Таг: Џеф Безос

БЕЗОС И БРЕНСОН НЕ СЕ АСТРОНАУТИ, ВЕЛИ АМЕРИКАНСКАТА ВЛАДА

БЕЗОС И БРЕНСОН НЕ СЕ АСТРОНАУТИ, ВЕЛИ АМЕРИКАНСКАТА ВЛАДА

САД одново го дефинираа терминот астронаут откако милијардерите Ричард Бренсон и Џеф Безос успешно ги изведоа своите први летови во вселената, најавув ...
ГРАДИМЕ ПАТ КОН ВСЕЛЕНАТА ЗА ДА ГИ РЕШИМЕ ПРОБЛЕМИТЕ НА ЗЕМЈАТА, КАЖА ЏЕФ БЕЗОС ПО ДЕНЕШНИОТ ПРВ ЛЕТ

ГРАДИМЕ ПАТ КОН ВСЕЛЕНАТА ЗА ДА ГИ РЕШИМЕ ПРОБЛЕМИТЕ НА ЗЕМЈАТА, КАЖА ЏЕФ БЕЗОС ПО ДЕНЕШНИОТ ПРВ ЛЕТ

Џеф Безос изјави дека неговата компанија „Блу Ориџин“ планира уште два патнички лета во вселената оваа година откако неговата ракета „Њу Шепард“ попла ...
ОВА Е НАЈДОБРИОТ ДЕН ДОСЕГА, РЕЧЕ ЏЕФ БЕЗОС ОТКАКО ОДЛЕТА ВО ВСЕЛЕНАТА

ОВА Е НАЈДОБРИОТ ДЕН ДОСЕГА, РЕЧЕ ЏЕФ БЕЗОС ОТКАКО ОДЛЕТА ВО ВСЕЛЕНАТА

Најбогатиот човек на светот Џеф Безос успешно се лансираше денеска во вселената, со првиот лет со човечки екипаж на неговата компанија „Блу Ориџин“. ...
БОГАТСТВОТО НА ДЕСЕТТЕ НАЈБОГАТИ ЛУЃЕ НА СВЕТОТ СЕ ЗГОЛЕМИЛО ЗА 400 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ ВО ПАНДЕМИЈАТА

БОГАТСТВОТО НА ДЕСЕТТЕ НАЈБОГАТИ ЛУЃЕ НА СВЕТОТ СЕ ЗГОЛЕМИЛО ЗА 400 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ ВО ПАНДЕМИЈАТА

Десеттемина најбогати луѓе на светот го зголемиле своето и онака огромно богатство за повеќе од 400 милијарди долари од почетокот на пандемијата, отка ...
ОСНОВАЧОТ НА „АМАЗОН“ ЏЕФ БЕЗОС СЕ РАЗВЕДУВА ОД СОПРУГАТА ПО 25 ГОДИНИ БРАК

ОСНОВАЧОТ НА „АМАЗОН“ ЏЕФ БЕЗОС СЕ РАЗВЕДУВА ОД СОПРУГАТА ПО 25 ГОДИНИ БРАК

Основачот на „Амазон“ Џеф Безос преку Твитер објави дека се разведува од неговата сопруга Мекензи Безос, по 25 години брак. „Како што знаат нашето ...
БОГАТСТВОТО НА ОСНОВАЧОТ НА „АМАЗОН“ ЏЕФ БЕЗОС ЗА 5 ДЕНА ПОРАСНА ЗА 6 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ

БОГАТСТВОТО НА ОСНОВАЧОТ НА „АМАЗОН“ ЏЕФ БЕЗОС ЗА 5 ДЕНА ПОРАСНА ЗА 6 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ

Основачот на „Амазон“, Џеф Безос, заработил 6,1 милијарда долари во првите пет работни дена од 2018 година, со што неговото вкупно богатство порасна н ...
6 / 6 НАПИСИ