Таг: Холандија

1 2 3 4 5 11 30 / 110 НАПИСИ
ХОЛАНДСКАТА ВЛАДА ЌЕ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПОРАДИ СКАНДАЛОТ СО ДЕТСКИ ДОДАТОК КОЈ ОШТЕТИ ИЛЈАДНИЦИ СЕМЕЈСТВА

ХОЛАНДСКАТА ВЛАДА ЌЕ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПОРАДИ СКАНДАЛОТ СО ДЕТСКИ ДОДАТОК КОЈ ОШТЕТИ ИЛЈАДНИЦИ СЕМЕЈСТВА

Холандската влада објави дека ќе поднесе колективна оставка откако илјадници семејства биле погрешно обвинети за измама со детски додаток и им било ка ...
БРАЧЕН ПАР ОД ХОЛАНДИЈА 29 ГОДИНИ ИСПРАЌА ХУМАНИТАРНА ПОМОШ ЗА БОЛНИЦАТА ВО ОТЕШЕВО

БРАЧЕН ПАР ОД ХОЛАНДИЈА 29 ГОДИНИ ИСПРАЌА ХУМАНИТАРНА ПОМОШ ЗА БОЛНИЦАТА ВО ОТЕШЕВО

Пандемијата со ковид-19 годинава ги спречи холандските хуманитарци, брачниот пар Кес и Јохана Барс, да ја посетат Преспа, но тие не испуштија да ја ис ...
ХОЛАНДИЈА ГИ ЗАБРАНИ ЛЕТОВИТЕ ОД БРИТАНИЈА ПОРАДИ НОВИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУС, ЕКСПЕРТИТЕ ВЕРУВААТ ДЕКА ВАКЦИНИТЕ ДЕЛУВААТ И ПРОТИВ НЕГО

ХОЛАНДИЈА ГИ ЗАБРАНИ ЛЕТОВИТЕ ОД БРИТАНИЈА ПОРАДИ НОВИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУС, ЕКСПЕРТИТЕ ВЕРУВААТ ДЕКА ВАКЦИНИТЕ ДЕЛУВААТ И ПРОТИВ НЕГО

Холандија денеска ги забрани сите летови од Велика Британија поради појавата на нов сој на коронавирус. Владата објави дека забраната веднаш стапува н ...
ГЕРМАНИЈА, ХОЛАНДИЈА И ЧЕШКА ЦЕЛОСНО СЕ ЗАТВОРААТ ЗА ПРАЗНИЦИТЕ, ИТАЛИЈА И АВСТРИЈА СО ПОЛИЦИСКИ ЧАС ЌЕ СПРЕЧУВААТ СОБИРИ

ГЕРМАНИЈА, ХОЛАНДИЈА И ЧЕШКА ЦЕЛОСНО СЕ ЗАТВОРААТ ЗА ПРАЗНИЦИТЕ, ИТАЛИЈА И АВСТРИЈА СО ПОЛИЦИСКИ ЧАС ЌЕ СПРЕЧУВААТ СОБИРИ

Холандија и Чешка ќе ја следат Германија со воведување на второ големо затворање за време на празниците, додека Италија размислува за слични мерки за ...
ХОЛАНДИЈА ОДИ ВО НАЈСТРОГОТО ЗАТВОРАЊЕ ДОСЕГА ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА КОРОНАВИРУСОТ

ХОЛАНДИЈА ОДИ ВО НАЈСТРОГОТО ЗАТВОРАЊЕ ДОСЕГА ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА КОРОНАВИРУСОТ

Холандија оваа недела ќе влезе во најстрог карантин од почетокот на пандемијата на коронавирусот, како што се очекува премиерот Марк Руте да објави за ...
И ДАНСКА ДЕМАНТИРА ДЕКА ГО ПОДДРЖУВА ВЕТОТО НА БУГАРИЈА ЗА ВЛЕЗ НА МАКЕДОНИЈА ВО ЕУ

И ДАНСКА ДЕМАНТИРА ДЕКА ГО ПОДДРЖУВА ВЕТОТО НА БУГАРИЈА ЗА ВЛЕЗ НА МАКЕДОНИЈА ВО ЕУ

Министерство за надворешни работи на Данска ги демантира вестите дека го поддржува ветото на Бугарија за почеток на пристапните преговори на Македониј ...
ЦЕЛОСНО НЕОСНОВАНА И ЛАЖНА Е ВЕСТА ДЕКА ХОЛАНДИЈА ДАЛА ПОДДРШКА ЗА БУГАРСКОТО ВЕТО, ВЕЛАТ ОД ХОЛАНДСКАТА АМБАСАДА

ЦЕЛОСНО НЕОСНОВАНА И ЛАЖНА Е ВЕСТА ДЕКА ХОЛАНДИЈА ДАЛА ПОДДРШКА ЗА БУГАРСКОТО ВЕТО, ВЕЛАТ ОД ХОЛАНДСКАТА АМБАСАДА

Холандската амбасада во Скопје вели дека се целосно неосновани и лажни вести известувањата во некои медиуми дека Холандија ѝ дала поддршка на Бугарија ...
СКУЛПТУРА НА КИТ СПРЕЧИ ЖЕЛЕЗНИЧКА НЕСРЕЌА ВО ХОЛАНДИЈА, ГО ЗАПРЕ ВОЗОТ ПРЕД ДА ПАДНЕ ВО ВОДАТА

СКУЛПТУРА НА КИТ СПРЕЧИ ЖЕЛЕЗНИЧКА НЕСРЕЌА ВО ХОЛАНДИЈА, ГО ЗАПРЕ ВОЗОТ ПРЕД ДА ПАДНЕ ВО ВОДАТА

Возач на метро во Холандија избегна тешка несреќа благодарение на огромна уметничка инсталација на кит. Возот ја проби бариерата на крајот на пруга ...
ХОЛАНДСКИОТ КРАЛ И КРАЛИЦАТА ВРАТЕНИ ОД ОДМОР ВО ГРЦИЈА, ПРЕМИЕРОТ РЕЧЕ ДЕКА НЕ СМЕЕЛ ДА ИМ ДОЗВОЛИ ДА ПАТУВААТ ПОРАДИ ДЕЛУМНИОТ КАРАНТИН

ХОЛАНДСКИОТ КРАЛ И КРАЛИЦАТА ВРАТЕНИ ОД ОДМОР ВО ГРЦИЈА, ПРЕМИЕРОТ РЕЧЕ ДЕКА НЕ СМЕЕЛ ДА ИМ ДОЗВОЛИ ДА ПАТУВААТ ПОРАДИ ДЕЛУМНИОТ КАРАНТИН

Холандскиот премиер Марк Руте призна дека направил погрешна проценка што не го посоветувал кралското семејство да не оди на одмор во Грција, откако зе ...
ЕВРОПА ГИ ЗАОСТРУВА МЕРКИТЕ ДОДЕКА МЕРКЕЛ ЈА ОПИША СИТУАЦИЈАТА СО КОРОНАВИРУСОТ КАКО МНОГУ СЕРИОЗНА

ЕВРОПА ГИ ЗАОСТРУВА МЕРКИТЕ ДОДЕКА МЕРКЕЛ ЈА ОПИША СИТУАЦИЈАТА СО КОРОНАВИРУСОТ КАКО МНОГУ СЕРИОЗНА

Чешка и Холандија се меѓу земјите кои од денеска ги заоструваат мерките и воведуваат делумни затворања, додека Европа не успева да го скроти остриот п ...
1 2 3 4 5 11 30 / 110 НАПИСИ