Таг: француски предлог

КОВАЧЕВСКИ НЕ ГО ВИДЕЛ ТВИТОТ НА ВАРХЕЈИ ДЕКА ВО ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ВЛЕГЛЕ СИТЕ БУГАРСКИ БАРАЊА, НЕ ОТВОРАЛ ТВИТЕР НА СЛУЖБЕН ПАТ

КОВАЧЕВСКИ НЕ ГО ВИДЕЛ ТВИТОТ НА ВАРХЕЈИ ДЕКА ВО ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ВЛЕГЛЕ СИТЕ БУГАРСКИ БАРАЊА, НЕ ОТВОРАЛ ТВИТЕР НА СЛУЖБЕН ПАТ

Премиерот Димитар Ковачевски на барање на дописничката на МИА од Брисел да го искоментира денешниот твит на еврокомесарот за проширување Оливер Вархеј ...
ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ НЕ Е ПРИФАТЛИВ, ВО ЕУ САКАМЕ ДА ВЛЕЗЕМЕ СО ПОЧИТУВАЊЕ НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД КАКО ШТО СЕ ВЛЕЗЕНИ СИТЕ 27 ЗЕМЈИ, КАЖА КОВАЧЕВСКИ

ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ НЕ Е ПРИФАТЛИВ, ВО ЕУ САКАМЕ ДА ВЛЕЗЕМЕ СО ПОЧИТУВАЊЕ НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД КАКО ШТО СЕ ВЛЕЗЕНИ СИТЕ 27 ЗЕМЈИ, КАЖА КОВАЧЕВСКИ

Премиерот Димитар Ковачевски кажа дека францускиот предлог за одблокирање на македонските интеграции е неприфатлив за нас во сегашната форма, но остав ...
НИКОЈ НЕ ТРЕБА ДА Е ИЗНЕНАДЕН ШТО МАКЕДОНИЈА, СРБИЈА И АЛБАНИЈА ЗА МАЛКУ НЕМАШЕ ДА ДОЈДАТ НА САМИТОТ ЕУ-ЗАПАДЕН БАЛКАН, ВЕЛИ ШОЛЦ

НИКОЈ НЕ ТРЕБА ДА Е ИЗНЕНАДЕН ШТО МАКЕДОНИЈА, СРБИЈА И АЛБАНИЈА ЗА МАЛКУ НЕМАШЕ ДА ДОЈДАТ НА САМИТОТ ЕУ-ЗАПАДЕН БАЛКАН, ВЕЛИ ШОЛЦ

Германскиот канцелар Олаф Шолц во денешното обраќање пред сојузниот парламент кажа дека не треба никој да биде изненаден што за малку немаше да одржи ...
ВАРХЕЈИ МУ СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА БОРИСОВ ШТО ДАВА ПОДДРШКА ЗА ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ

ВАРХЕЈИ МУ СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА БОРИСОВ ШТО ДАВА ПОДДРШКА ЗА ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ

Еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји му се заблагодари на лидерот на бугарската опозиција Бојко Борисов што прифаќа Македонија да ги почне прис ...
ИЗБОРИ ЌЕ ИМА ВО РЕДОВНИОТ ТЕРМИН ВО 2024, ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ НЕ ГО КОМЕНТИРАМЕ, КАЖА КОВАЧЕВСКИ ПО СРЕДБАТА СО КОАЛИЦИСКИТЕ ПАРТНЕРИ

ИЗБОРИ ЌЕ ИМА ВО РЕДОВНИОТ ТЕРМИН ВО 2024, ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ НЕ ГО КОМЕНТИРАМЕ, КАЖА КОВАЧЕВСКИ ПО СРЕДБАТА СО КОАЛИЦИСКИТЕ ПАРТНЕРИ

Премиерот Димитар Ковачевски кажа дека следните парламентарни избори ќе се одржат во редовниот термин во 2024 година по денешната средба во Владата со ...
НЕ НИ Е ВО ИНТЕРЕС ДА ГИ КАЖЕМЕ НАШИТЕ ПОЗИЦИИ ЗА ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ДОДЕКА НЕ СЕ ИЗЈАСНАТ ЗЕМЈИТЕ ЧЛЕНКИ НА ЕУ, ВЕЛИ ОСМАНИ

НЕ НИ Е ВО ИНТЕРЕС ДА ГИ КАЖЕМЕ НАШИТЕ ПОЗИЦИИ ЗА ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ДОДЕКА НЕ СЕ ИЗЈАСНАТ ЗЕМЈИТЕ ЧЛЕНКИ НА ЕУ, ВЕЛИ ОСМАНИ

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека го нема добиено формално предлогот на Француското претседателство за одблокирање на македонскит ...
ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ Е ЧЕКОР ВО ПРАВИЛНА НАСОКА, НО ТРЕБА ДА СЕ РАЗЈАСНАТ НЕКОИ ПРАШАЊА ПРЕД ДА СЕ КРЕНЕ ВЕТОТО, ВЕЛИ РАДЕВ

ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ Е ЧЕКОР ВО ПРАВИЛНА НАСОКА, НО ТРЕБА ДА СЕ РАЗЈАСНАТ НЕКОИ ПРАШАЊА ПРЕД ДА СЕ КРЕНЕ ВЕТОТО, ВЕЛИ РАДЕВ

Бугарскиот претседател Румен Радев денеска кажа дека францускиот предлог за одблокирање на македонските евроинтеграции е чекор во правилната насока, н ...
МАКЕДОНИЈА НЕМА ДА ГИ ПОЧНЕ ПРЕГОВОРИТЕ ПРЕД ДА ГИ ВНЕСЕ БУГАРИТЕ ВО УСТАВОТ, КАЖА ПЕТКОВ ЗА ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ

МАКЕДОНИЈА НЕМА ДА ГИ ПОЧНЕ ПРЕГОВОРИТЕ ПРЕД ДА ГИ ВНЕСЕ БУГАРИТЕ ВО УСТАВОТ, КАЖА ПЕТКОВ ЗА ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ

Бугарскиот премиер Кирил Петков вели дека го нема прочитано францускиот предлог за отстранување на бугарското вето за почеток на преговорите на ЕУ со ...
8 / 8 НАПИСИ