Таг: храна

1 2 3 5 10 / 42 НАПИСИ
ПОРАДИ ШТРАЈКОТ НА ЖЕЛЕЗНИЧАРИТЕ ОТСЕЧЕНИ ОД СВЕТОТ ТРИ ВЕЛЕШКИ СЕЛА, ДОБИЈА ПАКЕТИ СО ХРАНА

ПОРАДИ ШТРАЈКОТ НА ЖЕЛЕЗНИЧАРИТЕ ОТСЕЧЕНИ ОД СВЕТОТ ТРИ ВЕЛЕШКИ СЕЛА, ДОБИЈА ПАКЕТИ СО ХРАНА

Поради штрајкот на железничарите, жителите на три велешки села осум дена се отсечени од светот. До селата С`лп, Карабуниште и Лавчани има земјен пат к ...
РУСИЈА АКТИВНО БАРА ДА КУПИ МУНИЦИЈА ОД СЕВЕРНА КОРЕЈА ВО ЗАМЕНА ЗА ХРАНА, ВЕЛИ САД

РУСИЈА АКТИВНО БАРА ДА КУПИ МУНИЦИЈА ОД СЕВЕРНА КОРЕЈА ВО ЗАМЕНА ЗА ХРАНА, ВЕЛИ САД

САД имаат нови информации дека Русија активно бара да набави дополнително оружје од Северна Кореја во замена за помош во храна, соопшти Белата куќа. ...
ЧЕТИРИ СОЦИЈАЛНО ЗАГРОЗЕНИ СЕМЕЈСТВА ОД ВЕЛЕС ДОБИЈА ХУМАНИТАРНИ ПАКЕТИ ОБЕЗБЕДЕНИ ОД ПРОДАЖБАТА НА ЏИНОВСКАТА ПАСТРМАЛИЈА

ЧЕТИРИ СОЦИЈАЛНО ЗАГРОЗЕНИ СЕМЕЈСТВА ОД ВЕЛЕС ДОБИЈА ХУМАНИТАРНИ ПАКЕТИ ОБЕЗБЕДЕНИ ОД ПРОДАЖБАТА НА ЏИНОВСКАТА ПАСТРМАЛИЈА

Четири велешки социјално загрозени семејства добија хуманитарни пакети, кои се обезбедени од продажбата на џиновската пастрмалија на Велешката питијад ...
ЛУТО СЛАТКО ОД ПИПЕРКИ СО ТЕМНО ЧОКОЛАДО, ЏЕМОВИ ОД КРУША СО ЛАВАНДА И НАНЕ – НОВИ ВКУСОВИ НА БИТОЛСКИОТ САЕМ ЗА ОРГАНСКА ХРАНА

ЛУТО СЛАТКО ОД ПИПЕРКИ СО ТЕМНО ЧОКОЛАДО, ЏЕМОВИ ОД КРУША СО ЛАВАНДА И НАНЕ – НОВИ ВКУСОВИ НА БИТОЛСКИОТ САЕМ ЗА ОРГАНСКА ХРАНА

Луто слатко од пиперки со темно чоколадо, џемови од домат, бела слива, од круша со лаванда и нане, капина, рибизла, од јаболко со ванила и цимет, шери ...
СИЛОСИТЕ ВО ОДЕСА СЕ ПОЛНИ, НО ЖИТОТО Е ЗАГЛАВЕНО ПОРАДИ РУСКАТА БЛОКАДА, ЕУ И УКРАИНА ПРЕДУПРЕДУВААТ НА ГЛОБАЛЕН НЕДОСТИГ НА ХРАНА

СИЛОСИТЕ ВО ОДЕСА СЕ ПОЛНИ, НО ЖИТОТО Е ЗАГЛАВЕНО ПОРАДИ РУСКАТА БЛОКАДА, ЕУ И УКРАИНА ПРЕДУПРЕДУВААТ НА ГЛОБАЛЕН НЕДОСТИГ НА ХРАНА

Украина и ЕУ разговараат да се преземат итни мерки да се одблокираат украинските пристаништа за извоз на житарици откако руската блокада на украинскот ...
ВОЈНАТА ВО УКРАИНА ГО НАРУШИ СНАБДУВАЊЕТО СО СТОЧНА ХРАНА ВО ЗЕМЈАВА

ВОЈНАТА ВО УКРАИНА ГО НАРУШИ СНАБДУВАЊЕТО СО СТОЧНА ХРАНА ВО ЗЕМЈАВА

Војната во Украина го наруши системот за снабдување со сточна храна, а тензијата создадена со растот на реагенсите се одразува во работата на сите суб ...
УКИНУВАЊЕ НА КОВИД СЕРТИФИКАТИТЕ ЗА ВЛЕЗ ВО МОЛОВИТЕ, НО НЕ И ЗА ТАМУ КАДЕ СЕ СЛУЖИ ХРАНА, ПРЕДЛАГА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

УКИНУВАЊЕ НА КОВИД СЕРТИФИКАТИТЕ ЗА ВЛЕЗ ВО МОЛОВИТЕ, НО НЕ И ЗА ТАМУ КАДЕ СЕ СЛУЖИ ХРАНА, ПРЕДЛАГА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

Комисијата за заразни болести препорачува да се укинат ковид сертификатите за влез и престој во моловите, освен на местата во нив каде што се служи хр ...
СТРУЖАНЕЦОТ НИКОЛА ПЕТРЕСКИ ЗАЕДНО СО ДЕВЕТМИНА ГОТВАЧИ ЗГОТВИ 700 ОБРОЦИ ЗА СОЦИЈАЛНО ЗАГРОЗЕНИТЕ ВО СТРУГА И ОХРИД

СТРУЖАНЕЦОТ НИКОЛА ПЕТРЕСКИ ЗАЕДНО СО ДЕВЕТМИНА ГОТВАЧИ ЗГОТВИ 700 ОБРОЦИ ЗА СОЦИЈАЛНО ЗАГРОЗЕНИТЕ ВО СТРУГА И ОХРИД

Стружанецот Никола Петрески, кој повеќе од еден месец дели топли оброци на социјално ранливи категории во Струга, денеска го реализираше најголемиот п ...
БРИТАНИЈА ИМ НУДИ ПОПУСТИ ЗА ТАКСИ И ХРАНА НА МЛАДИТЕ ЗА ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ

БРИТАНИЈА ИМ НУДИ ПОПУСТИ ЗА ТАКСИ И ХРАНА НА МЛАДИТЕ ЗА ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ

На младите Британци ќе им бидат понудени попусти за храна и такси како стимулација да се вакцинираат, соопшти британската влада. Компании за достава н ...
КИМ ПРИЗНА ДЕКА ВО СЕВЕРНА КОРЕЈА НЕМА ДОВОЛНО ХРАНА

КИМ ПРИЗНА ДЕКА ВО СЕВЕРНА КОРЕЈА НЕМА ДОВОЛНО ХРАНА

Севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун официјално призна дека неговата земја се соочува со недостиг на храна. На состанок на високи функционери, Ким рече ...
1 2 3 5 10 / 42 НАПИСИ