Таг: ЕУ

1 2 3 4 46 20 / 452 НАПИСИ
ДОЦНИ ИСПОРАКАТА НА ВАКЦИНАТА НА „ФАЈЗЕР“ ВО ЕУ

ДОЦНИ ИСПОРАКАТА НА ВАКЦИНАТА НА „ФАЈЗЕР“ ВО ЕУ

Неколку земји од ЕУ примаат значително помалку дози од вакцината против коронавирус на „Фајзер“ отколку што се очекуваше, откако американската фирма ј ...
ЕУ НЕ СМЕЕ ДА СЕ ОТКАЖЕ ОД ПРОШИРУВАЊЕТО ЗА ДА НЕ ДОЗВОЛИМЕ НЕСТАБИЛНОСТ НА БАЛКАНОТ, МУ КАЖА ДЕНДИЈАС НА ОСМАНИ

ЕУ НЕ СМЕЕ ДА СЕ ОТКАЖЕ ОД ПРОШИРУВАЊЕТО ЗА ДА НЕ ДОЗВОЛИМЕ НЕСТАБИЛНОСТ НА БАЛКАНОТ, МУ КАЖА ДЕНДИЈАС НА ОСМАНИ

Европската унија има обврска да ја држи постојано на дневен ред политиката на проширување и треба да обезбедиме мотивација за оние кои сакаат да бидат ...
ОЧЕКУВАМ ДЕНОВИВЕ ДА ЈА ВИДИМЕ СОЛИДАРНОСТА НА ЕУ И УШТЕ ВО ЈАНУАРИ ДА ЈА ДОБИЕМЕ ВАКЦИНАТА ПРОТИВ КОВИД, КАЖА ЗАЕВ

ОЧЕКУВАМ ДЕНОВИВЕ ДА ЈА ВИДИМЕ СОЛИДАРНОСТА НА ЕУ И УШТЕ ВО ЈАНУАРИ ДА ЈА ДОБИЕМЕ ВАКЦИНАТА ПРОТИВ КОВИД, КАЖА ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев очекува деновиве земјите членки на ЕУ да покажат солидарност и да ни дадат од нивните вакцини против ковид-19 уште месецов. Заев, ...
ЕУ ЗА СЕБЕ

ЕУ ЗА СЕБЕ

Додека ги чекаме вакцините, ајде во 2021 да не го чекаме и датумот за преговори со ЕУ. Да се поштедиме себеси од лажни надежи и големи разочарувања. Н ...
ПОЧНА НОВА ЕРА ЗА ВЕЛИКА БРИТАНИЈА, НЕ Е ВЕЌЕ ЧЛЕНКА НА ЕУ

ПОЧНА НОВА ЕРА ЗА ВЕЛИКА БРИТАНИЈА, НЕ Е ВЕЌЕ ЧЛЕНКА НА ЕУ

За Велика Британија започна нова ера откако го заврши формалното одвојување од Европската унија. Синоќа  на полноќ, Велика Британија престана да ги сл ...
ШПАНИЈА ЌЕ ВОДИ СПИСОК НА ТИЕ ШТО НЕМА ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ И ЌЕ ГО СПОДЕЛИ СО ЕУ

ШПАНИЈА ЌЕ ВОДИ СПИСОК НА ТИЕ ШТО НЕМА ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ И ЌЕ ГО СПОДЕЛИ СО ЕУ

Шпанија ќе направи регистар на лица кои ќе одбијат да се вакцинираат против ковид-19 и ќе го сподели со останатите земји членки на Европската Унија, и ...
ЗРАК СВЕТЛИНА ПОСЛЕ ДОЛГА НОЌ, ВЕЛАТ ВО ЛОМБАРДИЈА ЗА ВАКЦИНАЦИЈАТА ПРОТИВ-КОВИД-19

ЗРАК СВЕТЛИНА ПОСЛЕ ДОЛГА НОЌ, ВЕЛАТ ВО ЛОМБАРДИЈА ЗА ВАКЦИНАЦИЈАТА ПРОТИВ-КОВИД-19

Земјите членки на Европската Унија денес почнаа со вакцинација против ковид-19, а прироритет од 450-те милиони жители имаат најранливата група граѓани ...
ГРЦИЈА И БУГАРИЈА ДОБИЈА ВАКЦИНИ ПРОТИВ КОВИД-19 ЗА ПО 4.875 ЖИТЕЛИ

ГРЦИЈА И БУГАРИЈА ДОБИЈА ВАКЦИНИ ПРОТИВ КОВИД-19 ЗА ПО 4.875 ЖИТЕЛИ

Грција и Бугарија денес ги добија првите пратки со по 9.750 дози вакцини од „Фајзер“ и „БиоНтек“ против ковид-19. Тие се дел од сите земји членки на Е ...
ПОДГОТВЕН СУМ ОД СПОМЕН-ПЛОЧИТЕ ДА СЕ ПОВЛЕЧЕ „БУГАРСКИ“ И ДА ОСТАНЕ САМО „ФАШИСТИЧКИ ОКУПАТОР“, РЕЧЕ ЗАЕВ

ПОДГОТВЕН СУМ ОД СПОМЕН-ПЛОЧИТЕ ДА СЕ ПОВЛЕЧЕ „БУГАРСКИ“ И ДА ОСТАНЕ САМО „ФАШИСТИЧКИ ОКУПАТОР“, РЕЧЕ ЗАЕВ

Реално сум спремен, иако имам дел критики и дома и во јавноста, на спомен-плочите поставувани по Втората светска војна каде што пишува „бугарски фашис ...
ТЕГНЕЊЕ Д’ВКИ*

ТЕГНЕЊЕ Д’ВКИ*

Немаме капацитет за нова европска перспектива. Преполни сме со европски перспективи. ...
1 2 3 4 46 20 / 452 НАПИСИ