Таг: Град Скопје

1 2 3 102 10 / 1016 НАПИСИ
АРСОВСКА НЕМА ДА КУПИ НОВИ АВТОБУСИ, СОВЕТНИЦИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ И СДСМ НЕ ГЛАСАА ДА СЕ ЗЕМЕ КРЕДИТ ОД 10 МИЛИОНИ ЕВРА

АРСОВСКА НЕМА ДА КУПИ НОВИ АВТОБУСИ, СОВЕТНИЦИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ И СДСМ НЕ ГЛАСАА ДА СЕ ЗЕМЕ КРЕДИТ ОД 10 МИЛИОНИ ЕВРА

Градоначалничката Данела Арсовска нема да може да купи триесетина нови автобуси, бидејќи на денешната седница на Советот на Град Скопје не помина одлу ...
СО ПРОТЕСТЕН МУЗИЧКИ СОБИР УТРЕ ЌЕ СЕ БРАНИ МКЦ, ОТКАКО АРСОВСКА ГО СМЕНИ ДИРЕКТОРОТ КОЈ ОДБИ ДА ГО ВРАБОТИ БЕНИ ШАЌИРИ

СО ПРОТЕСТЕН МУЗИЧКИ СОБИР УТРЕ ЌЕ СЕ БРАНИ МКЦ, ОТКАКО АРСОВСКА ГО СМЕНИ ДИРЕКТОРОТ КОЈ ОДБИ ДА ГО ВРАБОТИ БЕНИ ШАЌИРИ

Со протестен музички собир на платото, утре од 12-16 часот ќе се брани Младинскиот културен центар (МКЦ) од одлуката на скопската градоначалничка Дане ...
ГРАД СКОПЈЕ ДЕНЕС ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПРОТИВ „УСЈЕ“ ЗА ЗАГАДУВАЊЕ, ЦЕМЕНТАРНИЦАТА ЌЕ ТУЖИ ЗА ШИРЕЊЕ ЛАГИ

ГРАД СКОПЈЕ ДЕНЕС ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПРОТИВ „УСЈЕ“ ЗА ЗАГАДУВАЊЕ, ЦЕМЕНТАРНИЦАТА ЌЕ ТУЖИ ЗА ШИРЕЊЕ ЛАГИ

Градот Скопје денеска поднесе кривична пријава против цементарницата „Титан УСЈЕ“, соопшти кабинетот на градоначалничката Данела Арсовска. Како што се ...
АРСОВСКА ПАК СМЕНИ ДИРЕКТОР, ДРАГАН ИЛИЕВСКИ ОД В. Д. ВО ЗООЛОШКА ГРАДИНА ОДИ НА ЧЕЛО НА „ВОДОВОД“

АРСОВСКА ПАК СМЕНИ ДИРЕКТОР, ДРАГАН ИЛИЕВСКИ ОД В. Д. ВО ЗООЛОШКА ГРАДИНА ОДИ НА ЧЕЛО НА „ВОДОВОД“

Досегашниот в. д. директор на Зоолошката градина Драган Илиевски е нов в. д. директор на ЈП „Водовод и канализација“. Градоначалничката Данела Арсовск ...
ЗА ЕДНА НЕДЕЛА ИЗБРКАН ОД РАБОТА ВТОР ЧЛЕН НА ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО НА ГРАД СКОПЈЕ, ИЗБРКАНИТЕ ВЕЛАТ СЕКРЕТАРОТ ГЛИГОРОВ ГИ МАЛТРЕТИРА И ИМ СЕ ЗАКАНУВА НА СИТЕ ВРАБОТЕНИ

ЗА ЕДНА НЕДЕЛА ИЗБРКАН ОД РАБОТА ВТОР ЧЛЕН НА ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО НА ГРАД СКОПЈЕ, ИЗБРКАНИТЕ ВЕЛАТ СЕКРЕТАРОТ ГЛИГОРОВ ГИ МАЛТРЕТИРА И ИМ СЕ ЗАКАНУВА НА СИТЕ ВРАБОТЕНИ

За една недела е избркан од работа и втор вработен во обезбедувањето на Град Скопје. Даниел Давитковски, кој работи во Градот 18 години, вели дека е и ...
ВРАТЕН ЗНАКОТ „ЈА САКАМ КИСЕЛА ВОДА“ ШТО ГО УРНА АРСОВСКА, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕОРГИЕВСКИ ВЕЛИ ДЕКА ГО ПОСТАВИЛЕ ГРАЃАНИ

ВРАТЕН ЗНАКОТ „ЈА САКАМ КИСЕЛА ВОДА“ ШТО ГО УРНА АРСОВСКА, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕОРГИЕВСКИ ВЕЛИ ДЕКА ГО ПОСТАВИЛЕ ГРАЃАНИ

Знакот „Ја сакам Кисела Вода“, што пред 4 месеци го урна градоначалничката на Скопје Данела Арсовска, пак е вратен на пешачкиот остров меѓу улицата На ...
ЛУЃЕ И КУЧИЊА

ЛУЃЕ И КУЧИЊА

Европски пари за вдомување и благодат на македонските кучиња, македонски пари за вдомување и благодат на партиските миленичиња. ...
СЕКРЕТАРОТ НА ГРАД СКОПЈЕ ГЛИГОРОВ И ВРАБОТЕН ВО ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО СЕ КАРАЛЕ, ПЦУЕЛЕ И НАВРЕДУВАЛЕ, ВРАБОТЕНИОТ ГО ОБВИНИ ЗА МОБИНГ

СЕКРЕТАРОТ НА ГРАД СКОПЈЕ ГЛИГОРОВ И ВРАБОТЕН ВО ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО СЕ КАРАЛЕ, ПЦУЕЛЕ И НАВРЕДУВАЛЕ, ВРАБОТЕНИОТ ГО ОБВИНИ ЗА МОБИНГ

Кавга со викање, навредување и пцуење се случила на 9 јануари меѓу секретарот на Град Скопје Зоран Глигоров и вработениот во обезбедувањето на Градот ...
ПРОПАДНА ПОВИКОТ ЗА ПРИВАТНИ ПРЕВОЗНИЦИ ВО СКОПЈЕ, АРСОВСКА ВЕЛИ ДЕКА АВТОБУСИ ИМА РЕДОВНО И ДОВОЛНО

ПРОПАДНА ПОВИКОТ ЗА ПРИВАТНИ ПРЕВОЗНИЦИ ВО СКОПЈЕ, АРСОВСКА ВЕЛИ ДЕКА АВТОБУСИ ИМА РЕДОВНО И ДОВОЛНО

Пропадна јавниот повик на Град Скопје за избор на приватни превозници кои ќе одржуваат дел од линиите од јавниот превоз бидејќи ЈСП „Скопје“ нема дово ...
НИКОЈ НЕ СЕ ПРИЈАВИЛ НА ОГЛАСОТ ЗА ПРИВАТНИ АВТОБУСИ НА ДВЕ ЛИНИИ ВО СКОПЈЕ, ТВРДАТ ПРЕВОЗНИЦИТЕ, АРСОВСКА ОДБИВА ДА ОДГОВОРИ ДАЛИ Е НЕУСПЕШЕН

НИКОЈ НЕ СЕ ПРИЈАВИЛ НА ОГЛАСОТ ЗА ПРИВАТНИ АВТОБУСИ НА ДВЕ ЛИНИИ ВО СКОПЈЕ, ТВРДАТ ПРЕВОЗНИЦИТЕ, АРСОВСКА ОДБИВА ДА ОДГОВОРИ ДАЛИ Е НЕУСПЕШЕН

Никој не се пријавил на огласот на Град Скопје за приватни автобуси во јавниот сообраќај на линиите 20 и 22, тврдат приватните превозници. Градоначалн ...
1 2 3 102 10 / 1016 НАПИСИ