Таг: ЕУ

1 2 3 84 10 / 839 НАПИСИ
МАРШАЛОВ ФОНД

МАРШАЛОВ ФОНД

Ќе се формира Министерство за ненадлежност со вицепремиер што ќе го води телото за меѓуресорска координација на ненадлежности на сите министерства и д ...
МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ПРАВДА ПОДГОТВИ ЗАКОНСКИ ИЗМЕНИ ЗА СУДСКИОТ СОВЕТ ПО НАСОКИ НА ОЦЕНСКАТА МИСИЈА НА ЕУ

МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ПРАВДА ПОДГОТВИ ЗАКОНСКИ ИЗМЕНИ ЗА СУДСКИОТ СОВЕТ ПО НАСОКИ НА ОЦЕНСКАТА МИСИЈА НА ЕУ

Работна група на Министерството за правда подготви измени на Законот за Судски совет, засновани врз снова на насоките на Оценската мисија на ЕУ, соопш ...
ДЕСНИЦАТА ПОБЕДИ НА ИЗБОРИТЕ ЗА ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ, КРАЈНАТА ДЕСНИЦА НАПРЕДУВАШЕ ВО НАЈГОЛЕМИТЕ ЗЕМЈИ

ДЕСНИЦАТА ПОБЕДИ НА ИЗБОРИТЕ ЗА ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ, КРАЈНАТА ДЕСНИЦА НАПРЕДУВАШЕ ВО НАЈГОЛЕМИТЕ ЗЕМЈИ

Европскиот центар на политичка гравитација се поместува кон десно. Партиите од умерената и крајната десница освоија најголем број места во Европскиот ...
ЕВРОПСКАТА КОМИСИЈА ПРЕПОРАЧА УКРАИНА И МОЛДАВИЈА ДА ПОЧНАТ ПРИСТАПНИ ПРЕГОВОРИ, ВЕЛИ ДЕКА УСПЕШНО СЕ СПРАВУВААТ СО КОРУПЦИЈАТА

ЕВРОПСКАТА КОМИСИЈА ПРЕПОРАЧА УКРАИНА И МОЛДАВИЈА ДА ПОЧНАТ ПРИСТАПНИ ПРЕГОВОРИ, ВЕЛИ ДЕКА УСПЕШНО СЕ СПРАВУВААТ СО КОРУПЦИЈАТА

Украина и Молдавија ги исполнија условите за да почнат пристапни преговори со ЕУ, соопшти Европската комисија, додавајќи дека зависи од земјите членки ...
ВМРО-ДПМНЕ СПРЕМА ПАКЕТ ЗАКОНИ СО КОИ ПАЌ ЌЕ ЈА ЗАРОБУВА ДРЖАВАТА КАКО ПРЕД 2017, ГИ ПРЕДУПРЕДИ ЛОГА СО ПИСМО СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ И ЕУ

ВМРО-ДПМНЕ СПРЕМА ПАКЕТ ЗАКОНИ СО КОИ ПАЌ ЌЕ ЈА ЗАРОБУВА ДРЖАВАТА КАКО ПРЕД 2017, ГИ ПРЕДУПРЕДИ ЛОГА СО ПИСМО СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ И ЕУ

Министерот за правда Кренар Лога испрати писмо во кое изразува особена загриженост за најавите на ВМРО-ДПМНЕ дека подготвуваат пакет закони со кои ќе ...
ГЕРМАНСКАТА ЕКСТРЕМНО ДЕСНИЧАРСКА ПАРТИЈА АФД Е НА ВТОРО МЕСТО ЕДНА НЕДЕЛА ПРЕД ЕВРОПСКИТЕ ИЗБОРИ, ВЕЛАТ АНКЕТИТЕ

ГЕРМАНСКАТА ЕКСТРЕМНО ДЕСНИЧАРСКА ПАРТИЈА АФД Е НА ВТОРО МЕСТО ЕДНА НЕДЕЛА ПРЕД ЕВРОПСКИТЕ ИЗБОРИ, ВЕЛАТ АНКЕТИТЕ

Една недела пред милиони Европејци да го изберат новиот парламент, екстремно десничарската партија Алтернатива за Германија (АфД) и натаму е на второт ...
Е ПА, АЈ ФИРОМ ДА ГО ВРАТИМЕ

Е ПА, АЈ ФИРОМ ДА ГО ВРАТИМЕ

Придавката „северна“ ти е проблем? Тогаш избери што ти е поважно: името, јазикот или нацијата? ...
ЌЕ ЈА БЛОКИРАМЕ МАКЕДОНИЈА ВО ЕУ АКО НЕ СЕ ПОЧИТУВА ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР, ВЕЛИ МИЦОТАКИС

ЌЕ ЈА БЛОКИРАМЕ МАКЕДОНИЈА ВО ЕУ АКО НЕ СЕ ПОЧИТУВА ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР, ВЕЛИ МИЦОТАКИС

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис денеска кажа дека ако Македонија го прекршува Преспанскиот договор ќе бидат загрозени амбициите на земјата за членс ...
ПОРАДИ ЛУДАТА БУГАРСКА БЛОКАДА НА МАКЕДОНИЈА ПАЃА ПОДДРШКАТА ЗА ЕУ, РЕЧЕ ЕДИ РАМА НА ФОРУМ ВО ТИРАНА

ПОРАДИ ЛУДАТА БУГАРСКА БЛОКАДА НА МАКЕДОНИЈА ПАЃА ПОДДРШКАТА ЗА ЕУ, РЕЧЕ ЕДИ РАМА НА ФОРУМ ВО ТИРАНА

Со блокадата на Македонија ќе се постигне да падне поддршката за ЕУ, рече албанскиот премиер Еди Рама за Бугарија, но и за другите земји-членки на ЕУ, ...
ВРВНИ ПРИОРИТЕТИ НА ВЛАДАТА ТРЕБА ДА БИДАТ ВИСОКИТЕ ЦЕНИ И КОРУПЦИЈАТА, ЕУ ИНТЕГРАЦИИТЕ НА ПОСЛЕДНО МЕСТО, ПОКАЖА АНКЕТА НА ИРИ

ВРВНИ ПРИОРИТЕТИ НА ВЛАДАТА ТРЕБА ДА БИДАТ ВИСОКИТЕ ЦЕНИ И КОРУПЦИЈАТА, ЕУ ИНТЕГРАЦИИТЕ НА ПОСЛЕДНО МЕСТО, ПОКАЖА АНКЕТА НА ИРИ

Најголем проблем за македонските граѓани се високите цени и трошоците за живот (31%), а веднаш зад нив е корупцијата (22%), според најновото истражува ...
1 2 3 84 10 / 839 НАПИСИ