Таг: Г7

САД И УКРАИНА ПОТПИШАА ДЕСЕТГОДИШЕН БЕЗБЕДНОСЕН ДОГОВОР

САД И УКРАИНА ПОТПИШАА ДЕСЕТГОДИШЕН БЕЗБЕДНОСЕН ДОГОВОР

Џо Бајден и Володимир Зеленски потпишаа десетгодишен билатерален безбедносен договор за време на самитот на Г7 во Италија, за кој беше кажано дека е п ...
УКРАИНА ЌЕ ДОБИЕ 50 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ ОД ЗАМРЗНАТИТЕ РУСКИ СРЕДСТВА, ДОГОВОРИЈА ЛИДЕРИТЕ НА Г7

УКРАИНА ЌЕ ДОБИЕ 50 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ ОД ЗАМРЗНАТИТЕ РУСКИ СРЕДСТВА, ДОГОВОРИЈА ЛИДЕРИТЕ НА Г7

Лидерите на Г7 постигнаа договор за помош на Украина со 50 милијарди долари, за што ќе бидат искористени каматите од руските средства кои беа замрзнат ...
МАКЕДОНИЈА СЕ ПРИКЛУЧИ НА ДЕКЛАРАЦИЈАТА НА Г7 ЗА БЕЗБЕДНОСНИ ГАРАНЦИИ ЗА УКРАИНА

МАКЕДОНИЈА СЕ ПРИКЛУЧИ НА ДЕКЛАРАЦИЈАТА НА Г7 ЗА БЕЗБЕДНОСНИ ГАРАНЦИИ ЗА УКРАИНА

Македонија стана 15. земја која формално се приклучи на декларацијата на групата 7 најразвиени земји (Г7) за безбедносни гаранции за Украина, објави с ...
ЧЛЕНКИТЕ НА Г7 ДОГОВОРИЈА ДА ЈА ОГРАНИЧАТ ЦЕНАТА НА РУСКАТА НАФТА, НО НЕ КАЖАА НА КОЛКУ

ЧЛЕНКИТЕ НА Г7 ДОГОВОРИЈА ДА ЈА ОГРАНИЧАТ ЦЕНАТА НА РУСКАТА НАФТА, НО НЕ КАЖАА НА КОЛКУ

Министрите за финансии на земјите-членки на Г7 се договорија да ја ограничат цената на руската нафта со цел да ги намалат приходите на Москва за финан ...
АГРЕСИЈАТА ЌЕ ИМА ВИСОКА ЦЕНА – И БРИТАНИЈА И ЕУ Ѝ СЕ ЗАКАНУВААТ НА РУСИЈА СО САНКЦИИ АКО ЈА НАПАДНЕ УКРАИНА

АГРЕСИЈАТА ЌЕ ИМА ВИСОКА ЦЕНА – И БРИТАНИЈА И ЕУ Ѝ СЕ ЗАКАНУВААТ НА РУСИЈА СО САНКЦИИ АКО ЈА НАПАДНЕ УКРАИНА

Велика Британија ги поддржа САД и ѝ се закани на Русија со сериозни економски последици ако ја нападне Украина. Министерката за надворешни работи Лиз ...
СКУЛПТУРА НА СВЕТСКИТЕ ЛИДЕРИ НАПРАВЕНА ОД ЕЛЕКТРОНСКИ ОТПАД СЕ ПОЈАВИ ПРЕД САМИТОТ НА Г7

СКУЛПТУРА НА СВЕТСКИТЕ ЛИДЕРИ НАПРАВЕНА ОД ЕЛЕКТРОНСКИ ОТПАД СЕ ПОЈАВИ ПРЕД САМИТОТ НА Г7

Скулптура на лидерите на земјите од Г7 направена од електронски отпад е поставена во Корнвол во пресрет на самитот на оваа група. Обликувана во стилот ...
БОГАТИТЕ ДРЖАВИ ПОСТИГНАА ДОГОВОР ЗА ОДАНОЧУВАЊЕ НА „ГУГЛ“, „АМАЗОН“ И „ФЕЈСБУК“

БОГАТИТЕ ДРЖАВИ ПОСТИГНАА ДОГОВОР ЗА ОДАНОЧУВАЊЕ НА „ГУГЛ“, „АМАЗОН“ И „ФЕЈСБУК“

САД, Велика Британија и останатите членки на Г7 постигнаа историски договор за оданочување на големите компании како „Гугл“, „Амазон“ и „Фејсбук“, што ...
ТРАМП Ѝ ФРЛИЛ БОНБОНИ НА МЕРКЕЛ НА САМИТОТ Г7

ТРАМП Ѝ ФРЛИЛ БОНБОНИ НА МЕРКЕЛ НА САМИТОТ Г7

Доналд Трамп ѝ фрлил гумени бонбони на Ангела Меркел за време на неодамна одржаниот Самит на најразвиени земји Г7 во Квебек, Канада. Како што јави ...
МЕЛАНИЈА ТРАМП НОСЕШЕ ДИЗАЈНЕРСКО ПАЛТО ШТО ЧИНИ 51.000 ДОЛАРИ

МЕЛАНИЈА ТРАМП НОСЕШЕ ДИЗАЈНЕРСКО ПАЛТО ШТО ЧИНИ 51.000 ДОЛАРИ

Меланија Трамп во Сицилија носеше во шарено палто со цветни апликации на Долче и Габана што се продава за 51.000 долари. Експлозијата од бои на аме ...
9 / 9 НАПИСИ