Таг: Грција

1 2 3 4 5 6 33 40 / 330 НАПИСИ
ГРЦИЈА ИМ НУДИ 150 ЕВРА НА ЛИЦАТА ОД 18 ДО 25 ГОДИНИ ЗА ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ ПРОТИВ КОВИД-19

ГРЦИЈА ИМ НУДИ 150 ЕВРА НА ЛИЦАТА ОД 18 ДО 25 ГОДИНИ ЗА ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ ПРОТИВ КОВИД-19

Грчката влада објави дека ќе им понуди 150 евра на сите лица од 18 до 25 години со цел да ги мотивира да примат барем една доза од вакцината против ко ...
ПРУГА И ВОЗ ДА ГИ ПОВРЗАТ БИТОЛА И ЛЕРИН, БАРААТ УМЕТНИЦИ ОД ДЕВЕТ МАКЕДОНСКИ И ГРЧКИ ГРАДОВИ

ПРУГА И ВОЗ ДА ГИ ПОВРЗАТ БИТОЛА И ЛЕРИН, БАРААТ УМЕТНИЦИ ОД ДЕВЕТ МАКЕДОНСКИ И ГРЧКИ ГРАДОВИ

Крајно време е да затруби воз од Битола за Лерин, порачаа актерите од „Интимен театар“ на вчерашната претстава „Возот“, со која како единствени македо ...
ГРЧКИ СВЕШТЕНИК ФРЛИ КИСЕЛИНА ВРЗ СВЕШТЕНИЦИ КОИ САКАЛЕ ДА ГО ИСКЛУЧАТ ОД ЦРКВАТА ОТКАКО БИЛ ФАТЕН СО КОКАИН

ГРЧКИ СВЕШТЕНИК ФРЛИ КИСЕЛИНА ВРЗ СВЕШТЕНИЦИ КОИ САКАЛЕ ДА ГО ИСКЛУЧАТ ОД ЦРКВАТА ОТКАКО БИЛ ФАТЕН СО КОКАИН

Седуммина високи членови на Грчката православна црква и уште три лица се примени во болница со изгореници откако биле испрскани со киселина од свештен ...
ГРЦИЈА БЛОКИРА ТРИ МЕМОРАНДУМИ ОТИ ЗАЕВ НАПИША МАКЕДОНСКА ФУДБАЛСКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА НА ТВИТЕР

ГРЦИЈА БЛОКИРА ТРИ МЕМОРАНДУМИ ОТИ ЗАЕВ НАПИША МАКЕДОНСКА ФУДБАЛСКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА НА ТВИТЕР

Грција денеска го повика премиерот Зоран Заев целосно да го спроведува Преспанскиот договор во врска со името на земјата, вклучувајќи ги и меѓународни ...
СТИГНА ДОНАЦИЈАТА ОД 20 ИЛЈАДИ ВАКЦИНИ „АСТРАЗЕНЕКА“ ОД ГРЦИЈА

СТИГНА ДОНАЦИЈАТА ОД 20 ИЛЈАДИ ВАКЦИНИ „АСТРАЗЕНЕКА“ ОД ГРЦИЈА

На Скопскиот аеродром денеска пристигна донацијата од 20.000 вакцини против ковид-19 на „АстраЗенека“ од Грција. Донацијата ја примија премиерот Зоран ...
ГРЦИЈА РЕАГИРА ВО УЕФА ЗА ДРЕСОВИТЕ НА МАКЕДОНСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

ГРЦИЈА РЕАГИРА ВО УЕФА ЗА ДРЕСОВИТЕ НА МАКЕДОНСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

Грчкиот министер за спорт Лефтерис Авгенакис вчера испрати писмо со жалба до претседателот на УЕФА Александер Чеферин за дресовите на македонската фуд ...
ГРЧКАТА ПРЕТСЕДАТЕЛКА ПРЕДЛАГА ВАКЦИНИРАЊЕТО ПРОТИВ КОВИД-19 ДА БИДЕ ЗАДОЛЖИТЕЛНО

ГРЧКАТА ПРЕТСЕДАТЕЛКА ПРЕДЛАГА ВАКЦИНИРАЊЕТО ПРОТИВ КОВИД-19 ДА БИДЕ ЗАДОЛЖИТЕЛНО

Грчката претседателка Катерина Сакеларопулос изјави дека се залага за задолжително вакцинирање против ковид-19 зашто уставот на никого не му дава прав ...
ОХРИД ЌЕ НУДИ ПОПУСТИ И БЕСПЛАТЕН ПАРКИНГ ЗА СРПСКИТЕ ТУРИСТИ ОТИ БЕСПЛАТНА ПАТАРИНА ЌЕ ИМА САМО ЗА ПАТ КОН ГРЦИЈА

ОХРИД ЌЕ НУДИ ПОПУСТИ И БЕСПЛАТЕН ПАРКИНГ ЗА СРПСКИТЕ ТУРИСТИ ОТИ БЕСПЛАТНА ПАТАРИНА ЌЕ ИМА САМО ЗА ПАТ КОН ГРЦИЈА

Владината мерка за спрските туристи да бидат ослободени од плаќање патарина за Грција, но не и за Охрид, предизвика незадоволство кај туристичките раб ...
ВЛЕЗ ВО ГРЦИЈА НА „БОГОРОДИЦА“ ОД 6 ДО 22 ЧАСОТ, ПРЕМИНИТЕ ДОЈРАН И МЕЏИТЛИЈА ОСТАНУВААТ ЗАТВОРЕНИ

ВЛЕЗ ВО ГРЦИЈА НА „БОГОРОДИЦА“ ОД 6 ДО 22 ЧАСОТ, ПРЕМИНИТЕ ДОЈРАН И МЕЏИТЛИЈА ОСТАНУВААТ ЗАТВОРЕНИ

Од денеска Грција дозволува влез на македонски граѓани на граничниот премин „Богородица/Евзони“ во периодот од 6 до 22 часот (7 до 23 часот по грчко в ...
ГРЦИЈА ГО ОТВОРИ ПРЕМИНОТ ЕВЗОНИ ЗА СТРАНСКИ ДРЖАВЈАНИ

ГРЦИЈА ГО ОТВОРИ ПРЕМИНОТ ЕВЗОНИ ЗА СТРАНСКИ ДРЖАВЈАНИ

Грчките погранични служби на граничниот премин Богородица-Евзони денеска околу 14 часот ги кренаа рампите за влез на странски државјани. Според информ ...
1 2 3 4 5 6 33 40 / 330 НАПИСИ