Таг: Дојран

1 2 3 4 10 / 38 НАПИСИ
ГОЛЕМ ПОЖАР КАЈ ДОЈРАН БЛИЗУ ГРЧКАТА ГРАНИЦА, ЕКСПЛОДИРАЛЕ МИНИ ОД ПРВАТА СВЕТСКА ВОЈНА

ГОЛЕМ ПОЖАР КАЈ ДОЈРАН БЛИЗУ ГРЧКАТА ГРАНИЦА, ЕКСПЛОДИРАЛЕ МИНИ ОД ПРВАТА СВЕТСКА ВОЈНА

Попладнево изби голем пожар меѓу Богданци и Дојран, каде експлoдирале 4 мини од Првата светска војна. Пожарот се шири на фронтот од Првата светска вој ...
НАД 47.000 ПАТНИЦИ ВИКЕНДОТ ИЗЛЕГЛЕ НИЗ „БОГОРОДИЦА“ И „ДОЈРАН“ ЗА ГРЦИЈА

НАД 47.000 ПАТНИЦИ ВИКЕНДОТ ИЗЛЕГЛЕ НИЗ „БОГОРОДИЦА“ И „ДОЈРАН“ ЗА ГРЦИЈА

Туристичката сезона ја зголеми фреквенцијата на граничните премини „Богородица“ и „Дојран“ кон Грција. Над 47.000 патници во петокот, саботата и недел ...
„ЧЕКАМЕ ЧАС И ПОЛ И УШТЕ НЕ СЕ ГЛЕДА ГРАНИЦАТА“ – ЧЕТИРИ КОЛОНИ ЗА ИЗЛЕЗ КОН ГРЦИЈА НА „БОГОРОДИЦА“

„ЧЕКАМЕ ЧАС И ПОЛ И УШТЕ НЕ СЕ ГЛЕДА ГРАНИЦАТА“ – ЧЕТИРИ КОЛОНИ ЗА ИЗЛЕЗ КОН ГРЦИЈА НА „БОГОРОДИЦА“

Зголемена е фреквенцијата на моторни возила на граничните премини Богородица и Дојран за излез од државата кон Грција. Километарски колони од патнички ...
ДОЈРАН ПРАВИ ВЕЛОПАТЕКА ЗА ЕЛЕКТРИЧНИ ВЕЛОСИПЕДИ КАДЕ ШТО БИЛ ФРОНТОТ ВО ПРВАТА СВЕТСКА ВОЈНА

ДОЈРАН ПРАВИ ВЕЛОПАТЕКА ЗА ЕЛЕКТРИЧНИ ВЕЛОСИПЕДИ КАДЕ ШТО БИЛ ФРОНТОТ ВО ПРВАТА СВЕТСКА ВОЈНА

Преку Центарот за развој на Југоисточниот Плански Регион, Дојран ќе добие 20 електрични велосипеди. Освен електрични велосипеди, согласно потпишаниот ...
ДОБРОВОЛНИТЕ ПРОТИВПОЖАРНИ ДРУШТВА ОД ДОЈРАН И КОНЧЕ НЕМААТ ДОВОЛНО ОПРЕМА И ВОЗИЛА, А ПРВИ ИЗЛЕГУВААТ НА ТЕРЕН

ДОБРОВОЛНИТЕ ПРОТИВПОЖАРНИ ДРУШТВА ОД ДОЈРАН И КОНЧЕ НЕМААТ ДОВОЛНО ОПРЕМА И ВОЗИЛА, А ПРВИ ИЗЛЕГУВААТ НА ТЕРЕН

Иако располагаме со минимална опрема и застарени возила од донации, секогаш први интервенираме при пожари, велат волонтерите од двете доброволни проти ...
ПОЛИЦИЈАТА ОДЗЕЛА СПИСОЦИ ОД ГОСТИ И ДОКУМЕНТИ ОД ИМПРОВИЗИРАН МЕДИЦИНСКИ ПУНКТ ЗА ТЕСТИРАЊЕ ВО КАЗИНО ПО ПРЕТРЕСОТ ВО ДОЈРАН

ПОЛИЦИЈАТА ОДЗЕЛА СПИСОЦИ ОД ГОСТИ И ДОКУМЕНТИ ОД ИМПРОВИЗИРАН МЕДИЦИНСКИ ПУНКТ ЗА ТЕСТИРАЊЕ ВО КАЗИНО ПО ПРЕТРЕСОТ ВО ДОЈРАН

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција и СВР Струмица- ОВР Гевгелија вчера, по претходно добиена судска наредба од Основен суд Ге ...
ВЛАСТИТЕ ЌЕ БАРААТ ПОМОШ ОД ГРЦИЈА ЗА ДА ОТКРИЈАТ КОЈ ИЗДАВАЛ ЛАЖНИ ПЦР ТЕСТОВИ ЗА ГОСТИ НА КАЗИНА ВО ДОЈРАН

ВЛАСТИТЕ ЌЕ БАРААТ ПОМОШ ОД ГРЦИЈА ЗА ДА ОТКРИЈАТ КОЈ ИЗДАВАЛ ЛАЖНИ ПЦР ТЕСТОВИ ЗА ГОСТИ НА КАЗИНА ВО ДОЈРАН

Надлежните органи во државата со вонреден инспекциски надзор во казината во Дојран ќе утврдуваат дали и кој издавал лажни ковид тестови на гости од Гр ...
РЕСТАВРИРАНИ И ОТВОРЕНИ ЗА ПОСЕТА ТУРСКАТА БАЊА И СААТ КУЛАТА ВО ДОЈРАН СРУШЕНИ ВО ПРВАТА СВЕТСКА ВОЈНА

РЕСТАВРИРАНИ И ОТВОРЕНИ ЗА ПОСЕТА ТУРСКАТА БАЊА И СААТ КУЛАТА ВО ДОЈРАН СРУШЕНИ ВО ПРВАТА СВЕТСКА ВОЈНА

Турската бања и Саат кулата во Дојран кои беа срушени во Првата светска војна и со децении беа во руинирани состојба, целосно се реставрирани и конзер ...
ТЕКСТИЛЦИТЕ ОД ЈУГОИСТОКОТ БАРААТ ДРЖАВНА ПОМОШ, ОТИ ПОРАДИ КРИЗАТА ЌЕ ГИ ЗАТВОРАТ ФАБРИКИТЕ

ТЕКСТИЛЦИТЕ ОД ЈУГОИСТОКОТ БАРААТ ДРЖАВНА ПОМОШ, ОТИ ПОРАДИ КРИЗАТА ЌЕ ГИ ЗАТВОРАТ ФАБРИКИТЕ

Текстилните фабрики од Југоистокот ќе бараат помош од државата за полесно да ја пребродат енергетската криза и евентуалното зголемување на минималецот ...
ДОЈРАН СО ДОНАЦИЈА ОД ПРИВАТНА ФИРМА ДОБИ АМБУЛАНТНО ВОЗИЛО

ДОЈРАН СО ДОНАЦИЈА ОД ПРИВАТНА ФИРМА ДОБИ АМБУЛАНТНО ВОЗИЛО

За време на туристичката сезона во Дојран ќе има 24 часовна здравствена заштита откако општина Дојран доби донација од амбулантно возило . Возилото по ...
1 2 3 4 10 / 38 НАПИСИ