Таг: Град Скопје

1 2 3 4 72 20 / 713 НАПИСИ
АКЦИЈА НА ПАЈАК СЛУЖБАТА ВО ЧАИР, ЗА ТРИ МЕСЕЦИ НИЗ ОПШТИНАТА КРЕНАТИ 172 КОЛИ  

АКЦИЈА НА ПАЈАК СЛУЖБАТА ВО ЧАИР, ЗА ТРИ МЕСЕЦИ НИЗ ОПШТИНАТА КРЕНАТИ 172 КОЛИ  

Пајак службата на ЈП „Градски паркинг“ денеска спроведува акција за кревање непрописно паркирани коли во Општина Чаир. Подигнати се дваесетина возила, ...
ГРАД СКОПЈЕ КУПИ ДЕСЕТ МЕТЛАЧКИ ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ТРОТОАРИТЕ

ГРАД СКОПЈЕ КУПИ ДЕСЕТ МЕТЛАЧКИ ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ТРОТОАРИТЕ

Град Скопје и ЈП „Комунална хигиена“ купија десет метлачки за чистење на тротоарите и вело патеките низ градот. Новите машини ќе бидат распоредени во ...
СКОПЈЕ ВЕЛО ГРАД БЕЗ МОЖНОСТ ЗА ИЗНАЈМУВАЊЕ ВЕЛОСИПЕДИ

СКОПЈЕ ВЕЛО ГРАД БЕЗ МОЖНОСТ ЗА ИЗНАЈМУВАЊЕ ВЕЛОСИПЕДИ

Во Скопје не може да се изнајми велосипед бидејќи проектот кој беше воведен во 2010 не функционира веќе шест години. Со доаѓањето на новата градска ам ...
НАМЕСТО ДА ГО ПОКРИВАМЕ ГРАДОТ СО ФАСАДИ, ОТКРИВАМЕ НОВИ ЗЕЛЕНИ ПРОСТОРИ, ВЕЛИ АВТОРОТ НА ЗЕЛЕНИОТ ПОКРИВ НА „МАВРОВКА“ БЕСИАН МЕХМЕТИ

НАМЕСТО ДА ГО ПОКРИВАМЕ ГРАДОТ СО ФАСАДИ, ОТКРИВАМЕ НОВИ ЗЕЛЕНИ ПРОСТОРИ, ВЕЛИ АВТОРОТ НА ЗЕЛЕНИОТ ПОКРИВ НА „МАВРОВКА“ БЕСИАН МЕХМЕТИ

Напролет во Скопје ќе почне да се прави третиот зелен покрив, кој ќе се наоѓа во ТЦ „Мавровка“, а идејното решение за изгледот е на архитектот Бесиан ...
БРОДОВИТЕ ВО ВАРДАР СТОЈАТ НЕЧЕПНАТИ, ШИЛЕГОВ ВЕЛИ ЗА 40 ДЕНА ЌЕ ТРГНЕ ЕДЕН

БРОДОВИТЕ ВО ВАРДАР СТОЈАТ НЕЧЕПНАТИ, ШИЛЕГОВ ВЕЛИ ЗА 40 ДЕНА ЌЕ ТРГНЕ ЕДЕН

Ниту еден од трите бродовите во реката Вардар не е отстранет, а градоначалникот Петре Шилегов најави нивно уривање од самото доаѓање на градоначалничк ...
ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ДОНИРА ВОЗИЛО ЗА ГАСЕЊЕ ПОЖАРИ И ОПРЕМА ЗА ПРОТИВПОЖАРЕН БРОД НА ЕКОЛОГИСТИ ОД ОХРИД

ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ДОНИРА ВОЗИЛО ЗА ГАСЕЊЕ ПОЖАРИ И ОПРЕМА ЗА ПРОТИВПОЖАРЕН БРОД НА ЕКОЛОГИСТИ ОД ОХРИД

Град Скопје ќе донира возило за гасење на пожари и опрема за протипожарен брод на еколошко здружение од Охрид. На утрешната седница на Советот на Град ...
ФОНТАНИТЕ ОД „СКОПЈЕ 2014“ ОСТАНАА ВО ВАРДАР ДА ГО СОБИРААТ ЃУБРЕТО

ФОНТАНИТЕ ОД „СКОПЈЕ 2014“ ОСТАНАА ВО ВАРДАР ДА ГО СОБИРААТ ЃУБРЕТО

Фонтаните од проектот „Скопје 2014“ поставени во реката Вардар никој не ги отстранува, иако веќе не функционираат и само собираат ѓубре. Двете фонтани ...
ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ПОСТАВУВА МАСИ ЗА ПИНГ-ПОНГ, ШАХ И ТАБЛА НА ОТВОРЕНО

ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ПОСТАВУВА МАСИ ЗА ПИНГ-ПОНГ, ШАХ И ТАБЛА НА ОТВОРЕНО

Маси за пинг-понг, шах и за табла ќе се постават на десетина локации во Скопје. Град Скопје, заради уредување и оплеменување на јавните површини, ќе п ...
НОВИТЕ СЕМАФОРИ КАЈ „РЕПЛЕК“ ВО ТАФТАЛИЏЕ НАПРАВИЈА ГУЖВА НА УЛИЦАТА ВАСИЛ ЧАКАЛАРОВ, ОД ГРАДОТ ВЕЛАТ РАБОТЕЛЕ НА ПРОБЛЕМОТ

НОВИТЕ СЕМАФОРИ КАЈ „РЕПЛЕК“ ВО ТАФТАЛИЏЕ НАПРАВИЈА ГУЖВА НА УЛИЦАТА ВАСИЛ ЧАКАЛАРОВ, ОД ГРАДОТ ВЕЛАТ РАБОТЕЛЕ НА ПРОБЛЕМОТ

Гужви и колони возила секој ден се создаваат на улицата Војвода Васил Чакаларов кај „Реплек“ во населбата Тафталиџе откако Град Скопје постави семафор ...
БЕРНИ САНДЕРС ЈА ИСКОРИСТИ ПОПУЛАРНОСТА НА МЕМЕТО ОД ИНАУГУРАЦИЈАТА ДА СОБИРА ПАРИ ЗА ХУМАНИТАРНИ ЦЕЛИ

БЕРНИ САНДЕРС ЈА ИСКОРИСТИ ПОПУЛАРНОСТА НА МЕМЕТО ОД ИНАУГУРАЦИЈАТА ДА СОБИРА ПАРИ ЗА ХУМАНИТАРНИ ЦЕЛИ

Стилот на американскиот сенатор Берни Сандерс на инаугурацијата на претседателот Џо Бајден стана инспирација за безбројни мемиња, од кои не можеше да ...
1 2 3 4 72 20 / 713 НАПИСИ