Таг: Холандија

1 2 3 4 11 20 / 110 НАПИСИ
ХОЛАНДИЈА ЈА ЗАПРЕ ИМУНИЗАЦИЈАТА НА ЛИЦАТА ПОД 60 ГОДИНИ СО „АСТРАЗЕНЕКА“ ПО СМРТТА НА ЕДНА ЖЕНА

ХОЛАНДИЈА ЈА ЗАПРЕ ИМУНИЗАЦИЈАТА НА ЛИЦАТА ПОД 60 ГОДИНИ СО „АСТРАЗЕНЕКА“ ПО СМРТТА НА ЕДНА ЖЕНА

Холандската влада објави дека привремено ја запира имунизацијата на лицата под 60 години со ковид вакцината на „АстраЗенека“ откако кај мал број луѓе ...
ХОЛАНЃАНИТЕ МУ ГО ДОВЕРИЈА ЧЕТВРТИОТ ПРЕМИЕРСКИ МАНДАТ НА МАРК РУТЕ

ХОЛАНЃАНИТЕ МУ ГО ДОВЕРИЈА ЧЕТВРТИОТ ПРЕМИЕРСКИ МАНДАТ НА МАРК РУТЕ

Досегашниот премиер Марк Руте прогласи убедлива победа на тридневните парламентарни избори во Холандија и вети дека четвртиот мандат ќе го искористи з ...
ХОЛАНЃАНИТЕ ТРИ ДЕНА ЌЕ ГЛАСААТ ЗА ДА НЕ СЕ ПРАВАТ ГУЖВИ НА ИЗБИРАЧКИТЕ МЕСТА

ХОЛАНЃАНИТЕ ТРИ ДЕНА ЌЕ ГЛАСААТ ЗА ДА НЕ СЕ ПРАВАТ ГУЖВИ НА ИЗБИРАЧКИТЕ МЕСТА

Холанѓаните од денеска излегуваат на парламентарни избори, кои за првпат ќе траат три дена за да не се прават гужви на избирачките места. Изборите се ...
НЕ ПРОНАЈДОВМЕ ДОКАЗИ ДЕКА НАШАТА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19 ПРЕДИЗВИКУВА ТРОМБОЗА, ВЕЛИ „АСТРАЗЕНЕКА“

НЕ ПРОНАЈДОВМЕ ДОКАЗИ ДЕКА НАШАТА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19 ПРЕДИЗВИКУВА ТРОМБОЗА, ВЕЛИ „АСТРАЗЕНЕКА“

„АстраЗенека“ објави дека анализа на безбедносните податоци од луѓето кои се вакцинирале со нејзината вакцина против ковид-19 не понудила докази дека ...
ХОЛАНДИЈА ГО ПРОДОЛЖИ ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ДО 31 МАРТ, ИАКО БЕШЕ УКИНАТ СО СУДСКА ОДЛУКА

ХОЛАНДИЈА ГО ПРОДОЛЖИ ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ДО 31 МАРТ, ИАКО БЕШЕ УКИНАТ СО СУДСКА ОДЛУКА

Холандија го продолжи контроверзниот полициски час до 31 март, иако минатиот месец тој со судска одлука беше прогласен за нелегален и беше побарано не ...
ВО ХОЛАНДИЈА ЕКСПЛОДИРАШЕ ЦЕНТАР ЗА ТЕСТИРАЊЕ ЗА КОРОНАВИРУС, ПОЛИЦИЈАТА ВЕРУВА ДЕКА Е ПОДМЕТНАТО

ВО ХОЛАНДИЈА ЕКСПЛОДИРАШЕ ЦЕНТАР ЗА ТЕСТИРАЊЕ ЗА КОРОНАВИРУС, ПОЛИЦИЈАТА ВЕРУВА ДЕКА Е ПОДМЕТНАТО

Центар за тестирање за коронавирус во град во близина на Амстердам експлодираше непосредно пред да биде отворен утрово. Холандската полиција верува де ...
СУДОТ Ѝ НАРЕДИ НА ХОЛАНДСКАТА ВЛАДА ДА ГО УКИНЕ ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС

СУДОТ Ѝ НАРЕДИ НА ХОЛАНДСКАТА ВЛАДА ДА ГО УКИНЕ ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС

Холандската влада доби судска наредба да го укине полицискиот час, што беше воведен за да се спречи ширењето на коронавирусот. Судот утврди дека општ ...
ХОЛАНДИЈА ЈА ЗАФАТИЈА НАЈГОЛЕМИ НЕРЕДИ ВО ПОСЛЕДНИТЕ 40 ГОДИНИ ПОРАДИ ВОВЕДУВАЊЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС

ХОЛАНДИЈА ЈА ЗАФАТИЈА НАЈГОЛЕМИ НЕРЕДИ ВО ПОСЛЕДНИТЕ 40 ГОДИНИ ПОРАДИ ВОВЕДУВАЊЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС

Демонстрантите кои му пркосеа на полицискиот час во Холандија и ноќеска се судрија со полицијата, при што се уапсени повеќе од 150 лица во неколку гра ...
250 УАПСЕНИ ПО ВЧЕРАШНИТЕ НЕРЕДИ ВО ХОЛАНДИЈА ПОРАДИ ВОВЕДУВАЊЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС

250 УАПСЕНИ ПО ВЧЕРАШНИТЕ НЕРЕДИ ВО ХОЛАНДИЈА ПОРАДИ ВОВЕДУВАЊЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС

Холандскиот премиер Марк Руте ги опиша вчерашните протести против новите коронамерки, што се одржаа во повеќе градови низ земјата, како „криминално на ...
ХОЛАНДИЈА ПЛАНИРА ДА ВОВЕДЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС ВО ОЧЕКУВАЊЕ НА ТРЕТ БРАН НА КОРОНАВИРУС

ХОЛАНДИЈА ПЛАНИРА ДА ВОВЕДЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС ВО ОЧЕКУВАЊЕ НА ТРЕТ БРАН НА КОРОНАВИРУС

Премиерот Марк Руте најави воведување полициски час во Холандија што би траел од 20:30 до 4:30 часот, додека земјата се подготвува за трет бран на кор ...
1 2 3 4 11 20 / 110 НАПИСИ