕТЕ СО ЦЕРЕБРАЛНА ПАРАЛИЗА, УТВРДИ КОМИСИЈАТА ЗА ЗАШТИТА ОД ДИСКРИМИНАЦИЈА

СКОПСКА ИГРОТЕКА ИЗБРКАЛА ТРИГОДИШНО ТЕШКОПОДВИЖНО ДЕТЕ СО ЦЕРЕБРАЛНА ПАРАЛИЗА, УТВРДИ КОМИСИЈАТА ЗА ЗАШТИТА ОД ДИСКРИМИНАЦИЈА

Тригодишно тешкоподвижно девојче болно од церебрална парализа било дискриминирано во една од најпосетените игротеки во Скопје, од вработена која не до ...
15-ГОДИШНИК УБИ 14-ГОДИШНИК ВО ПРИЛЕП, ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ПРИТВОР

15-ГОДИШНИК УБИ 14-ГОДИШНИК ВО ПРИЛЕП, ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ПРИТВОР

Основното јавно обвинителство Прилеп поднесе Барање за поведување подготвителна постапка со предлог за определување мерка притвор за 15-годишник од пр ...
УАПСЕНА ЖЕНА ОТИ ЛАЖНО ПРИЈАВИЛА ИСЧЕЗНАТО ДЕТЕ НА КЛИНИЧКИОТ ЦЕНТАР

УАПСЕНА ЖЕНА ОТИ ЛАЖНО ПРИЈАВИЛА ИСЧЕЗНАТО ДЕТЕ НА КЛИНИЧКИОТ ЦЕНТАР

Лажна е пријавата за наводно исчезнато дете на Клиничкиот центар, соопшти Министерството за внатрешни работи (МВР) кое во координација со Основното ја ...
20-ГОДИШЕН СКОПЈАНЕЦ ОСОМНИЧЕН ДЕКА ЛАЖНО ПРИЈАВИЛ ГРАБНУВАЊЕ НА ДЕТЕ, ИНСПИРИРАН ОД ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ

20-ГОДИШЕН СКОПЈАНЕЦ ОСОМНИЧЕН ДЕКА ЛАЖНО ПРИЈАВИЛ ГРАБНУВАЊЕ НА ДЕТЕ, ИНСПИРИРАН ОД ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 20-годишен скопјанец осомничен дека сторил кривично дело Лажно пријавување за грабнување д ...
11-ГОДИШНО ДЕТЕ ПОЧИНА НА ЛЕТ НА „ТУРКИШ ЕРЛАЈНС“, АВИОНОТ ПРИНУДНО СЛЕТА ВО БУДИМПЕШТА

11-ГОДИШНО ДЕТЕ ПОЧИНА НА ЛЕТ НА „ТУРКИШ ЕРЛАЈНС“, АВИОНОТ ПРИНУДНО СЛЕТА ВО БУДИМПЕШТА

Единаесетгодишно дете починало откако изгубило свест на летот на „Туркиш ерлајнс“ на летот за Њујорк од Истанбул, при што медицинските служби не можел ...
ОСУМГОДИШНО ДЕТЕ МЕЃУ ПЕТТЕ ЖРТВИ ВО ПУКАЊЕ ВО КУЌА ВО ТЕКСАС

ОСУМГОДИШНО ДЕТЕ МЕЃУ ПЕТТЕ ЖРТВИ ВО ПУКАЊЕ ВО КУЌА ВО ТЕКСАС

Осумгодишно дете е меѓу петте жртви во пукањето во дом во Тексас. Меѓу другите жртви имало и две жени пронајдени како лежат врз две преживеани деца, с ...
8-ГОДИШНО ДЕТЕ ИСКРВАРЕЛО ДО СМРТ ПО КАСНУВАЊЕ ОД КУЧЕ ВО СКОПЈЕ

8-ГОДИШНО ДЕТЕ ИСКРВАРЕЛО ДО СМРТ ПО КАСНУВАЊЕ ОД КУЧЕ ВО СКОПЈЕ

Осумгодишно дете од Скопје вчера починa откако беше каснато од куче, соопшти Министерството за внатрешни работи (МВР). Во соопштението се вели дека сп ...
ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ЗА ВОЗАЧОТ КОЈ ВОЗЕЈЌИ ПИЈАН ВО ВЕЛЕС ПРЕГАЗИ ДЕТЕ НА ПЕШАЧКИ ПРЕМИН И ИЗБЕГА

ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ЗА ВОЗАЧОТ КОЈ ВОЗЕЈЌИ ПИЈАН ВО ВЕЛЕС ПРЕГАЗИ ДЕТЕ НА ПЕШАЧКИ ПРЕМИН И ИЗБЕГА

За возачот А. М. (29) од Велес кој возејќи пијан прегази дете на пешачки премин и избега, велешкото Основно јавно обвинителство ( ОЈО) поднесе обвинит ...
ИСПИЛО ДИЈАЗЕПАМ 12-ГОДИШНОТО ДЕТЕ КОЕ ПРЕД 4 ДЕНА БЕШЕ НАЈДЕНО ОНЕСВЕСТЕНО, ПОВРЕДЕНО И ПРЕМРЗНАТО ВО ВЕЛЕС, КАЖА ДЕТСКА КЛИНИКА

ИСПИЛО ДИЈАЗЕПАМ 12-ГОДИШНОТО ДЕТЕ КОЕ ПРЕД 4 ДЕНА БЕШЕ НАЈДЕНО ОНЕСВЕСТЕНО, ПОВРЕДЕНО И ПРЕМРЗНАТО ВО ВЕЛЕС, КАЖА ДЕТСКА КЛИНИКА

Дванаестгодишното дете од Велес, кое во саботата напладне беше најдено без свест, премрзнато и повредно, имало испиено лек за смирување, соопштија од ...
УЛИЧНО КУЧЕ КАСНА ДЕТЕ ВО ОХРИД, ПРОТИВ ОПШТИНАТА ГОДИНАВА ИМА 5 СУДСКИ СПОРОВИ ЗА ОТШТЕТА

УЛИЧНО КУЧЕ КАСНА ДЕТЕ ВО ОХРИД, ПРОТИВ ОПШТИНАТА ГОДИНАВА ИМА 5 СУДСКИ СПОРОВИ ЗА ОТШТЕТА

Улично куче завчера во Охрид касна дете, соопшти СВР Охрид. Минатиот месец бездомно куче касна 33-годишна жена. „На 10.11.2022 во 13.15 часот, Т. С ...
1 2 3 5 10 / 44 НАПИСИ