Таг: државјанство

1 2 10 / 17 НАПИСИ
МИНИСТЕРКАТА ЗА ЕНЕРГЕТИКА САЊА БОЖИНОВСКА ОД ВМРО-ДПМНЕ ИМА БУГАРСКИ И ЧЕШКИ ПАСОШ

МИНИСТЕРКАТА ЗА ЕНЕРГЕТИКА САЊА БОЖИНОВСКА ОД ВМРО-ДПМНЕ ИМА БУГАРСКИ И ЧЕШКИ ПАСОШ

Министерката за енергетика и членка на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Сања Божиновска има бугарски пасош и, според јавно достапниот регистар на Трго ...
НОВАТА ХОЛАНДСКА ВЛАДА ЌЕ ГО ОГРАНИЧИ БРОЈОТ НА СТРАНСКИ СТУДЕНТИ И ЌЕ ГИ ЗГОЛЕМИ ШКОЛАРИНИТЕ ЗА СТУДЕНТИТЕ КОИ НЕ СЕ ОД ЕУ

НОВАТА ХОЛАНДСКА ВЛАДА ЌЕ ГО ОГРАНИЧИ БРОЈОТ НА СТРАНСКИ СТУДЕНТИ И ЌЕ ГИ ЗГОЛЕМИ ШКОЛАРИНИТЕ ЗА СТУДЕНТИТЕ КОИ НЕ СЕ ОД ЕУ

Холандија уште некое време нема да добие нова влада, иако по долги преговори, четири, повеќето десничарски партии се договорија за соработка. Изборите ...
ПУТИН ИМ ДАВА РУСКО ДРЖАВЈАНСТВО НА СИТЕ СТРАНЦИ КОИ СЕ БОРАТ ВО УКРАИНА

ПУТИН ИМ ДАВА РУСКО ДРЖАВЈАНСТВО НА СИТЕ СТРАНЦИ КОИ СЕ БОРАТ ВО УКРАИНА

Владимир Путин потпиша указ со кој странските државјани кои се борат во Украина ќе добијат руско државјанство. Во наредбата стои дека оние кои потп ...
НЕПОДВИЖЕН БОЛЕН ЧОВЕК СО ДЕНОВИ ЛЕЖИ НА ОТВОРЕНО ВО КУМАНОВО, НИКОЈ НЕ ГО ЗГРИЖУВА ОТИ НЕМА ДОКУМЕНТИ

НЕПОДВИЖЕН БОЛЕН ЧОВЕК СО ДЕНОВИ ЛЕЖИ НА ОТВОРЕНО ВО КУМАНОВО, НИКОЈ НЕ ГО ЗГРИЖУВА ОТИ НЕМА ДОКУМЕНТИ

Кумановецот Сефедин К. (56) со денови лежи неподвижен на земја пред својата распадната куќа на улицата Осогово во Куманово. Тој има проблеми со нозете ...
НЕВИДЛИВИТЕ ЛУЃЕ ЗА СИСТЕМОТ КОНЕЧНО ДОБИВААТ ИЗВОДИ НА РОДЕНИ, ДИРЕКТОРОТ НА УПРАВАТА ЗА МАТИЧНИ КНИГИ СУЛЕЈМАНИ ВЕЛИ ДО КРАЈОТ НА ГОДИНАТА МОРА СИТЕ ДА БИДАТ ВПИШАНИ

НЕВИДЛИВИТЕ ЛУЃЕ ЗА СИСТЕМОТ КОНЕЧНО ДОБИВААТ ИЗВОДИ НА РОДЕНИ, ДИРЕКТОРОТ НА УПРАВАТА ЗА МАТИЧНИ КНИГИ СУЛЕЈМАНИ ВЕЛИ ДО КРАЈОТ НА ГОДИНАТА МОРА СИТЕ ДА БИДАТ ВПИШАНИ

Тргна работата со запишување на лицата без извод на родени и без никакви лични документи, кои се главно припадници на ромскиот народ, а Управата за во ...
ФРАНЦУСКА СЕНАТОРКА ПОБАРА ДА МУ СЕ ОДЗЕМЕ ДРЖАВЈАНСТВОТО НА КАРИМ БЕНЗЕМА ПОРАДИ НАВОДНИ ВРСКИ СО ТЕРОРИСТИЧКА ОРГАНИЗАЦИЈА

ФРАНЦУСКА СЕНАТОРКА ПОБАРА ДА МУ СЕ ОДЗЕМЕ ДРЖАВЈАНСТВОТО НА КАРИМ БЕНЗЕМА ПОРАДИ НАВОДНИ ВРСКИ СО ТЕРОРИСТИЧКА ОРГАНИЗАЦИЈА

Француска сенаторка побара да му се одземе француското државјанство на фудбалерот Карим Бензема, откако министерот за внатрешни работи Жералд Дарманан ...
ПОДОБРОТО ЗЛО

ПОДОБРОТО ЗЛО

Ова веќе не може ни да се пародира, а камоли сериозно политички да се анализира. ...
ОД ДЕНЕС УВЕРЕНИЕ ЗА ДРЖАВЈАНСТВО ЌЕ СЕ ИЗДАВА И ЕЛЕКТРОНСКИ

ОД ДЕНЕС УВЕРЕНИЕ ЗА ДРЖАВЈАНСТВО ЌЕ СЕ ИЗДАВА И ЕЛЕКТРОНСКИ

Од денеска ќе може електронски да се извади уверение за државјанство. Барањето се поднесува во лично име и за малолетно дете, а услугата е достапна на ...
АВСТРИСКО ДРЖАВЈАНСТВО ДОБИЈА ДВАЈЦА НАСЛЕДНИЦИ НА ЖРТВИ НА НАЦИСТИТЕ ОД МАКЕДОНИЈА

АВСТРИСКО ДРЖАВЈАНСТВО ДОБИЈА ДВАЈЦА НАСЛЕДНИЦИ НА ЖРТВИ НА НАЦИСТИТЕ ОД МАКЕДОНИЈА

Австриската амбасада соопшти дека за првпат од измените на Законот за државјанство во 2019 година правото да добијат австриско државјанство го искорис ...
ПАНДЕВ И ЕЛМАС

ПАНДЕВ И ЕЛМАС

Што сакаат да докажат со попишувањето на дијаспората? Да се фалат колку многу се иселиле поради нив? ...
1 2 10 / 17 НАПИСИ