Таг: ер-трактори

МАГИЧЕН КРУГ

МАГИЧЕН КРУГ

Не ме карај со шефот, да си ја повозам уште еден мандат службената кола. ...
ПО ШЕСТ ДЕНА, ПОЖАРОТ ВО ЛИПКОВСКИ БРЕСТ НАБЛИЖУВА ДО КУЌИТЕ, ПРОТИВПОЖАРНИТЕ АВИОНИ СЕ НА СЕРВИС

ПО ШЕСТ ДЕНА, ПОЖАРОТ ВО ЛИПКОВСКИ БРЕСТ НАБЛИЖУВА ДО КУЌИТЕ, ПРОТИВПОЖАРНИТЕ АВИОНИ СЕ НА СЕРВИС

Веќе шестти ден беснее шумски пожар на непристапен терен во липковското село Брест, на македонско-косовската граница, и се заканува да се прошири на к ...
ЌЕ СЕ ВРАБОТУВААТ НОВИ ПОЖАРНИКАРИ И ЌЕ СЕ ОБУЧУВААТ ПИЛОТИ ЗА „ЕР ТРАКТОРИТЕ“, НАЈАВИ ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ПО ПОЖАРОТ КАЈ ВЕЛЕС

ЌЕ СЕ ВРАБОТУВААТ НОВИ ПОЖАРНИКАРИ И ЌЕ СЕ ОБУЧУВААТ ПИЛОТИ ЗА „ЕР ТРАКТОРИТЕ“, НАЈАВИ ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ПО ПОЖАРОТ КАЈ ВЕЛЕС

Ќе се зголемува бројот на пожарникари во територијалните противпожарни единици и ќе се обучуваат пилоти за летање со „ер тракторите“, авиони за гаснењ ...
ПЛАНИНАРКАТА ИЛИНКА РИСТЕВСКА ЕДИНСТВЕНАТА ЖЕНА КОЈА СО ДОБРОВОЛЦИТЕ ГО ГАСНЕШЕ ПОЖАРОТ НА ПЕЛИСТЕР

ПЛАНИНАРКАТА ИЛИНКА РИСТЕВСКА ЕДИНСТВЕНАТА ЖЕНА КОЈА СО ДОБРОВОЛЦИТЕ ГО ГАСНЕШЕ ПОЖАРОТ НА ПЕЛИСТЕР

Планинарката Илинка Ристевска од Битола беше единствената жена која вчеравечер учествуваше во гаснењето на големиот пожар во Националниот парк Пелисте ...
НА ПЕЛИСТЕР ГАСНЕА ЕР ТРАКТОРИ, ПОЖАРОТ УШТЕ Е АКТИВЕН

НА ПЕЛИСТЕР ГАСНЕА ЕР ТРАКТОРИ, ПОЖАРОТ УШТЕ Е АКТИВЕН

Два ер трактора од Дирекцијата за заштита и спасување се вклучија во гаснењето на пожарот што избувна во Националаниот парк Пелистер. Големите облаци ...
ДВА ЕР ТРАКТОРИ ЌЕ ГО ГАСНАТ ПОЖАРОТ НА ПЕЛИСТЕР

ДВА ЕР ТРАКТОРИ ЌЕ ГО ГАСНАТ ПОЖАРОТ НА ПЕЛИСТЕР

Два ер-трактори ќе бидат вклуечни во гаснењето на пожарот во националниот парк „Пелистер“, вели Костадин Поповски, началник на битолската Против пожар ...
ПРОТИВПОЖАРНИТЕ АВИОНИ ЌЕ ГИ ГАСАТ ПОЖАРИТЕ АКО ИМА ПОТРЕБА

ПРОТИВПОЖАРНИТЕ АВИОНИ ЌЕ ГИ ГАСАТ ПОЖАРИТЕ АКО ИМА ПОТРЕБА

Противпожарните авиони летаат и ги имаат сите потребни дозволи да летаат и да гаснат пожари, тврдат од Дирекцијата за заштита и спасување. Од Дирекциј ...
ПРОТИВПОЖАРНИТЕ АВИОНИ ПРИЗЕМЈЕНИ СРЕДЕ ЛЕТО, ИСТЕЧЕНИ ДОЗВОЛИТЕ НА ПИЛОТИТЕ

ПРОТИВПОЖАРНИТЕ АВИОНИ ПРИЗЕМЈЕНИ СРЕДЕ ЛЕТО, ИСТЕЧЕНИ ДОЗВОЛИТЕ НА ПИЛОТИТЕ

Ако денес избие голем шумски пожар, нема да може да се гаси со противпожарните авиони оти дозволите за летање на пилотите им се истечени. Важеле до 23 ...
8 / 8 НАПИСИ