Таг: Грција

1 2 3 28 10 / 271 НАПИСИ
ОД ДЕНЕС ВЛЕЗ ВО ЦРНА ГОРА БЕЗ ПЦР ТЕСТ, ВО СРБИЈА ОД ЧЕТВРТОК, ГРЧКАТА ГРАНИЦА УШТЕ ЗАТВОРЕНА ЗА МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ

ОД ДЕНЕС ВЛЕЗ ВО ЦРНА ГОРА БЕЗ ПЦР ТЕСТ, ВО СРБИЈА ОД ЧЕТВРТОК, ГРЧКАТА ГРАНИЦА УШТЕ ЗАТВОРЕНА ЗА МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ

Од денеска македонските државјани повторно ќе можат да влезат во Црна Гора без да приложат ПЦР тест, а од четврток и во Србија. Премиерот Зоран Заев н ...
БУГАРИЈА СЕ ОДНЕСУВА КАКО ХЕРКУЛ БЕЗ МУСКУЛИ И ГО ДЕСТАБИЛИЗИРА РЕГИОНОТ, ВЕЛИ БИВШИОТ ГРЧКИ МИНИСТЕР ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ НИКОС КОЅИЈАС

БУГАРИЈА СЕ ОДНЕСУВА КАКО ХЕРКУЛ БЕЗ МУСКУЛИ И ГО ДЕСТАБИЛИЗИРА РЕГИОНОТ, ВЕЛИ БИВШИОТ ГРЧКИ МИНИСТЕР ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ НИКОС КОЅИЈАС

Место да придонесува за мирот во регионот, Бугарија се однесува дестабилизирачки, вели бившиот грчки министер за надворешни работи Никос Коѕијас, освр ...
ГРЦИЈА И БУГАРИЈА ДОБИЈА ВАКЦИНИ ПРОТИВ КОВИД-19 ЗА ПО 4.875 ЖИТЕЛИ

ГРЦИЈА И БУГАРИЈА ДОБИЈА ВАКЦИНИ ПРОТИВ КОВИД-19 ЗА ПО 4.875 ЖИТЕЛИ

Грција и Бугарија денес ги добија првите пратки со по 9.750 дози вакцини од „Фајзер“ и „БиоНтек“ против ковид-19. Тие се дел од сите земји членки на Е ...
ЗЕМЈОТРЕС ВО СКОПЈЕ СО ЈАЧИНА ОД 3.9 СТЕПЕНИ, ЕПИЦЕНТАРОТ БИЛ ВО ДОЛНО ЛИСИЧЕ

ЗЕМЈОТРЕС ВО СКОПЈЕ СО ЈАЧИНА ОД 3.9 СТЕПЕНИ, ЕПИЦЕНТАРОТ БИЛ ВО ДОЛНО ЛИСИЧЕ

Земјотресот што попладнево се почувствува во  Скопје бил со јачина од 3,9 степени. Според Американската агенција за геолошки истражувања, епицентар ...
ГРЦИЈА ГО ПРОДОЛЖИ КАРАНТИНОТ ДО 7 ДЕКЕМВРИ, ВО БОЛНИЦИТЕ ВО СЕВЕРНИОТ ДЕЛ ВЕЌЕ НЕМА МЕСТО

ГРЦИЈА ГО ПРОДОЛЖИ КАРАНТИНОТ ДО 7 ДЕКЕМВРИ, ВО БОЛНИЦИТЕ ВО СЕВЕРНИОТ ДЕЛ ВЕЌЕ НЕМА МЕСТО

Грција го продолжи националниот карантин до 7 декември, додека бројот на заразени со коронавирус продолжува да расте низ целата земја. Најтешко пог ...
ГРЦИЈА ГИ ЗАТВОРА ШКОЛИТЕ И ГРАДИНКИТЕ, АВСТРИЈА ОДИ ВО ЦЕЛОСЕН КАРАНТИН

ГРЦИЈА ГИ ЗАТВОРА ШКОЛИТЕ И ГРАДИНКИТЕ, АВСТРИЈА ОДИ ВО ЦЕЛОСЕН КАРАНТИН

Грција ги затвора основните училишта, градинките и центрите за згрижување деца на две недели, за да се спречи ширењето на коронавирусот. Наставата ќе ...
ГРЦИЈА ВОВЕДЕ КЛАСИЧЕН ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 21 ДО 5 ЧАСОТ ЗА ДА ГО СКРОТИ ВТОРИОТ БРАН НА КОРОНАВИРУС

ГРЦИЈА ВОВЕДЕ КЛАСИЧЕН ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 21 ДО 5 ЧАСОТ ЗА ДА ГО СКРОТИ ВТОРИОТ БРАН НА КОРОНАВИРУС

Грчките власти најавија дека ќе ги заострат рестрикциите и ќе го прошират полицискиот час, откако кризата со коронавирусот денеска донесе нови рекордн ...
ГРЦИЈА ОД САБОТА ВО ТРИНЕДЕЛЕН НАЦИОНАЛЕН КАРАНТИН, ЌЕ РАБОТАТ САМО АПТЕКИ И СУПЕРМАРКЕТИ

ГРЦИЈА ОД САБОТА ВО ТРИНЕДЕЛЕН НАЦИОНАЛЕН КАРАНТИН, ЌЕ РАБОТАТ САМО АПТЕКИ И СУПЕРМАРКЕТИ

Грција в сабота влегува во тринеделен национален карантин, со цел да се запре ширењето на коронавирусот. „Уште еднаш решив да преземам драстични ме ...
ГРЦИЈА ГИ ЗАТВОРА РЕСТОРАНИТЕ, КАФУЛИЊАТА, КИНАТА И ТЕРЕТАНИТЕ НА ЕДЕН МЕСЕЦ ВО АТИНА И СОЛУН

ГРЦИЈА ГИ ЗАТВОРА РЕСТОРАНИТЕ, КАФУЛИЊАТА, КИНАТА И ТЕРЕТАНИТЕ НА ЕДЕН МЕСЕЦ ВО АТИНА И СОЛУН

Грција ќе ги затвори рестораните, кафулињата, кината и теретаните во поголем дел од земјата по драстично зголемениот број на заразени со коронавирус. ...
НАЈМАЛКУ 14 МРТВИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ТУРЦИЈА И ГРЦИЈА, ДВЕ ДЕЦА ЗАГИНАА ПРИ УРИВАЊЕ НА ЅИД НА ОСТРОВОТ САМОС

НАЈМАЛКУ 14 МРТВИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ТУРЦИЈА И ГРЦИЈА, ДВЕ ДЕЦА ЗАГИНАА ПРИ УРИВАЊЕ НА ЅИД НА ОСТРОВОТ САМОС

Двајца тинејџери загинаа на грчкиот остров Самос, со што бројот на мртви во денешниот земјотрес што ги погоди Турција и Грција се зголеми на 14. Еп ...
1 2 3 28 10 / 271 НАПИСИ