Таг: Гордана Силјановска -Давкова

1 2 3 20 / 27 НАПИСИ
ВО СКОПЈЕ ПОБЕДИ СИЛЈАНОВСКА-ДАВКОВА СО 664 ГЛАСА РАЗЛИКА

ВО СКОПЈЕ ПОБЕДИ СИЛЈАНОВСКА-ДАВКОВА СО 664 ГЛАСА РАЗЛИКА

Според резултатите во десетте скопски општини, во главниот град во првиот круг на претседателски избори победи кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силј ...
ПЕНДАРОВСКИ ОДИ ВО ВТОР КРУГ СО 4.500 ГЛАСОВИ ВОДСТВО ПРЕД СИЛЈАНОВСКА-ДАВКОВА

ПЕНДАРОВСКИ ОДИ ВО ВТОР КРУГ СО 4.500 ГЛАСОВИ ВОДСТВО ПРЕД СИЛЈАНОВСКА-ДАВКОВА

Во вториот круг на претседателските избори на 5 мај одат кандидатите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ Стево Пендаровски и Гордана Силјановска-Давкова. Пендаровски ...
ЗАЕДНО СО ГЛАСОВИТЕ НА РЕКА, ПРИКАЗНАТА НА СДСМ Е ГОТОВА, КАЖА СИЛЈАНОВСКА-ДАВКОВА

ЗАЕДНО СО ГЛАСОВИТЕ НА РЕКА, ПРИКАЗНАТА НА СДСМ Е ГОТОВА, КАЖА СИЛЈАНОВСКА-ДАВКОВА

На оваа земја ѝ треба нов профил на политичар и нова политичка култура, рече претседателската кандидатка на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска-Давкова. ...
РАЗЛИКАТА МЕЃУ ПЕНДАРОВСКИ И СИЛЈАНОВСКА-ДАВКОВА Е 1%

РАЗЛИКАТА МЕЃУ ПЕНДАРОВСКИ И СИЛЈАНОВСКА-ДАВКОВА Е 1%

По преброени над 50% од гласовите од првиот круг на претседателските избори, кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски е во тесно водство пред кандидатот н ...
ТЕСНА ТРКА МЕЃУ ПЕНДАРОВСКИ И СИЛЈАНОВСКА-ДАВКОВА ВО ПРВИОТ КРУГ

ТЕСНА ТРКА МЕЃУ ПЕНДАРОВСКИ И СИЛЈАНОВСКА-ДАВКОВА ВО ПРВИОТ КРУГ

Според првичните неофицијални резултати од Државната изборна комисија, во првиот круг од претседателските избори се води тесна трка меѓу кандидатите н ...
ГРУЕВСКИ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ

ГРУЕВСКИ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ

1 Во Македонија, во која што Никола Груевски, избеган од правдата, од хотелска соба во Будимпешта уште е моќен да си нарачува интервјуа на национална ...
СИЛЈАНОВСКА ГИ ПОВИКА ВМРОВЦИТЕ НА МАСОВНА ИЗЛЕЗНОСТ ЗА ДА НЕ СЕ БИРА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ВО СОБРАНИЕ

СИЛЈАНОВСКА ГИ ПОВИКА ВМРОВЦИТЕ НА МАСОВНА ИЗЛЕЗНОСТ ЗА ДА НЕ СЕ БИРА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ВО СОБРАНИЕ

Претседателскaтa кандидатка Гордана Силјановска-Давкова повика на масовна излезност на изборите на 21 април и 5 мај, бидејќи, како што кажа, ако нема ...
ШТРАЈК СО ГЛАД

ШТРАЈК СО ГЛАД

1 Сѐ што видовме во времето на ВМРО-ДПМНЕ, со сите можни контрапротести против студенти, средношколци, студентски пленуми, новинари, со задоволни проф ...
НЕКА ГОРИ

НЕКА ГОРИ

1 Не можам да поверувам дека во 19-тата година од 21. век, централната и локалните власти нѐ убедуваат дека најголемо технолошко достигнување е да исч ...
ЌЕ ДОЈДАТ ОДГОВОРЕН ПРЕТСЕДАТЕЛ И ОДГОВОРЕН ПАРЛАМЕНТ И ЌЕ ГО ВРАТАТ ИМЕТО, КАЖА СИЛЈАНОВСКА НА ПОЧЕТОКОТ НА КАМПАЊАТА

ЌЕ ДОЈДАТ ОДГОВОРЕН ПРЕТСЕДАТЕЛ И ОДГОВОРЕН ПАРЛАМЕНТ И ЌЕ ГО ВРАТАТ ИМЕТО, КАЖА СИЛЈАНОВСКА НА ПОЧЕТОКОТ НА КАМПАЊАТА

Претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова на митингот во Охрид на стартот од изборната кампања кажа дека ако биде избрана не ...
1 2 3 20 / 27 НАПИСИ