Таг: Германија

1 12 13 14 15 140 / 147 НАПИСИ
ГЕРМАНСКИОТ СЕЛЕКТОР ЛЕВ НЕ МОЖЕ ДА ПРЕСТАНЕ ДА СЕ МИРИСА

ГЕРМАНСКИОТ СЕЛЕКТОР ЛЕВ НЕ МОЖЕ ДА ПРЕСТАНЕ ДА СЕ МИРИСА

Германскиот селектор Јоаким Лев не може да престане да се допира и да проверува како му мириса телото. Германската фудбалска репрезентација вчера ја ...
ШТАЈНМАЕР: СОСТОЈБАТА ВО МАКЕДОНИЈА Е ЗАГРИЖУВАЧКА

ШТАЈНМАЕР: СОСТОЈБАТА ВО МАКЕДОНИЈА Е ЗАГРИЖУВАЧКА

Шефот на германската дипломатија Франк-Валтер Штајнмајер денеска, пред почетокот на средбата на министрите за надворешни работи на ЕУ во Луксембург, и ...
ПО ПРЕДЛОГ НА ГЕРМАНИЈА И БРИТАНИЈА ЗА МАКЕДОНИЈА ЌЕ СЕ РАСПРАВА ВО ЕУ

ПО ПРЕДЛОГ НА ГЕРМАНИЈА И БРИТАНИЈА ЗА МАКЕДОНИЈА ЌЕ СЕ РАСПРАВА ВО ЕУ

Советот за надворешни работи на Европската Унија на 20 јуни во Луксембург закажа седница на која ќе расправа за состојбата во Македонија. Расправат ...
СРБИТЕ МУ СЕ ИЗРАДУВАА НА ГОЛОТ НА ШВАЈНШТАЈГЕР ИСТО КАКО ГЕРМАНЦИТЕ

СРБИТЕ МУ СЕ ИЗРАДУВАА НА ГОЛОТ НА ШВАЈНШТАЈГЕР ИСТО КАКО ГЕРМАНЦИТЕ

Србија не учествува на Европското првенство во фудбал, но си најде причина да се радува: Бастијан Швајнштајгер постигна гол. Капитенот на германската ...
ГЕРМАНСКИ НАВИВАЧ ЌЕ СЕ ВРАЌА ДОМА ПО СЕКОЈ МЕЧ ОТИ НЕ МОЖЕ ДА ЗЕМЕ ОДМОР

ГЕРМАНСКИ НАВИВАЧ ЌЕ СЕ ВРАЌА ДОМА ПО СЕКОЈ МЕЧ ОТИ НЕ МОЖЕ ДА ЗЕМЕ ОДМОР

Германски навивач ќе помине 7527 километри само во фазата на групи од Европското првенство во Франција за да ги следи своите омилени фудбалери во живо ...
БУНДЕСТАГОТ ЗА МАКЕДОНИЈА: ГЕРМАНИЈА БАРА БРЗИ ИЗБОРИ,  ТЕХНИЧКА ВЛАДА И ИСЧЕКОР ЗА СПОРОТ СО ГРЦИЈА

БУНДЕСТАГОТ ЗА МАКЕДОНИЈА: ГЕРМАНИЈА БАРА БРЗИ ИЗБОРИ,  ТЕХНИЧКА ВЛАДА И ИСЧЕКОР ЗА СПОРОТ СО ГРЦИЈА

СПЕЦИЈАЛНО ОД БЕРЛИН – СИЛВЕРА ПАДОРИ КЛЕНКЕ Актуелната состојба во Македонија е загрижувачка! Ова пред членовите на Комисијата за надворешна полит ...
ХАЈНДЛ ПОБАРА ДАТУМ ЗА ФЕР ИЗБОРИ, ПОДДРШКА НА СЈО И РЕФОРМИ СПОРЕД ПРИБЕ

ХАЈНДЛ ПОБАРА ДАТУМ ЗА ФЕР ИЗБОРИ, ПОДДРШКА НА СЈО И РЕФОРМИ СПОРЕД ПРИБЕ

Специјалниот пратеник на германскиот министер за надворешни работи Франк Валјтер Штајнмаер, амбасадорот Јоханес Хајндл посочи три точки што се важни д ...
ХАЈНДЛ: НЕ ЈА ИСКЛУЧУВАМ МОЖНОСТА ОД ПОСЛЕДИЦИ ЗА ОНИЕ ШТО ЌЕ ГИ ПОПРЕЧУВААТ ПРОМЕНИТЕ

ХАЈНДЛ: НЕ ЈА ИСКЛУЧУВАМ МОЖНОСТА ОД ПОСЛЕДИЦИ ЗА ОНИЕ ШТО ЌЕ ГИ ПОПРЕЧУВААТ ПРОМЕНИТЕ

Договорот од Пржино и натаму е добра основа за изнаоѓање на решение за кризата во Македонија, вели во интервју за „Дојче веле“ специјалниот пратеник н ...
ГЕРМАНИЈА ПРЕДУПРЕДИ ДЕКА ПОВЕЌЕ НЕ СМЕЕ ДА СЕ ИГРА СО ТРПЕНИЕТО НА МЕЃУНАРОДНАТА ЗАЕДНИЦА

ГЕРМАНИЈА ПРЕДУПРЕДИ ДЕКА ПОВЕЌЕ НЕ СМЕЕ ДА СЕ ИГРА СО ТРПЕНИЕТО НА МЕЃУНАРОДНАТА ЗАЕДНИЦА

Германија е „екстремно загрижена за внатрешно-политичката состојба во Македонија“, порача денеска од Брисел германскиот државен министер за Европа, Ми ...

ТЕШКА ДИЈАГНОЗА

1Не ви е јасно што значи селективна аболиција? Сега ќе ви објаснам. Истиот ден кога ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ во Собранието изгласаа  закон со кој аболи ...
1 12 13 14 15 140 / 147 НАПИСИ