Таг: Грција

1 2 3 4 33 20 / 328 НАПИСИ
ГРЦИЈА ПОДИГНА ОГРАДА НА ГРАНИЦАТА СО ТУРЦИЈА ЗА ДА ГИ ОДВРАТИ ПОТЕНЦИЈАЛНИТЕ МИГРАНТИ ОД АВГАНИСТАН

ГРЦИЈА ПОДИГНА ОГРАДА НА ГРАНИЦАТА СО ТУРЦИЈА ЗА ДА ГИ ОДВРАТИ ПОТЕНЦИЈАЛНИТЕ МИГРАНТИ ОД АВГАНИСТАН

Грција соопшти дека ја завршила изградбата на ограда долга 40 километри на границата со Турција и дека е поставен нов систем за надгледување за да се ...
СЕ БОРИМЕ СО НАТПРИРОДНИ СИЛИ, КАЖА ГРЧКИОТ ПРЕМИЕР МИЦОТАКИС И СЕ ИЗВИНИ ЗА ПОЖАРИТЕ

СЕ БОРИМЕ СО НАТПРИРОДНИ СИЛИ, КАЖА ГРЧКИОТ ПРЕМИЕР МИЦОТАКИС И СЕ ИЗВИНИ ЗА ПОЖАРИТЕ

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис се извини за пропустите во справувањето со големите шумски пожари кои цела недела ја пустошат земјата, а најтешко е ...
ПОЖАРИТЕ НА ГРЧКИОТ ОСТРОВ ЕВИЈА И НАТАМУ СЕ ВОН КОНТРОЛА, СЕ ЕВАКУИРААТ СЕЛА, ВЛАСТИТЕ БАРААТ ПОМОШ

ПОЖАРИТЕ НА ГРЧКИОТ ОСТРОВ ЕВИЈА И НАТАМУ СЕ ВОН КОНТРОЛА, СЕ ЕВАКУИРААТ СЕЛА, ВЛАСТИТЕ БАРААТ ПОМОШ

Големите пожари продолжуваат да пустошат низ вториот најголем остров во Грција, Евија, поради што досега се евакуирани повеќе од 2.000 луѓе. Локалните ...
ПОЖАРИТЕ ШЕСТ ДЕНА ГО ПУСТОШАТ ГРЧКИОТ ОСТРОВ ЕВИЈА, СИЦИЛИЈА ПРОГЛАСИ ШЕСТМЕСЕЧНА ВОНРЕДНА СОСТОЈБА

ПОЖАРИТЕ ШЕСТ ДЕНА ГО ПУСТОШАТ ГРЧКИОТ ОСТРОВ ЕВИЈА, СИЦИЛИЈА ПРОГЛАСИ ШЕСТМЕСЕЧНА ВОНРЕДНА СОСТОЈБА

Илјадници луѓе досега избегаа од своите домови на грчкиот остров Евија, додека пожарите неконтролирано горат веќе шести ден, а траекти подготвено чека ...
ГРЦИЈА Е ПРЕТВОРЕНА ВО БУРЕ БАРУТ, ИЗЈАВИ ПРЕМИЕРОТ МИЦОТАКИС ЗА ПОЖАРИТЕ КОИ ГИ ЗЕДОА ПРВИТЕ ДВЕ ЖРТВИ

ГРЦИЈА Е ПРЕТВОРЕНА ВО БУРЕ БАРУТ, ИЗЈАВИ ПРЕМИЕРОТ МИЦОТАКИС ЗА ПОЖАРИТЕ КОИ ГИ ЗЕДОА ПРВИТЕ ДВЕ ЖРТВИ

Две лица загинаа, а во шест области е прогласена тревога од највисок степен додека пожарите продолжуваат неконтролирано да се шират во Грција. Еден од ...
ПОЖАРИТЕ СЕВЕРНО ОД АТИНА СЕ ВОН КОНТРОЛА, ДОСЕГА ЕВАКУИРАНИ НАД 60 СЕЛА

ПОЖАРИТЕ СЕВЕРНО ОД АТИНА СЕ ВОН КОНТРОЛА, ДОСЕГА ЕВАКУИРАНИ НАД 60 СЕЛА

Илјадници луѓе избегаа ноќеска од своите домови во северниот дел на Атина откако пожарите се проширија на уште неколку предградија, додека пожарникари ...
ОГНОТ УНИШТИ НАЈМАЛКУ 150 КУЌИ НА ОСТРОВОТ ЕВИЈА, ГРЦИЈА СЕ БОРИ СО НАД 100 ПОЖАРИ СРЕДЕ НАЈГОЛЕМИОТ ЖЕЖОК БРАН ОД 1987

ОГНОТ УНИШТИ НАЈМАЛКУ 150 КУЌИ НА ОСТРОВОТ ЕВИЈА, ГРЦИЈА СЕ БОРИ СО НАД 100 ПОЖАРИ СРЕДЕ НАЈГОЛЕМИОТ ЖЕЖОК БРАН ОД 1987

Најмалку 150 куќи се уништени во пожарот што окружи манастир и десетина села на грчкиот остров Евија, додека земјата се бори со повеќе од 100 пожари с ...
ПОЖАРИТЕ ШТО ПУСТОШАТ НИЗ СЕВЕРНИТЕ ПРЕДГРАДИЈА ЈА ПРЕКРИЈА АТИНА СО ГУСТ ЧАД, ИЛЈАДНИЦИ ЛУЃЕ ЕВАКУИРАНИ

ПОЖАРИТЕ ШТО ПУСТОШАТ НИЗ СЕВЕРНИТЕ ПРЕДГРАДИЈА ЈА ПРЕКРИЈА АТИНА СО ГУСТ ЧАД, ИЛЈАДНИЦИ ЛУЃЕ ЕВАКУИРАНИ

Грчките власти им порачаа на жителите на Атина да не излегуваат надвор откако пожарите кои неконтролирано беснеат северно од градот го прекрија небото ...
САД ПРЕПОРАЧУВААТ ДА НЕ СЕ ПАТУВА ВО ГРЦИЈА ПОРАДИ ЗГОЛЕМЕН РИЗИК ОД КОВИД-19

САД ПРЕПОРАЧУВААТ ДА НЕ СЕ ПАТУВА ВО ГРЦИЈА ПОРАДИ ЗГОЛЕМЕН РИЗИК ОД КОВИД-19

Американскиот Центар за контрола и превенција на болести (ЦДЦ) препорача да не се патува во Грција, Малта и Ирска поради зголемен ризик од зараза со к ...
ПОЖАРОТ НА РОДОС ВОН КОНТРОЛА, ВО ГРЦИЈА ТОПЛОТЕН БРАН СО НАД 44 СТЕПЕНИ ЦЕЛЗИУСОВИ

ПОЖАРОТ НА РОДОС ВОН КОНТРОЛА, ВО ГРЦИЈА ТОПЛОТЕН БРАН СО НАД 44 СТЕПЕНИ ЦЕЛЗИУСОВИ

Топлотниот бран низ Грција се очекува да продолжи и во текот на неделава, со температури над 44 степени Целзиусови, како што е прогнозата за денеска. ...
1 2 3 4 33 20 / 328 НАПИСИ