Таг: Хаки Азири

ГО НАМЕСТИЈА ХАКИ АЗИРИ ТРИ ДЕНА ПРЕД ИСТЕК НА РОКОТ И ТАКА ПОДНЕСОА ОБВИНЕНИЕ, ТВРДИ ОДБРАНАТА ВО „МОНСТРУМ” ДЕКА СЛУЧАЈОТ Е КОНСТРУИРАН

ГО НАМЕСТИЈА ХАКИ АЗИРИ ТРИ ДЕНА ПРЕД ИСТЕК НА РОКОТ И ТАКА ПОДНЕСОА ОБВИНЕНИЕ, ТВРДИ ОДБРАНАТА ВО „МОНСТРУМ” ДЕКА СЛУЧАЈОТ Е КОНСТРУИРАН

Насер Рауфи, адвокатот на обвинетите Хаки Азири и Фејзи Азири за петкратното убиство кај Смиљковско езеро, во завршен збор за случајот „Монструм“ за о ...
ОБВИНЕТИОТ ВО „МОНСТРУМ“ ХАКИ АЗИРИ ТВРДИ ДЕКА БИЛ ТЕПАН И ЗАПЛАШУВАН ЗА ДА ПРИЗНАЕ

ОБВИНЕТИОТ ВО „МОНСТРУМ“ ХАКИ АЗИРИ ТВРДИ ДЕКА БИЛ ТЕПАН И ЗАПЛАШУВАН ЗА ДА ПРИЗНАЕ

Обвинетиот во „Монструм“ Хаки Азири, кој првично бил загрозен сведок, во детали на денешното рочиште во Основниот суд Скопје 1 раскажа како на први ма ...
2 / 2 НАПИСИ