Таг: ѓубре

1 5 6 7 8 9 12 70 / 116 НАПИСИ
ДА СЕ ИСПИТА ШТО СЕ ГОРИ НА ДРИСЛА И ДА СЕ РАСКИНЕ ДОГОВОРОТ НА ИТАЛИЈАНЦИТЕ, ПОБАРАА АКТИВИСТИ НА ПРОТЕСТОТ ПРЕД ДЕПОНИЈАТА

ДА СЕ ИСПИТА ШТО СЕ ГОРИ НА ДРИСЛА И ДА СЕ РАСКИНЕ ДОГОВОРОТ НА ИТАЛИЈАНЦИТЕ, ПОБАРАА АКТИВИСТИ НА ПРОТЕСТОТ ПРЕД ДЕПОНИЈАТА

Дваесетина активисти денеска го блокираа влезот на депонија Дрисла, барајќи одговор што се гори во печката за медицински отпад и веднаш да се раскине ...
ШОК БОМБА НАШЛЕ РАБОТНИЦИТЕ НА „КОМУНАЛНА ХИГИЕНА“ СОБИРАЈЌИ ЃУБРЕ ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ

ШОК БОМБА НАШЛЕ РАБОТНИЦИТЕ НА „КОМУНАЛНА ХИГИЕНА“ СОБИРАЈЌИ ЃУБРЕ ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ

Шок бомба во канта за ѓубре денеска нашле работниците од ЈП „Комунална хигиена“ во населбата Ѓорче Петров. Шок бомбата била ставена во вреќа со земја ...
„ПАРКИНЗИ ОПШТИНА ЦЕНТАР“ КУПИ МАШИНА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ПАРКИНЗИТЕ И УЛИЦИТЕ СО ЗОНСКО

„ПАРКИНЗИ ОПШТИНА ЦЕНТАР“ КУПИ МАШИНА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ПАРКИНЗИТЕ И УЛИЦИТЕ СО ЗОНСКО

Јавното претпријатие „Паркинзи Општина Центар“ (ПОЦ) од денеска машински ќе го чисти ѓубрето на затворените паркиралишта и улиците со зонско паркирање ...
ЗА ПЕТ ОТСТО ЌЕ СЕ ЗГОЛЕМИ ПЛАТАТА НА РАБОТНИЦИТЕ КОИ ГИ ЧИСТАТ УЛИЦИТЕ И ГО СОБИРААТ ЃУБРЕТО ВО СКОПЈЕ

ЗА ПЕТ ОТСТО ЌЕ СЕ ЗГОЛЕМИ ПЛАТАТА НА РАБОТНИЦИТЕ КОИ ГИ ЧИСТАТ УЛИЦИТЕ И ГО СОБИРААТ ЃУБРЕТО ВО СКОПЈЕ

За пет отсто ќе се зголеми платата на работниците во ЈП„Комунална хигиена“ кои ги чистат и метат улиците и го собираат ѓубрето од контејнерите. Одл ...
ПОСТАВЕНА РЕШЕТКА НА ФЕКАЛНАТА СТАНИЦА ВО ЛИСИЧЕ ЗА ДА СОБИРА ОТПАД И ЌЕБИЊА КОИ СЕ ФРЛААТ ВО ВАРДАР

ПОСТАВЕНА РЕШЕТКА НА ФЕКАЛНАТА СТАНИЦА ВО ЛИСИЧЕ ЗА ДА СОБИРА ОТПАД И ЌЕБИЊА КОИ СЕ ФРЛААТ ВО ВАРДАР

ЈП „Водовод и канализација“ постави решетка во фекалната станица на реката Вардар во Горно Лисиче. Решетката ќе ги задржува отпадоците и предметите ко ...
ВО ЦЕНТАРОТ И НА ГЛАВНИТЕ УЛИЦИ ВО ВЕЛЕС ЃУБРЕТО ЌЕ СЕ СОБИРА ДВАПАТИ НА ДЕН

ВО ЦЕНТАРОТ И НА ГЛАВНИТЕ УЛИЦИ ВО ВЕЛЕС ЃУБРЕТО ЌЕ СЕ СОБИРА ДВАПАТИ НА ДЕН

На последната седница на Советот на Општина Велес беше донесена одлука со која место по еднаш и тоа во ноќните часови, сметот ќе се собира двапати од ...
ОД СЕРВИС УКРАДЕН КАМИОН ЗА СОБИРАЊЕ ЃУБРЕ НА СКОПСКА „КОМУНАЛНА ХИГИЕНА“

ОД СЕРВИС УКРАДЕН КАМИОН ЗА СОБИРАЊЕ ЃУБРЕ НА СКОПСКА „КОМУНАЛНА ХИГИЕНА“

Камион за собирање ѓубре на скопското јавно претпријатие „Комунална хигиена“ е украден минатиот викенд. Камионот поради дефект, вработените во претпри ...
ОХРИЃАНИ ФРЛААТ КАНТИ ЗА ЃУБРЕ ВО ДЛАБОКИ ВОДИ НА ЕЗЕРОТО

ОХРИЃАНИ ФРЛААТ КАНТИ ЗА ЃУБРЕ ВО ДЛАБОКИ ВОДИ НА ЕЗЕРОТО

Несовесни охриѓани наместо ѓубрето да го оставаат во канти, тие цели канти фрлаат во длабоките води на Охридското Езеро. „Оваа канта е фотографиран ...
ОХРИЃАНИ ЛАНИ ВО ЃУБРЕ ФРЛИЛЕ ХАРТИЈА ВО ВРЕДНОСТ ОД 15.000 ЕВРА

ОХРИЃАНИ ЛАНИ ВО ЃУБРЕ ФРЛИЛЕ ХАРТИЈА ВО ВРЕДНОСТ ОД 15.000 ЕВРА

Охриѓани лани фрлиле во ѓубре стара хартија во вредност од околу 15 илјади евра. „Охридски комуналец” во контејнерите низ градот собрал над 170 тони х ...
6 МЕСЕЦИ ПРАЌАМЕ СЛИКИ ВО ГРАД СКОПЈЕ, НО НИКОЈ НЕ ГИ ЧИСТИ ДИВИТЕ ДЕПОНИИ НА ВОДНО, ВЕЛАТ ЖИТЕЛИ НА ТРНОДОЛ

6 МЕСЕЦИ ПРАЌАМЕ СЛИКИ ВО ГРАД СКОПЈЕ, НО НИКОЈ НЕ ГИ ЧИСТИ ДИВИТЕ ДЕПОНИИ НА ВОДНО, ВЕЛАТ ЖИТЕЛИ НА ТРНОДОЛ

Парк шумата Водно на потегот од Трнодол кон дивата населба Шпанско село е затрупана со диви депонии. На секој метар меѓу зеленилото има купишта градеж ...
1 5 6 7 8 9 12 70 / 116 НАПИСИ