Таг: Грција

1 3 4 5 6 7 33 50 / 330 НАПИСИ
ГРЦИЈА ОЧЕКУВА 150 АВИОНИ СО СТРАНСКИ ТУРИСТИ ВО ПРВИТЕ ДВА ДЕНА ОТКАКО ДЕНЕСКА ЈА ОТВОРИ ЛЕТНАТА СЕЗОНА

ГРЦИЈА ОЧЕКУВА 150 АВИОНИ СО СТРАНСКИ ТУРИСТИ ВО ПРВИТЕ ДВА ДЕНА ОТКАКО ДЕНЕСКА ЈА ОТВОРИ ЛЕТНАТА СЕЗОНА

Грција очекува над 150 меѓународни летови да пристигнат денеска и утре на 14-те регионални аеродроми откако ја стартуваше долгоочекуваната туристичка ...
ГРЦИЈА УТРЕ ГО ОТВОРА ПРЕМИНОТ ЕВЗОНИ ЗА ВЛЕЗ НА МАКЕДОНСКИ ГРАЃАНИ, КОВИД ВАКЦИНИРАНИ, ПРЕЛЕЖАНИ ИЛИ СО НЕГАТИВЕН ПЦР ТЕСТ

ГРЦИЈА УТРЕ ГО ОТВОРА ПРЕМИНОТ ЕВЗОНИ ЗА ВЛЕЗ НА МАКЕДОНСКИ ГРАЃАНИ, КОВИД ВАКЦИНИРАНИ, ПРЕЛЕЖАНИ ИЛИ СО НЕГАТИВЕН ПЦР ТЕСТ

Грција од од утре го отвора граничниот премин Евзони за сите граѓани на Македонија кои имаат негативен ПЦР тест, писмен доказ за примени две дози вакц ...
ДОЈРАН СО ПАРИ ОД ЕУ КУПИ БАГЕР ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЕЗЕРОТО 

ДОЈРАН СО ПАРИ ОД ЕУ КУПИ БАГЕР ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЕЗЕРОТО 

Општина Дојран со пари од Европскта унија обезбедени од Програмата за прекугранична соработка со соседна Грција, набави сувоземено-пловен багер амфиби ...
ГРЦИЈА ГИ ПРИФАЌА И ТУРИСТИТЕ СО КИНЕСКИ И РУСКИ ВАКЦИНИ

ГРЦИЈА ГИ ПРИФАЌА И ТУРИСТИТЕ СО КИНЕСКИ И РУСКИ ВАКЦИНИ

Грција ќе ги признава сите вакцини против ковид-19, а не само оние одобрени од Европската агенција за лекови (ЕМА), кога ќе почне да прима странски ту ...
ГРЧКАТА ПОЛИЦИЈА ВОВЕДУВА ЗАСИЛЕНИ КОНТРОЛИ ПРЕД ВЕЛИГДЕН ЗА ДА СЕ СПРЕЧАТ ПАТУВАЊАТА

ГРЧКАТА ПОЛИЦИЈА ВОВЕДУВА ЗАСИЛЕНИ КОНТРОЛИ ПРЕД ВЕЛИГДЕН ЗА ДА СЕ СПРЕЧАТ ПАТУВАЊАТА

Грчката полиција ќе постави контролни пунктови долж автопатиштата од Атина за да ја спроведе забраната за патувања, која ќе биде засилена за Велигден ...
ВО БРИСЕЛ УАПСЕН ЕВРОПРАТЕНИКОТ ЈОАНИС ЛАГОС КОЈ ВО ГРЦИЈА ДОБИ 13 ГОДИНИ ЗАТВОР КАКО ЧЛЕН НА ЗЛАТНА ЗОРА

ВО БРИСЕЛ УАПСЕН ЕВРОПРАТЕНИКОТ ЈОАНИС ЛАГОС КОЈ ВО ГРЦИЈА ДОБИ 13 ГОДИНИ ЗАТВОР КАКО ЧЛЕН НА ЗЛАТНА ЗОРА

Европратеникот Јоанис Лагос, кој се соочува со затвор во Грција поради криминалите поврзани со неонацистичката партија Златна зора, е уапсен од белгис ...
ЕГЕЈСКИТЕ ОСТРОВИ ЌЕ СТАНАТ ПРВИ ЦЕЛОСНО ВАКЦИНИРАНИ МЕСТА ВО ГРЦИЈА

ЕГЕЈСКИТЕ ОСТРОВИ ЌЕ СТАНАТ ПРВИ ЦЕЛОСНО ВАКЦИНИРАНИ МЕСТА ВО ГРЦИЈА

Островите раштркани низ егејскиот архипелаг ќе бидат првите области без ковид-19 во Грција, додека земјата го засилува вакцинирањето во туристичките д ...
ПЕТ ГРЧКИ УНИВЕРЗИТЕТИ В САБОТА ВО БИТОЛА ЌЕ ГИ ПРЕТСТАВАТ СВОИТЕ СТУДИИ

ПЕТ ГРЧКИ УНИВЕРЗИТЕТИ В САБОТА ВО БИТОЛА ЌЕ ГИ ПРЕТСТАВАТ СВОИТЕ СТУДИИ

Можностите и начините за студирање и соработки на сите циклуси на студии од пет универзитети од Грција ќе бидат претставени во Битола на 3 април, во 1 ...
ОД 14 МАЈ ГРЦИЈА ГИ ОТВОРА ГРАНИЦИТЕ ЗА МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ СО НЕГАТИВЕН ПЦР ТЕСТ ИЛИ СО ПОТВРДА ЗА ВАКЦИНАЦИЈА, КАЖА ФИЛИПЧЕ

ОД 14 МАЈ ГРЦИЈА ГИ ОТВОРА ГРАНИЦИТЕ ЗА МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ СО НЕГАТИВЕН ПЦР ТЕСТ ИЛИ СО ПОТВРДА ЗА ВАКЦИНАЦИЈА, КАЖА ФИЛИПЧЕ

На 14 мај ќе се отворат границите за македонските граѓани со Грција во Дојран и Богородица, кажа денеска министерот за здравство Венко Филипче. Границ ...
ЌЕ РАЗГОВАРАМЕ СО ГРЦИЈА ДА ГИ ПРИФАТИ НАШИТЕ ВАКЦИНАЛНИ ПАСОШИ, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ЗА ЕКОНОМИЈА БЕКТЕШИ

ЌЕ РАЗГОВАРАМЕ СО ГРЦИЈА ДА ГИ ПРИФАТИ НАШИТЕ ВАКЦИНАЛНИ ПАСОШИ, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ЗА ЕКОНОМИЈА БЕКТЕШИ

Министерот за економија Крешник Бектеши вели дека нема директни преговори со грчката влада за влез на македонски туристи кај јужниот сосед, бидејќи ин ...
1 3 4 5 6 7 33 50 / 330 НАПИСИ