Таг: Горан Стефановски

1 2 3 4 10 / 37 НАПИСИ
ДРАМСКИ ТЕАТАР ЌЕ ДОДЕЛУВА НАГРАДА „ГОРАН СТЕФАНОВСКИ“ ЗА НАЈДОБАР ТЕКСТ ОД МЛАД АВТОР

ДРАМСКИ ТЕАТАР ЌЕ ДОДЕЛУВА НАГРАДА „ГОРАН СТЕФАНОВСКИ“ ЗА НАЈДОБАР ТЕКСТ ОД МЛАД АВТОР

Драмски театар од Скопје, денес на 27 април, денот на роденденот на драмскиот автор Горан Стефановски, ја востанови наградата „Горан Стефановски“ за н ...
УНИВЕРЗИТЕТОТ „СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЈ“ ДОНЕСЕ ОДЛУКА ЗА ОСНОВАЊЕ ФОНДАЦИЈА „ГОРАН СТЕФАНОВСКИ“

УНИВЕРЗИТЕТОТ „СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЈ“ ДОНЕСЕ ОДЛУКА ЗА ОСНОВАЊЕ ФОНДАЦИЈА „ГОРАН СТЕФАНОВСКИ“

Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје донесе одлука за основање на Фондација „Горан Стефановски“, што се случува во пресрет на денот на раѓање ...
„МАКЕДОНСКИ ТЕЛЕКОМ“ ПОЧНУВА КАМПАЊА ИНСПИРИРАНА ОД ДЕЛАТА НА ГОРАН СТЕФАНОВСКИ

„МАКЕДОНСКИ ТЕЛЕКОМ“ ПОЧНУВА КАМПАЊА ИНСПИРИРАНА ОД ДЕЛАТА НА ГОРАН СТЕФАНОВСКИ

„Македонски Телеком“ ја започнува кампањата „Да направиме место“ со која се поттикнуваат и инспирираат отвореност и меѓусебно разбирање кои се важни з ...
ВЕЧЕРВА ВО ШТИПСКИ ТЕАТАР ПРЕМИЕРА НА „ДЕМОНОТ ОД ДЕБАР МААЛО“ ОД ГОРАН СТЕФАНОВСКИ НА РЕЖИСЕРКАТА ПОПЛАВСКА

ВЕЧЕРВА ВО ШТИПСКИ ТЕАТАР ПРЕМИЕРА НА „ДЕМОНОТ ОД ДЕБАР МААЛО“ ОД ГОРАН СТЕФАНОВСКИ НА РЕЖИСЕРКАТА ПОПЛАВСКА

„Демонот од Дебар Маало“ од Горан Стефановски во режија на Наташа Поплавска вечерва ќе има премиера во Народниот театар-Штип. Пеце Ристески го игра ...
ПЕТ ГОДИНИ СОБИРАМ СИЛИ ДА ЗБОРУВАМ ЗА ГОРАН, РЕЧЕ ВЛАТКО СТЕФАНОВСКИ НА ЕМОТИВНИОТ КОНЦЕРТ ВО ЧЕСТ НА БРАТ МУ ВО РОДНАТА БИТОЛА

ПЕТ ГОДИНИ СОБИРАМ СИЛИ ДА ЗБОРУВАМ ЗА ГОРАН, РЕЧЕ ВЛАТКО СТЕФАНОВСКИ НА ЕМОТИВНИОТ КОНЦЕРТ ВО ЧЕСТ НА БРАТ МУ ВО РОДНАТА БИТОЛА

„Ова за мене е прилично емотивен момент зашто поминаа нецели пет години од заминувањето на Горан Стефановски и до скоро немав никаква сила ни да давам ...
ЕУ ГО СЛАВИ РОДЕНДЕНОТ НА ГОРАН СТЕФАНОВСКИ ВО ДЕБАР МААЛО СО ПРИКАЗНИ, СИЈАЛИЦИ И ЛАМПИОНИ

ЕУ ГО СЛАВИ РОДЕНДЕНОТ НА ГОРАН СТЕФАНОВСКИ ВО ДЕБАР МААЛО СО ПРИКАЗНИ, СИЈАЛИЦИ И ЛАМПИОНИ

Денес во 17 часот во паркот со бронзеното спомен-обележје на Горан Стефановски во Дебар Маало, ќе се одржи празничен собир во чест на 70-годишнината о ...
РАСПРОДАДЕНИ СЕ СИТЕ ПРЕТСТАВИ НА ФЕСТИВАЛОТ РУТА ВО СКОПСКИ ДРАМСКИ ТЕАТАР, ДОАЃААТ ШЕРБЕЏИЈА, МАРИЌ, ПОПОВСКИ

РАСПРОДАДЕНИ СЕ СИТЕ ПРЕТСТАВИ НА ФЕСТИВАЛОТ РУТА ВО СКОПСКИ ДРАМСКИ ТЕАТАР, ДОАЃААТ ШЕРБЕЏИЈА, МАРИЌ, ПОПОВСКИ

Распродадени се билетите за сите шест претстави на фестивалот РУТА Група Триглав, кој од 14 до 19 октомври ќе се одржува во Драмски театар во Скопје, ...
МУРАЛ СО ГОРАН СТЕФАНОВСКИ ВО СКОПСКО ДЕБАР МААЛО ЗА НЕГОВИОТ 70. РОДЕНДЕН

МУРАЛ СО ГОРАН СТЕФАНОВСКИ ВО СКОПСКО ДЕБАР МААЛО ЗА НЕГОВИОТ 70. РОДЕНДЕН

Мурал со ликот на Горан Стефановски е нацртан на фасадата на основното училиште "Коле Неделковски" во скопско Дебар Маало. Муралот е насликан како дел ...
ДРАМСКИ ТЕАТАР СО ТРИ ПРЕМИЕРНИ ИЗВЕДБИ НА ПРЕТСТАВАТА „МОЕТО ИМЕ Е ГОРАН СТЕФАНОВСКИ“

ДРАМСКИ ТЕАТАР СО ТРИ ПРЕМИЕРНИ ИЗВЕДБИ НА ПРЕТСТАВАТА „МОЕТО ИМЕ Е ГОРАН СТЕФАНОВСКИ“

Претставата „Моето име е Горан Стефановски“ (My Name is Goran Stefanovski), во режија на Бранислав Миќуновиќ, ќе ја има првата изведба в четврток во Д ...
ГОРАН ВЕ ЧЕКА ЗА МУАБЕТ ВО ДЕБАР МААЛО, ВЕЛИ СИН МУ ИГОР ОТКАКО КЛУПАТА СТИГНА ВО СКОПЈЕ ПО ГОДИНА И ПОЛ

ГОРАН ВЕ ЧЕКА ЗА МУАБЕТ ВО ДЕБАР МААЛО, ВЕЛИ СИН МУ ИГОР ОТКАКО КЛУПАТА СТИГНА ВО СКОПЈЕ ПО ГОДИНА И ПОЛ

Клупата на бардот на македонската култура Горан Стефановски после една година изработка, долги ковид-месеци во магацин, и неколку недели во кутија, од ...
1 2 3 4 10 / 37 НАПИСИ