Таг: Христијан Мицкоски

1 2 3 4 5 6 30 40 / 295 НАПИСИ
ЧАО, ЖУРИМ!

ЧАО, ЖУРИМ!

Да ми простите на српскиов, ама за инает на Захариева го пишувам. За да си има Бујар работа. Да ја теши, дека се нервира. ...
ЗАЕВ ИСКОРИСТИ ДЕКА СУМ БОЛЕН ОД КОВИД ДА ПРАВИ МАФИЈАШКО ВИЗАНТИСТВО, ВЕЛИ МИЦКОСКИ

ЗАЕВ ИСКОРИСТИ ДЕКА СУМ БОЛЕН ОД КОВИД ДА ПРАВИ МАФИЈАШКО ВИЗАНТИСТВО, ВЕЛИ МИЦКОСКИ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели дека премиерот Зоран Заев ја искористил неговата изолација поради заразата со ковид и вчерашното гласање ...
МИЦКОСКИ ЈА ПОВИКА ДИЈАСПОРАТА МАСОВНО ДА СЕ ПОПИШЕ ОНЛАЈН, А ВО МЕЃУВРЕМЕ ЌЕ ГО ДЕВАЛВИРА ПОПИСОТ

МИЦКОСКИ ЈА ПОВИКА ДИЈАСПОРАТА МАСОВНО ДА СЕ ПОПИШЕ ОНЛАЈН, А ВО МЕЃУВРЕМЕ ЌЕ ГО ДЕВАЛВИРА ПОПИСОТ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ја повика дијаспората масовно да се пријави на онлајн апликацијата за пописот, а паралелно неговата п ...
ЛИДЕРОТ НА ВМРО-ДПМНЕ МИЦКОСКИ ОБЈАВИ ДЕКА Е БОЛЕН ОД КОРОНАВИРУС

ЛИДЕРОТ НА ВМРО-ДПМНЕ МИЦКОСКИ ОБЈАВИ ДЕКА Е БОЛЕН ОД КОРОНАВИРУС

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски објави дека имал позитивен тест за коронавирус. Во објава на својата фејсбук страница, тој вели дека имал пол ...
НЕ Е ПЕТОК

НЕ Е ПЕТОК

До тука е партијата, од тука натаму е државата ...
САКАВ ДА БИДАМ ВИЦКАСТ И ДА ВНЕСАМ ДОЗА НА ХУМОР ВО СУДНИЦАТА, КАЖА МИЦКОСКИ ПО СВЕДОЧЕЊЕТО ЗА ОРГАНИЗАЦИЈАТА НА 27 АПРИЛ

САКАВ ДА БИДАМ ВИЦКАСТ И ДА ВНЕСАМ ДОЗА НА ХУМОР ВО СУДНИЦАТА, КАЖА МИЦКОСКИ ПО СВЕДОЧЕЊЕТО ЗА ОРГАНИЗАЦИЈАТА НА 27 АПРИЛ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа дека се обидел да биде вицкаст и да внесе доза на хумор на судењето за организацијата на нападот во Собр ...
ДО КРАЈОТ НА ГОДИНАВА ЌЕ СВИКАМ ЛИДЕРСКА СРЕДБА, РЕЧЕ ЗАЕВ

ДО КРАЈОТ НА ГОДИНАВА ЌЕ СВИКАМ ЛИДЕРСКА СРЕДБА, РЕЧЕ ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев денеска најави дека до крајот на годинава ќе се одржи лидерска средба. На прес-конференција за 100 дена Влада, Заев кажа дека ако ...
ДА ОЛАДИМЕ

ДА ОЛАДИМЕ

Ќе чекаме да се појави некој бугарски Ципрас ...
ВМРО-ДПМНЕ ЕКСПРЕСНО ЈА РАЗРЕШИ БИТОЛСКАТА СОВЕТНИЧКА АНИТА АНГЕЛЕВСКА ОД ПАРТИСКИТЕ ФУНКЦИИ ОТИ ПОБАРА ОСТАВКА ОД МИЦКОСКИ И ВОНРЕДЕН КОНГРЕС

ВМРО-ДПМНЕ ЕКСПРЕСНО ЈА РАЗРЕШИ БИТОЛСКАТА СОВЕТНИЧКА АНИТА АНГЕЛЕВСКА ОД ПАРТИСКИТЕ ФУНКЦИИ ОТИ ПОБАРА ОСТАВКА ОД МИЦКОСКИ И ВОНРЕДЕН КОНГРЕС

Советничката во Советот на Битола Анита Ангелевска, долгогодишна членка на ВМРО-ДПМНЕ и низ годините носител на партиски функции, беше експресно разре ...
ВМРО-ДПМНЕ НЕМА ДА УЧЕСТВУВА НА ИЗБОРИТЕ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК ВО ШТИП И ПЛАСНИЦА

ВМРО-ДПМНЕ НЕМА ДА УЧЕСТВУВА НА ИЗБОРИТЕ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК ВО ШТИП И ПЛАСНИЦА

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ денеска одлучи партијата да не учествува на изборите за  градоначалник во општините Штип и Пласница. Лидерот на партиј ...
1 2 3 4 5 6 30 40 / 295 НАПИСИ