Таг: финансии

ДИРЕКТОРКАТА НА „ГРУПЕР“ НИНА АНГЕЛОВСКА Е НОВА МИНИСТЕРКА ЗА ФИНАНСИИ, КИРИЛ КОЛЕМИШЕВСКИ ЗАМЕНИК МИНИСТЕР ЗА ЕКОНОМИЈА

ДИРЕКТОРКАТА НА „ГРУПЕР“ НИНА АНГЕЛОВСКА Е НОВА МИНИСТЕРКА ЗА ФИНАНСИИ, КИРИЛ КОЛЕМИШЕВСКИ ЗАМЕНИК МИНИСТЕР ЗА ЕКОНОМИЈА

Нина Ангеловска, основач на „Групер“ ќе биде нова министерка за финансии. Премиерот Зоран Заев по седницата на Централниот одбор на СДСМ кажа дека до ...
ПОЧИНА ЕКСМИНИСТЕРОТ ЗА ФИНАНСИИ Д-Р ЈАНЕ МИЉОСКИ

ПОЧИНА ЕКСМИНИСТЕРОТ ЗА ФИНАНСИИ Д-Р ЈАНЕ МИЉОСКИ

Почина професорот и поранешен министер за финансии, д-р Јане Миљоски. Имаше 70 години. Ќе биде пoгребан во вторник во Скопје во 10.30 часот на Градски ...
2 / 2 НАПИСИ